Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki NEM használ babájára...

Aki NEM használ babájára gyógyszertári dolgokat, az miért teszi? Jobb a márkás?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, hogy fürdetőkrém meg popsikenőcs, testápoló. Nekünk ezeket felírja a doki, de itt mindig márkásakat olvasok a kérdéseknél. A miénk 4 hónapos és szép a bőre.


Káros alapanyagokat tartalmaz a gyógyszertári készítmény vagy rossz a babátok bőrének?


A védőnő szerint azért, mert sznobok, de ő ezt a szót gyakorlatilag kötőszóként alkalmazza, engem is megszól minden alkalommal azért ahol szültem.:)


2016. jún. 21. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb dolognak más az állaga.

Pl. télen semmi problémám nem volt a popsikenőccsel, de a májusi gyerekemmel épp 40 fok volt, így kenhetetlen volt az állaga.

Továbbá ha baj van a popsival, akkor kell valami hatékonyabb, amúgy én is azt használtam.


Azt tudom elképzelni, hogy a csomagolás bosszant még sokakat. Pl. utazáshoz 5 zacskó kell, mert a tégelyek orrán-száján folynak.


Én nem szerettem a sok illatanyagot, így használtam őket, amíg lehetett.

2016. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön élek, itt nem írtak fel semmit, még a köldökcsonk ápolására sem. Aggódtam is miatta, hogy fogja- e bírni a bolti tusfürdőket, de szerencsére nem az én túlérzékeny bőrömet örökölte. Én, ha választhatnék inkább a gyógyszertárit venném, nem valami illatosított sz..t
2016. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
6 hónapos volt a fiam, mikor úgy voltam vele, hogy elég a gyógyszertári fürdetőből, vettem Gabi Édes álom levendulás fürdetőt. Imádtam az illatát, de másnapra egymerő kiütés lett a gyerek. Vissza a gyógyszertárihoz. Ez 2 hónapja volt, azóta is ekcémával kezeljük. Popsikrémet azért váltottam Sudocremre, mert a fogzós híg kaki egy másodperc alatt kicsípi, ez a krém vált be a pirosság ellen.
2016. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Popsikrémből a kórházba vinni kellett így vettem sudocream-et, mivel ez bevált nem akartam gyógyszertárira cserélni. Fürdetőt használtunk kb 2 hónapig de nekem macera volt, nem oldódik könnyen, próbáltam forró vízben oldani meg babát bekenni fürdés előtt de féltem, hogy annyira csúszik és hogy tartom így biztonságban stb. Ezért cseréltük le. Testápolónak még jó.
2016. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

2: de attól még lehet gyógyszertárit kapni, hogy nem írnak fel, nem?


4: elég durva, hogy vinni kellett nálatok a kórházba popsikrémet. jó hogy nem már nem adnak rá pelust, ha nem viszel.

2016. jún. 21. 16:51
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Rokon kisbabanak csúnya ekcémás a bőre, pedig gyógyszertárit használnak mindenből. Erre is kapott külön krémet a pici.


Kevesebb színezéket, illatanyagot, allergiát okozó anyagot tartalmaz a gyógyszertári gondolom, de mint a fenti példa is mutatja ez még nem garantálja az egészéges bőrt. Mint ahogy biztos van olyan bolti márkást használó anyuka is akinek a babájánál semmilyen negatív hatás nem jelentkezik.

2016. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Kettes vagyok, semmilyen gyógyszertárü krémük nincs.Fehér Johnsont használunk, az legalább illatmentes, a fürdővizébe rakom. Popójára sudocream, testápolónak olivaolaj, már 5 hónapos, szép a bőre, lekopogom
2016. jún. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

mi is kulfoldon élunk. nálunk sincs semmi gyogyszertári krém.

az orvosok azt javasoljak, hogy egy éves korig semmit ne tegyunk a vizbe (hajmosáshoz sem). testápolásra, fenék kipirosodására pedig olivaolajat vagy mandulaolajat javasolnak. késobb johetnek a jobb termékek Avene, La roche Posay, Bioderma stb.

a fiamnak ekcémája volt egy éves koráig, mi végul kecsketejes szappant tettunk a vizbe és sheavajat használtunk furdetés után.

2016. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú, sűrű hajjal született a lányom, arra kevés volt a gyógyszertári fürdető, ezért vettem neki sampont külön. A gyógyszertári fürdetőkben állítólag sok a káros anyag, sok utánanézés után váltottam természetes összetevőjű fürdetőre. A baj a Johnsons és hasonlókkal van, azok is tele vannak allergizáló és káros vagy felesleges dolgokkal, ezért sok baba attól kiütéses lehet.
2016. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,nálunk vinni kell a popsikrémet és a pelust is...ha nem viszel nem adnak rá. Vicc nélkül...más anyukától tudsz kölcsönözni,de a kórház nem ad (külföldön élek).
2016. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!