Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első hetekben ki, mennyire...

Az első hetekben ki, mennyire engedte dajkálni, babusgatni a babáját?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik most a járványos időszak alatt szültek, de általánosságban is érdekelne.

Augusztus 4-re vagyok kiírva, számítok arra, hogy akkor még mindig lesznek óvintézkedések a koronavírus miatt (illetve még nem tudni, milyen hatása lesz a korlátozások enyhítésének). Tanácsolta védőnő a szülésfelkészítőn, hogy amíg a 6 hetes oltást nem kapják meg a babák, addig ne vigyük közösségbe, és az otthoni látogatások is csak csínján menjenek. Kiemelten ügyeljünk a koronavírus miatt a higiéniára, fertőtlenítés, maszk, stb.

Túlzásnak tűnhet, ha azt mondanám, hogy az apukán és rajtam kívül mindenki (értsd, akiket az első időszakban egyébkén fogadnánk: testvéreink, szüleink, nagyszüleink) maszkban és kesztyűben jöhet csak be, és max. megsimogathatja a babát, de dajkálni nem lehet? Férjemnek is mondtam, hogy ő is csak átöltözve, kizárólag itthon viselt ruhában veheti kézbe, de ez számára evidens volt.

Ha nem lenne a járvány, természetesen eszembe sem jutna ilyen "szigor", de sajnos lehetett hallani olyat, hogy csecsemő halt bele a vírusba.

Kinél, hogy volt ez? Mennyire túlzás, amit gondoltam, vagy elfogadható lenne?

Köszönöm szépen a válaszokat!

30 hkm



2020. máj. 30. 17:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nagyszuloknek max

Masnak nem

2020. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%
10essel értek egyet
2020. jún. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
En veled ertek egyet kerdezo. Mindenki kibir par hetet ha kibirt 9honapot nelkule. Baratnom marciusban szult, meg csak a nagymama latta 1x a babajat, mind tiszteletben tartjuk a kereset, hogy majd ha jobb lesz a helyzet, akkor megyunk babanezobe. Ha most odamennenk sem akarnam megfogni, felvenni.
2020. jún. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
58%
Szia, kíváncsi vagyok hogy alakult a dolog:) nálunk pár hónapja született a kicsi. Ahhoz képest, hogy ugyanúgy indultunk neki ahogy ti már első nap itt ette a fene a kedves családot.... Nagyon kiakadtunk.. ráadásul mi közöltük a feltételeket előre - mindenki fennhangon egyetértett, de kb semmi nem úgy alakult...😒 Kíváncsi lennék ki mennyire engedi pl a nagyszülőket (milyen gyakorisággal.. anyós szerintem minden nap jönne - ha engedném)
2021. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Gratulálok a picihez!

Nálunk is jött mindenki. Én inkább hagytam, hogy megnézzék 1x, mert totál be volt mindenki sózva, aztán nyugtunk volt. De én is haragudtam, hogy beállítottak, távolabbi rokonok is, nem csak a nagyszülők.

Jövő márciusra várjuk a kistesót, tuti megint itt fognak lebzselni.

2021. dec. 28. 05:59
 16/16 anonim ***** válasza:

...itt ette a fene... feltételek...


Nos, ezzel a hozzaallassal majd ne csodálkozz, ha az anyós, aki mindennap jönne, majd nemet mond, ha vigyáznia kellene a gyerekre, akitől szíved szerint most eltiltanad

2021. dec. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!