Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Káros lehetett már most ez a...

Káros lehetett már most ez a babájára nézve?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel majdnem egy idősek a babáink. Tegnap azzal írt rám, hogy az anyósa( aki védőnő) azzal "piszkálja" megint, hogy a babáját nem jól neveli. Meg, hogy 10 hónaposan elindult és aggasztó a járása.

Barátnőm igazi 21.századi laza anya. Tv nézés, telefon, tablet használat kezdetektől, napirend nincs fix, akkor alszik, eszik mikor épp éhes vagy álmos, de nekik mivel sokat mentek ide-oda ez vált

be.

Nálunk teljesen mások a szabályok, de én senkit se ítélek el, mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

De a barátnőm tegnap végig nekem panaszkodott így néhány dologba én is jobban beleláttam.

Van bébikompja, amit én azt hittem max párszor használtak, de nem napi szinten hosszú órákat ül a pici benne 7 hónapos kora óta,(3 hónapja folyamatosan). Mostanában el is indult egyedül, de tény, hogy még kifelé állnak a lábai és végig lábujjhegyen megy.

A másik amit mondott, hogy a pici brutálisan ordít ha valami hangosabb. Pl ha a gyerekek együtt játszottak és ott volt a nagyobbik lányom, aki már beszél, a fia végig üvöltött, pedig a lányom nem ordibált, de erre már panaszkodott már a barátnőm is többször. De nekem mivel nem láttam őket annyira sűrűn ez úgy bem szúrt szemet.

Én azt mondtam neki, hogy olvasson utána, és lehet az anyósa jó szándékkal mondta, nem bántani akarta, de kicsit éreztem, hogy nem ezt várta volna tőlem.

Szerintetek, tényleg okozhat ez gondot?

Én mint kívülálló, ugye, hogy nem kellett volna ennél jobban bele avatkozni, vagy épp az anyósa ellen hangolni?

Köszi a válaszokat!


2020. máj. 27. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Okozhat.
2020. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

"Barátnőm igazi 21.századi laza anya. Tv nézés, telefon, tablet használat kezdetektől, napirend nincs fix, akkor alszik, eszik mikor épp éhes vagy álmos, de nekik mivel sokat mentek ide-oda ez vált be."


Nem laza, felelőtlen. Nem foglalkozik a gyerekével. A leteszem a kompba órákig az már elhanyagolás. Amíg gyorsan főz valamit vagy elszalad a mosdóba jó ötlet lehet beletenni, de amúgy minek?


Mi is sokat megyünk és mentünk ide-oda, de napirend van. Volt, hogy a kocsiban volt a délutáni alvás és az uzsonna is. De kb. a megszokott időben volt.

2020. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy káros a bébikomp ezt mindenki tudja, a tv nézés is babakorban. Nem 21. századi anya, hanem idióta anya. Nem kellene kikérnie magának ha valaki beszól neki.
2020. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ugyan már, te is tudod, hogy ez káros.
2020. máj. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

A tévé ha egész nap bámulja igen, baj. Nálunk is van hogy megy, de csak néha néz rá ha olyan hangot hall. Amúgy le se 💩ja. A komp viszont nagyon is káros és azért jár olyan bénán. Az én fiam is felállt 7 hósan de eszembe nem jutna kompba tenni.

Az éves alvás megint más kérdés. Lehet neked megy időre de pl nálunk is mivel igény szerint szoptatott, nincs lekötve h na ekkor és ekkor. Hozzátáplálást próbálom cirka egy időben de ha dél helyett már 11kor sír hogy éhes, megetetem. Aludni is akkor alszik ha álmos. Hiába altatom én 2kor ha nem akar nem alszik. Ha pl tovább alszik reggel akkor aznap nem is alszik csak 1szer. Nem is értettem soha miért kéne egy pici babának fix napirend

2020. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hét a felsoroltak közül nekem nem az jön le, hogy laza anya lenne, inkább kissé (vagy épp meglehetősen) felelőtlen. TV nézés ilyen pici korban kifejezetten káros is...
2020. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

#5 a 7 hónapos már nem olyan pici.

Ha elkezdi az ovit, csak pislogni fog, hogy nem minden akkor történik, amikor ő szeretné.

2020. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Még az a szerencse, hogy figyeli a nagyi a gyereket! Szegény gyereknek semmi beállt napi rendje nincs! A barátnőd azt se tudja hogyan kell foglalkozni egy gyerekkel, ő nem modern hanem link.
2020. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Nemcsak, hogy okozhat, hanem már okozott is gondot. Erre utal a nem megfelelő lábtartása járáskor - a bébikomp iszonyúan káros.

Az állandó ordítása meg már most valami idegrendszeri károsodásra is utalhat a sok tv-nézéstől, kütyüzéstől. No meg persze az is okozhatja, hogy kénytelen ordítással felhívni magára a figyelmet, különben a kedves "laza" anyuci tojik a fejére.

Ahogy mások is írták: nem laza az anyuka, hanem oltári felelőtlen, konkrétan - az én szememben - alkalmatlan a gyereknevelésre.

2020. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Barátnőd nem laza, hanem rettentő felelőtlen!
2020. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!