Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SEGÍTSÉG! Kisfiam 6 hetes 3...

SEGÍTSÉG! Kisfiam 6 hetes 3 hete csak sír egész nap! Gondolom a hasa fáj már mindent kipróbáltunk de semmi! Nem bírjuk tovább. Mi tehetnék? Szélcső? Tea?

Figyelt kérdés

kipróbáltuk a gripe watert, infacol, has simogatás, ringatás de csak sír és sír...

már a 3. tápszernél vagyunk (kezdetektől tápszert kap) de akkor is sír.

Biztos nem más a baja, egészséges, a pelus is tiszta, nincs melege sem, nem is fázik.

Kézben van szinte egész nap.

úgyhogy más nem lehet, annyira kétségbe vagyok esve már szinte aludni sem tud.

Kaki is van rendesen, büfizik is, puki is van sok.

Mit tehetnék még? gondoltam az édeskömény teára talán az segít, vagy a szélcső? de ha van puki akkor az felesleges nem?

akartam a dokival íratni görcsoldót de nem írt mert azt mondta elavult gyógyszer és vannak benne olyan hatóanyagok amik ártalmasak.


Segítsetek kérlek!

nem bírom ki ezt 3 hónapos koráig még magától elmúlik


2010. júl. 30. 12:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,én is azt gondoltam, hogy ez nem normális, de mondták, hogy vannak ilyen gyerekek. Mondták, hogy lehet fejletlen még az idegrendszere és azért sír, illetve, azok a babák szoktak sokat sírni akiknek az anyukája kapott fájdalomcsillapítót szülés alatt. Nos én azt sem kaptam, úgyhogy nem tudom.

2010. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ugyanezt szenvedtem végig én is a babámmal... Pokoli volt. Volt, hogy úgy sírt, h rohantam vele a rendelőbe. És egész nap. És karban sem volt jó, melegített cseresznyemagpárnával melegítettük a pociját EGÉSZ NAP, infacol, espumuisan, teák, stb. minden szart kipróbáltunk... Semmi

Volt szélcső (az néha segített), és HÉT (!!!!!!) tápszer. A legutolsó volt a PEPTI 1, amit próbálunk. Addigra már 3 hós lett majdnem addig így szenvedtünk minden nap... A PEPTI 1 tejcukorérzékeny babáknak van. Tény, hogy innentől SOKKAL jobb lett az állapota, de sosem tudjuk meg, ohgy tényleg a tápszer hatott, vagy egyszerűen 3 hós lett és amúgy is múlt volna a baja. Amúgy az enyém rosszul evett, nagyon kicsiket hízott, rosszul is aludt, irtó felületesen, kb. minden baja volt....

Mi nyugodt szívvel terveztük a második babát 10 hónapos korában, mondván ,hogy ennél csak jobb lehet majd a másodikkal....

2010. júl. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

nálunk szintén SEMMI nem segített!

szélcső felesleges, az csak pukizni segít, azt meg tud a babád.

nálunk az egyedüli üdvözítő megoldás az lett, amikor kaptunk egy hordozókendőt. megtanultam feltekerni magamra a babámat, ekkor volt 5 vagy 6 hetes talán. evett, büfizett, pelust cseréltem és tekertem is magamra. két kört mentem a lakásban, és el is aludt. így én is tudtam tenni a dolgom, ő is sokkal nyugodtabb lett. néha felébredt, nézegetett majd aludt tovább. a ringatás, cipelés nálunk sem vált be, a kendőben viszont szorosan be volt bugyolálva, mint az anyaméhben, melegen is volt, hallotta a szívdobogást stb., szóval az megnyugtatta. aztán úgy 3 hónapos kora körül szépen lassan kinőtte a hasfájást, azóta igazi kis vigyori lett.

én csak ajánlani tudom a kendőben hordozást, ha jól kötöd fel, nem görbül a gerince jobban, mint amikor fogod a kezedben a babát.

de ha ennyire rossz a helyzet, azért egy kivizsgálást kierőszakolnék a helyedben. lehet, hogy refluxa van, marja a sav a nyelőcsövét, az ilyen babák szoktak szakadatlanul sírni!

kitartás!!!

