Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozós anyukák, hordozás...

Hordozós anyukák, hordozás háton, melyik eszközt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Ma két hónapos a kislányom, nagy, erős baba, szépen tartja a fejét. Ő a harmadik gyerkőcünk, a nagyobbakat is hordoztam kezdetben kendőben, később mei tai-ban. Sajnos a mei tai-t kölcsönadtam valakinek, nem került vissza, így maradt a kendő, azzal viszont az a gondom, hogy nagyon bonyolult, időigényes számomra a megkötés, ráadásul olyan megoldásra lenne szükségem, amivel a hátamra is tehetem a babámat, hogy legyen két szabad kezem (elöl hordozásnál nem a legjobb) többek között a két nagyobbam kedvéért.

Hordozási tanácsadókat olvasva azt látom, hogy egy arra alkalmas, jó tartás biztosító eszközzel már a kéthónapos babát is lehet a hátra kötni. De melyik legyen ez az eszköz? A tanácsadók javasolnak sokfélét, én gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi. Kinek mi vált be? Köszönöm.



2020. jún. 6. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Nekem a csatos hordozó vált be a legjobban. Elég merev, mégis jól rámsimul a baba, könnyű feltenni benne és ha bármi baja van (pl. félrenyeli a nyálát) két mozdulattal lecsatolom magamról. Mi mondjuk 3 hónapos korától szoktattuk hozzá, addig nem tudott eléggé terpeszteni. Most 8 hónapos, és néha ő vonszolja nekem oda a hordozót, hogy tegyem bele :D
2020. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Nekem ringa fuba csatos hordozóm van. Nagyon kényelmes, sokáig jó, és a fiam is szerette.
2020. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
2 es vagyok. 2 hónapos babát úgy tudom még nem lehet hátra rakni. Hiába tartja a fejét stabilan. Előre se célszerű, ilyen picit csatosba rakni. Én épp ezért csak 5 hónapos koratol hordozta. A kendőt meg se próbáltam, mert nem tetszik, hogy kötni kell.
2020. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk lili-tai van, ez egy állítható meitai, Liliputi.
2020. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hátra ilyen piciként csak kendőben ajánlott tenni.

Nekem egy Maraya kendős félcsatosom van, ez kb. üléstől használható háton mint a mei tai, a sima csatos állástól.

A babáknak való mei taik pedig rugalmas anyagból vannak, szerintem ezek nem ajánlottak hátra.

Esetleg hordozós klubban, tanácsadóval lehet próbálni, hátha valamelyik formázott megfelelő lenne.

2020. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kendovel siman lehet hatra is rakni.
2020. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idosen is hatra lehet tenni tudtommal nemcsak kendoben, HA mar stabilan tartja a fejet, ES valaki segit a hatadra tenni. Egyeb esetben inkabb 3-4 honaposan onnantol, ha mar stabilan tartja a feje mellett a hata felso reszet is. En Emeibabyben hordoztam ennyi idosen a kicsit, aztan kb. 4 honaposan Buzzidilre valtottunk, de utobbival nem vagyok annyira megelegedve. A nagyobbik gyerekem 4 honapos koraban hasznaltunk eloszor egy kolcsonzott Fiziot (JPMBB PhysioCarrier), aztan 5 honapos koraban vettem egyet, es 2 even at naponta orakig nyuztuk. Sok masik csatost is kiprobalta, egyik sem jott be annyira, igy en mindenkinek ezt ajanlom. A hordozotar.hunal lehet kolcsonozni ugy, hogy el is postazzak. Erdemes probalni, bar ez a hordozo szinte mindenkinek kenyelmes szokott lenni, es konnyu hatraforgatni egyedul is, a babara is jol ra lehet allitani.
2020. jún. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szövött (nem rugalmas!) kendőben újszülöttkortól mehet hátra! Batyukötés, nézz utána!


Csatoshoz kicsi akármilyen "erős" is.

Derékpántba csatolható csatossal (ringa, möbius..) ülni tudástól ajánlott. Bodyba csatlakoztatott csatossal (liliputi, manduca.. ) totyogó kortól.

Liliputi lili tai kompromisszumosan mehet már ilyen picinek, de nekem pl: csak előre sikerült vele, mert hátul lógott a gyerek, nem tartotta jól. A túl puha derékpánt berogyott.

2020. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!