Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin helyett Kventiax 0.25...

Frontin helyett Kventiax 0.25 írtak fel? 2 darabot estére. Mellékhatások? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

2017. aug. 22. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kventiaxból 25 mg-os a leggyengébb, szerintem erre gondoltál. Sajnos ez elég durva gyógyszer, skizofréniára és bipoláris depresszióra javallott, bár tény, hogy van nyugtató és alvást elősegítő hatása.

A 25-ös a kezdő adag, ha emelni kell, akkor kórházban kéne kezdeni, épp a mellékhatások miatt. 8-900 mg a legnagyobb dózis, de szorongásra ennyit biztos nem adnak.

A szedés kezdetén vérnyomás esés és pulzus-emelkedés, akár ájulás és aluszékonyság a legjellemzőbb.

A vérképnek sem tesz jót és nehéz leállni vele.

Nem tudom, miért, de az utóbbi időben az orvosok szinte minden pszichés zavarra hajlamosak ezt írni. Nem kéne..

2017. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Este kell 50 millit szedni. Ennél többet egyelőre nem akarnak. Szerinted ez nagy adag? Tényleg a ugyanolyan mint a Frontin? Frontint nekem sem akarnak mostanában. Gyógyszerlobbi?
2017. aug. 23. 13:44
 3/4 anonim ***** válasza:

50 mg nem sok, én 300-at is szedek, ha rosszabbul vagyok, de alap a 150 mg, de több, mint 10 éve szedem, sajnos.

Hogy miért írják előszeretettel, nem tudom.

2017. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mikor kórházban voltam, engem is leszoktattak a Frontinról és helyette Kventiaxot kaptam. Híztam tőle egy csomót és nem menstruáltam hónapokig, aztán abbahagytam. Amúgy aludni lehet tőle.
2017. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!