Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozós Anyukák! Mi a vélemén...

Hordozós Anyukák! Mi a véleményetek nagyobb baba (6-18hó) háton való hordozásáról?

Figyelt kérdés

Kislányom 1éves! eddig egy nandu hordozókendőm volt, amit nagyon szeretek! de már egy jó ideje nehéz a babám az elöl hordozáshoz! természetesen babakocsizunk, de vannak alkalmak, amikor könnyebb kendőben a mozgás!

Gondolkodtam, hogy veszek egy mei tait vagy egy csatos hordozót, hogy olykor a hátamra tudjam tenni, de idegenkedem egy kicsit ettől a hordozás formától! Nincs szemkontaktus, nem tudom magamhoz ölelni stb.

Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?


2013. máj. 15. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom még soha életében nem ült babakocsiban, nem sokára 6 hónapos.

Kendőben hordozom, de elől már ő is kezd nehéz lenni, így szerintem pár hét és áttérek a háton hordozásra.

Miért veszel külön hordozót a háti hordozáshoz, mikor erre a kendő is tökéletesen alkalmas?

Igaz, hogy ott nincs szemkontaktus, de érzed minden rezdülését, így azt is tudod, mikor alszik el, ráadásul ami a lényeg, hogy ő át tud téged ölelni, ha szüksége van rá akár elől, akár háton hordozod.

2013. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 13 hónapos.

Nem mondanám, hogy nagyon sokat hordoztam/hordozom, de van egy nagyon jó kendőnk és ha szükséges, akkor felkötöm. Pl kirándulásnál, olyan programnál, ahol ez praktikusabb. És mostanában elég anyás lett, úgyhogy sokszor itthon is felkötöm és mivel már 10kiló, így csakis a hátamra.

Így látja, hogy mit csinálok, ha akar másfelé nézelődik, ha akar alszik, de minden alkalommal megnyugtatja és nekem nem kell kézben cipelnem, mert azt már nem bírom. Szóval nekünk nagyon bejött a háti hordozás.

2013. máj. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: te honnan tanultad a kendő hátra kötését?

Én próbáltam youtube-os videót követve, de nem megy.

1. voltam

2013. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát azért vennék én is mei tai-t inkább, mert nem tudom a kendőt felkötni a hátamra, vagy ha mégis sikerül, akkor se túl jól :S

ráadásul a nandu hordozókendőm elég vastag és abban nyáron, de így tavasszal is melegünk van!

2013. máj. 17. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:

4 hós kora óta viszem a hátamon a gyereket, és egy jó hordozóval fel lehet kötni olyan magasra, hogy a vállad magasságában legyen az ő álla, vagyis simán tudsz neki puszit nyomni. Én spec simán tudom kanalas étellel etetni, amíg a hátamon van (ha úgy adódik), megitatom, beszélgetünk, stb. A szemkontaktus valóban nehézkes, de egy kis zsebtükörrel időnként tudunk szemezni ;-) Szerintem nagyobb gyereknél már nem probléma, ha a hátadon csücsül. Őt már nem igazán anya arca érdekli (látja azt eleget :-D ), hanem a világ eseményei, amit a hátadról elég jól figyelgethet.

Én a popóját szoktam paskolgatni, a talpát masszírozni menet közben, ezt nagyon szereti. Sokszor a hónom alatt előre dugja a kezecskéit, hogy játsszam az ujjaival.

Ha a Nandut melegnek tartod, akkor ne csatost vegyél, hanem egy vékonyabb, szellősebb kendőt (nekünk nyárra a Didymos indio jött be tibeti kötéssel) De egyébként nem a kendő miatt melegszetek össze, hanem a hátad melegíti a pociját. Ez sem szokott problémát okozni, legfeljebb kicsit megizzadtok.

Egy csatos szinte biztos, hogy melegebb lesz, mint egy Nandu, viszont nagyobb gyerekkel - ha ébren van, akkor hagyhatod picit lazábbra a vállpántokat. Így kicsit lötyögősebb lesz a hordozó, leszegy centi hely a gyerek pocija, meg a hátad között, úgy annyira nem vészes, de kizárólag rövid távra szabad ilyen lazára állítani!

Nyáron nekünk a legjobban a csípőhordozás jött be, amíg bírtam csípőn. Karikás kendővel, vagy babaerszényben kicsit levegősebb a hordozás, de azt meg te nem fogod bírni hosszú sétákhoz. Úgyhogy sajna ekkora gyereket így, vagy úgy hátra kell tenni, hogy a te gerinced, alhasi szerveid ne menjenek tönkre... Nem olyan nehéz hátra tenni, hidd el! ;-) Kis bátorság, kis csakorlás, és kész is van ;-) Ha egy nagyobb plüssállatot/babát kitömsz 4 kiló sóval, és azzal gyakorolsz egy kicsit, akkor rájössz, hogy nem ördöngösség ;-)

2013. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csatos van, és eddig nagyon jól bevált. A gyerekem 9 kilós, úgyhogy elől hordozni csak akkor szoktam, ha nagyon fáradt. Hátul elnézelődik, ha nyöszörög, hogy nem tetszik, akkor előreveszem. (10 hónapos) Általában nagyon élvezi a hátul létet. Szoktunk lovacskázni meg vonatozni, az külön öröm neki. Tükörben meg látja, hogy anya van elől. A csatos eddig nem volt meleg egyszer sem, esetleg vékonyabban öltöztettem a gyereket.
2013. máj. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!