Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki milyen emlékeket csinál a...

Ki milyen emlékeket csinál a babájáról, gyermekéről?

Figyelt kérdés

Pl fotók. Újszülött, szülinapi stb.

Kéz-láb lenyomat, szobrocska.

Babanapló stb.

Esetleg míg a pocakban volt, pocaknapló, vagy fontosabb események lejegyzése. Meg képek ahogy nő a pocak.


És esetleg akinek több gyermeke van, és pl az elsőnél nem volt ilyen, de a másodiknal igen az hogy érzi? Nem rossz ez? Vagy nem gondolja úgy h a gyermeknek majd rossz lesz, hogy neki nem volt? Meg h egálban legyenek? H akkor a másodiknak se legyen?

Pl. Újszülött fotózás.



2017. máj. 19. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A rengeteg fotó alap, láblenyomatot pedig a kórházban csináltak születése után, illetve akkor elraktam a karszalagját, emellett az első hajvágásából egy tincset.

Most bölcsis, 1-2 hetente készítenek rajzokat, ragasztott formákat stb, azokat természetesen gyűjtöm.

2017. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2 évesem van.

Van pocakos napló. Beleragasztva terhes tesz.

Fotózás külön nem volt, de rengeteg kép is videó készült eddig.

az első karácsonykor lett mézeskalácsból láb, a 2-on kéz lenyomat csinálva, ami karácsonyfa dísz egyben. ( minden évben szeretnék majd valami díszt csinálni vele közösen amit felteszünk)

Van baba napló is. Amibe a súlyát, h mikor ált fel, első szavát lehet beírni.

Amit eltettem az egy üveg dobozban a kórházi karszalag, az első cumija. Az első zsírkréta " rajz" pedig a hűtőn van.

Anyák napjára kaptam egy fonott dobozt, amibe majd a többi emléket gyűjthetem.

2017. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonlok

Karszalag, első tincs, babanaplo, kéz láblenyomat, pár rajza festménye, kb félévente, a babanaploban is, cukorka sztorik rola, képek, fogak nyomonkövetése, anyáknapi ajándekok, uh fényképek, video, pár ruhában keszult terhespocak fotok


Engem az kavart meg, hogy pl baleseteket, rémsztorikat ha kihagyom, akkor olyan ömlengős álszentnek tűnik az egesz. Vannak olyan fájo emlékek, pl pirkadatig sírt es nem tudtam megvigasztalni a végén joformán elájult a kezemben..de hogy hivjak fel barkit (orvost)azzal hajnalban, hogy nagy baj van, mert sir az ujszülött...??

Szoval ilyenek is örök emlékek, de kihagyni es egyszerűen irni tovább a cukiságait, hogy pl 1 deci bébiételtől kipurcanva nagy pocakkal elaludt :)??


Joformán félbe van hagyva..

Manapság szinte már csak a fontosabbakat irom pl státusz, bölcsis napok..

En sem tudom rendbe tenni ezt magamban.

Pláne igen, a teso is hatalmas kérdés, hogy amit neki nem adtál, a teso viszont kapni fogja. Nekem még nincs erre megoldási tanácsom.

2017. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ötlet:

Készits az elsőnek is, nem késő még, nem csak babakorban vannak gyermek okozta mosolyok :)

2017. máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Fotos vagyok, 12 ezer kepnel tartok a ket evesemnel :)

Lablenyomat 6 hetesen, kezlenyomat 6 honaposan, babanaplo.,

2017. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Van nekünk is rengeteg kép, videó. A terhes tesztet is eltettem, uh képek. Kéz és láblenyomat keretben képpel. Karszalag. Babanapló. Majd hajtincs is lesz, csak szegénykém elég kopasz :) a rajzokat is elteszem majd meg amiket csinálni fog.

Csak gondoltam hátha meríthetek egy kis ötletet. Mert olvastam olyat is, hogy egy anyuka minden méretű pelusból elrakott egyet. Meg pl anyatej nyaklánc.


Amit bánok az az újszülött fotózás. Mert azt apa kicsit elba***a a dolgot. Na mind egy. És erre kérdeztem, hogy az mennyire rossz, ha esetleg majd a tesónak meg lesz? Vagy ez csak engem érint most így rosszul, hogy akkor a tesónak se legyen? De azt is nagyon bánni fogom, ha neki nem lesz.

2017. máj. 19. 23:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Fotokonyvet fogok csinaltatni a legjobb valogatott fotokbol minden evben. Nem csak kepek lesznek benne hanem sok szoveg is.
2017. máj. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

A fotoknál csak jelzem, sokkal nagyobb érték a gyermeknek, ha magát szituáciokban látja viszont.

Szoval pl a tizedik kepet pl csak a babapofijárol el fogja lapozni...

Csak a gyermekemen latom. Annak örül ha pl a képen örül az ugrálovàrnak vagy egyutt van a családdal barátokkal. Nekik az az érték, nem a műbeallitott gyapjuszőnyeges hajráfos képek.

2017. máj. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Utolso, koszi, tudjuk.


Ket eves a fiam, eddig elete minden napjan csinaltam kepet, mert az tervem, hogy elohivatok az elso ev minden napjarol egy kepet. Es berakom albumba. Eddig meg nem csinaltam meg, mindig csak terv maradt. De szerintem kulonleges lenne.


Es ertelemszerzen nem minden nap csak az, ahogy epp fekszik a kisagyban, hanem " csinal " valamit.

Az elejen persze csak elete 1 napja szuletes, 2. nap hazajovetel ( kulfoldon lakunk ), 3 nap jon a nagyi, 4 nap en fogom, 5 nap megyunk a vedonohoz meretkezni stb stb

2017. máj. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gondoltam akinek nem inge nem veszi magára. Csak pl ismerőséknek rengeteg profi fotos albuma van, ahogy ulnek, állnak csak, és néznek a kamerába es szerinte a legjobb képek kötött cuccokban az alvo baba. Minden fotozást ugy csinàltak hogy alszik mert akkor könnyű beállítani..

Ennek tetejébe lattam ahogy gyermekem a saját képeire reagál. Babafotot ellapoz, ugrálovárnál meg áterzi az az örömet amit a képen érzett.

2017. máj. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!