2010. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szia!unokatesóm gyereke is ilyen volt,semmi nem haott csak az evés,mert bizony éhes volt még azért sirt.Próbáld meg nem e az a baj.sok sikert.írj majd mizu.
2010. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

szerdán reggel viszem a dokinkhoz, rá néz ő is ha nem változik elviszem kivizsgálásra... 3 hetes koráig nem is sírt, akkor kezdődött.

elöször azt hittük mert sokat eszik 170-eket megevett, kaptunk másik tápszert attól nem tudott kakilni gondoltuk azért sír, kapott másik tápszert ebből nem evett sokat 120-at,kakilni is tudott, akkor észre vettem, hogy van szájpenésze elég vastagon utána néztem több helyen írták, hogy az fájhat, akkor arra tippeltem hogy azért, az is megoldódott de még mindig sírt. volt a nagy meleg bíztam benne hogy az a baj, de jött a lehűlés és nem lett jobb

most biztos butának fogok tűnni de már arra is gondoltam, hogy megverték szemmel ezért minden ajtófélfát a lakásában lemostam fokhagymás vízzel, ez sem jött be...


már nem tudok mit kitalálni hogy mi lehet a baj... nagyon remélem hogy nem tej érzékeny és az a baj, nagyon bízom benne hogy hamar túl leszünk rajta

2010. júl. 30. 14:09
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia! Sokan ellenzik, de nálunk a mecsek baby tea vált be. Tudom, hogy ne itassunk teát a gyerekkel, stb, de sírt-sírt, 6hetesen már semmi baja nem volt, napi fél deci tea segített. Tápszer mellé amúgy is ajánlják a folyadékot. A hordozókendő is nagyon jó megoldás, ismerősömnek az segített.
2010. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Menj végig a listán! Mindent próbálj ki, mert kinek ez jön be, kinek az, a mecsek baby tea, sima édeskömény megfőzve teának, Infacol, espumisan, Gripe water, stb.

nekünk egyik sem hazsnált, egyedül a papverines, régimódi szert írta fel a dokink, az nagyon jó volt, 3 hétig semmi baja nem volt, beadtam neki evés után, 10 perc sírással megoldotta a dolgot, utána jöttek a büfik, pukik, és nem volt gond! Sajnos hozzászokott a szervezete, úgyhogy megint meg vagyunk lőve 1 hete... Nekünk is a 3. héten indult, most 8 hetes.

Én is jártam úgy, hogy még éhes volt, de ez a ritkább eset. próbálj végig mindent.

Nekünk ilyenkor a torna a leghatásosabb, lábakat felelemelni hajlítva, biciklizés. Illetve, hasonfekve vinni a kezünkben, úgy, hogy az egyik kéz, ami a testet tartja, nem a fejet, az bent van a pocakjában, benyomjuk 4 ujjal, ahol puha, egy 1,5 cm-t. Ez használ.

Most vetetek szélcsövet is, épp ma, mert van, amikor nem tud kakilni, és reggeltől szenved, próbál többször nyomni, de mindig sírásba torkollik, na ilyenkor jól jönne a szélcsöves segítség...

kitartás, és a gyógyszertári keveréket szerezzétek be!! napi 3X1 mokkáskanál!

2010. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

14.58:

próbáltátok már rázni? van, hogy ha a hasonhordás sem jön be, megfogom, vagy a térdemre ültetem, magamhoz húzom, hangosan énekelek, és közben baromira rázom azt a lábamat, amelyiken ül.

ez altatásnak is bejött, ha nagyon kínlódik. :)

2010. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

húúúúúúú, bocsánat, lehet hogy sokan nem fognak velem egyet érteni, de próbáld ki,ha gondolod.

Kisfiam is nagyon hasfájós volt, semmi nem hatott neki. Aztán eszembe jutott, hogy anno , Öcsémnek ( ugyan 20 évvel ezelőtt ) No-Spát adtunk, nagyon -nagyon kicsi darabkát,összetörve. Hát, én is kipróbáltam, vállalva a felelősséget. És láss csodát, Kisfiam kb. 10 perc után elhallgatott, mellékhatást eddig semmit nem tapasztaltam.

Persze max. pár alkalommal kapott, nem csináltam rendszert a No-Spa adásából, de mindíg segített.

Anno gyermekorvos tanácsára mertük adni Öcsinek.

2010. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia!

13:23-as vagyok;

Mi is gondoltunk arra is, hogy tuti szemmel verte valaki.:-)

Az fontos, hogy bármit kipróbálsz legalább 3 napig próbáld mert akkor lehet hatása, az Infacolra rá is van írva.

Rázni ne rázd szerintem mert az nem jó a babának.

2010. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!