Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, ti is tapasztalt...

Pánikbetegek, ti is tapasztaltatok extrém fáradtságot?

Figyelt kérdés

19/F


Sziasztok! Most van 2. hónapja hogy megállás nélküli szorongással és napi szintű pánikrohamokkal küzdök, de mostmár nem tartom normálisnak azt ami velem történik.


2 hónapja egy halállal kapcsolatos trauma hozta ki újra a pánikbetegségem. Azelőtt rendszeresen jártam konditerembe és biciklizni. Nagyon jó állóképességem volt.


Álltalános tüneteim (tudjátok a szokásos): száraz száj, szívpalpitációk, fáradtság, állandó aggódás, remegés, hőhullámok, végtagok fázása és zsibbadása, étvágytalanság, szédülés, nehézlégzés, hányinger stb...


Az utolsó 2 hetemet szinte egész nap ágyban töltöttem mivel egész nap szédülök, szenvedek egyszerűen már erőm sincs felkelni. Alig tudok enni valamit egész nap azt a kicsit is amit eszek úgy kell letuszkolni a torkomom mert nem esik jól. 178 centi vagyok és 62 kiló voltam, de mivel nem tudok enni 55 kilóig fogytam.


Minden nap megpróbálok sétálni azért egy kicsit de egyre rosszabb és rosszabb. Ha felállok a pulzusom felmegy 130-ig, elkezdek szédülni és folytogató nehézlégzésem lesz. Séta közben 140-150 lehet a pulzusom és ugyan úgy megvan az a folytogató érzés a torkomban a szédüléssel és fáradtsággal társulva.

A legrosszabb viszont a biciklizés. Nyáron még nevetve tudtam tartani 28-as átlagsebességet órákig egyenes úton. Most pedig 3 perc alatt a szó szerinti halálomon vagyok 190 lehet a pulzusom fulldoklok levegőért miközben azért küzdök hogy ne ájuljak el. Minden napom egy szó szerinti szenvedés.


Vérvételemen nem volt érdemi eltérés, kardiológián légzési arrythymiám kívűl semmi problémát nem találtak a szívemmel.



2020. jan. 1. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tudom miről beszélsz. Nézd,tényleg jószívvel javaslom, hogy menj el egy pszichiáterhez.Igen, gyógyszert fog felírni, de a te helyzeted már megkívánja, ahogy az enyém is anno, hogy egy ideig szedj szorongás csökkentőt, ami oldja a pánikot. Vannak nagyon jó gyógyszerek amikhez nem lehet hozzászokni, Nem benzodiazepin típusúak, mint a Frontin, Xanax és társai. Ezeket nem szabad hosszíbb távon szedni. Az Escitil nagyon sokat segített nekem is, hogy képes legyek alap szinten létezni, enni, elindulni, dolgozni. És ma már nem kell semmit szednem, mert közben megtanultam meditálni, jógázni, sokat olvasok önsegítő könyveket, elmentem kineziológushoz aki oldotta a gyermekkori traumákat is. Hidd el, hogy van megoldás. Ne keseredj el.
2020. jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Orvos! Kitartást, sorstárs!
2020. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én főleg akkor szoktam fáradtnak érezni magam, ha fizikai megerőltetést csinálok. Pl. lépcsőzés. Amúgy ha sokat fekszek, utána nekem is felmegy a pulzusom, ha felállok. De egy idő után lelassul.
2020. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan így vagyok. Októberben 3 haláleset volt szinte 1,5 héten belül. Már az első kihozta a panikomat és a két másik pedig már brutálisan felerősítette.2 hétig feküdtem, WC-re alig volt erőm kimenni. Állandó szédülés, nehézlégzés, fáradtság, extrasystole, pulzus 130 volt. Minden egyes nap a túlélésről szól. Nem merek magamba maradni, a rosszullétek úgy megviseltek.Setalni sem merek, mert félek az extraütésektől. Ahogy felkelek az agyam beindul újra és csak szorongok és "várom" a rosszullétet. Elkezdtem járni pszihologushoz. Meg meditációt hallgatok. Ajánlom Neked is, illetve van fent videó a gyógyító kódról. Több mint 1 órás a videó, de a gyakorlat csak 6perc belőle. Csináld minden nap. Ha meg doki muszáj, akkor ne halogasd, mert csak rosszabb lesz. Pszichológus is sokat tud segíteni nagyon nagyon.
2020. jan. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!