Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első gyerek később kezd...

Az első gyerek később kezd beszélni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Csak abból gondolom, mert ha már van testvér akkor sokkal több inger és beszéd éri a kistesót, így lehet hogy ő hamarabb beszél? Meg férjem családjában is a legidősebb testvér nagyon későn kezdett beszélni, a többiek hamarabb.
2020. máj. 3. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekfüggő. 3 gyerekem van, az első korán kezdett beszélni, a harmadik 3 éves korában.
2020. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Hárman vagyunk testvérek, én vagyok a legfiatalabb és én kezdtem el a legkésőbb beszélni.

Az unokaöcséim között 20 nap van, 2,5 évesek lesznek nyáron. Az egyke már mondatokban beszél, a másiknak van nővére és éppen csak gagyog.

2020. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Első lányom 2 évesen kezdett beszélni, szerintem ennél korábban nem is kellett volna.

A második még csak fél éves.

2020. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első beszélt a leghamarabb. 😊
2020. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi, és egyébként mennyire van összefüggésben azzal, hogy mondjuk kisbaba korában mennyit "beszél"?

két hónapos babámnak be nem áll a szája, folyton hallatja a hangját :) ez jelent valamit, vagy teljesen független, mit gondoltok?

2020. máj. 3. 17:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első 2,5 évesen folyékonyan beszélt kb, a kisebb 4 múlt, kb fél éve próbál mondatokat mondani, még most is nagyon nehezen értjük
2020. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy lányom van, 3 éves lesz, alig beszél, babakorában ugyanúgy gügyögött, mint a többi csecsemő, az nem beszéd, csak hangadás.
2020. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első 2 és fél évesen szólalt meg, de rögtön szépen ragozott összetett mondatokban. A második már másfél évesen mondta, hogy "anya", volt is nagy öröm, de majdnem három volt, mire érthetően beszélt és most is beszédhibás. Szóval nem voltunk előrébb azzal, hogy korábban kezdte :)
2020. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor majd meglátjuk :)
2020. máj. 3. 20:05
 10/10 anonim ***** válasza:

A nagy 4 éves elmúlt, amikor elkezdett beszélni. Már mindenféle kivizsgáláson is túl voltunk.

Visszagondolva babakorában nem nagyon "gagyogott".

A kicsi 1 éves múlt, sokkal másabb mint a nagy volt, már most van 1-2 szó amit mond. Kiváncsi leszek hogyan alakul...

2020. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!