Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veletek fordult elő, hogy nem...

Veletek fordult elő, hogy nem ébredtetek fel a baba sírására?

Figyelt kérdés

Attól félek, nem fogom éjjel meghallani. Közben pedig amúgy tudom, hogy valószínűleg aludni sem fogok eleinte, annyira ráparázok, hogy mi van, ha nem ébredek fel.

Érdemes ébresztőt beállítani mondjuk 2 óránként, ahogy majd eszik a baba? Vagy ő magától fog jelezni? És mi van akkor például, ha felébresztem, de nem is éhes?

Nagyon izgulok😅

37 hetet töltöttem ma, úgyhogy bármikor jöhet elvileg a pici.


2020. jún. 8. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt már ilyen. Meg olyan is, hogy a légzésfigyelőre nem keltem fel. De a férjem igen, mivel tápszeres, így megetette ő. A mellettünk lévő szobában alszik, de azért vettünk bébiőrt biztos, ami tuti.
2020. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Nekem még a kórházban volt olyan, hogy nem ébredtem fel. Még annyira gatya voltam. Aludni is alig aludtam előtte este is. Azóta viszont nem volt ilyen. Pedig már külön szobában is van és mégis felébredek.

A másik kérdésre: Alvó gyereket SOHA nem ébresztünk fel (természetesen hacsak az egészsége miatt nem indokolt)

Tájékozódj az igény szerinti táplálásról. Nem csak szoptatással de tápszerrel is lehet csinálni.

2020. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel a bébiőr pont a fejem mellett volt ès az azèrt elèg hangos. Most várom a 2. babàt, most is így lesz, ràadàsul nálunk nagy a hàz, messzebb van a babaszoba.
2020. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hú, olyan voltam mint te. Parás nagyon. Amikor hazajöttünk, alig aludtam. Tényleg paráztam, hogy nem kelek fel, meg minden kis apróságon IS. Még ébresztőt is állítottam éjjel sokszor, az első 2 hétben. Aztán, ahogy kezdtünk összeszokni, elhagytam az óraállítást, és megpróbáltam énis minnép többet aludni. Az elején még jól aludt, már bánom, hogy akkor nem aludtam többet. Most 3 hónapos, bizony a nappali alvások nagyon megcsappantak, pedig összetenném a 2 kezem, ha jót szunyálhatnék én is vele :D és tényleg igaz, ha tudsz, aludj amikor alszik. Nappal is! Nagyon nagy szükséged lesz a pihenésre. És igen, sajnos a kimerültségtől nem egyszer volt, hogy éjjel nem keltem fel. Pedig egy szobában vagyunk. De párom szólt, szörnyű bűntudatom volt, de nem tudok mint csinálni. Nagyon nagy úr a fáradtság...
2020. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Előfordult 1x-2x mikor már nagyon végem volt, de a párom felébredt rá.

Érdekes amúgy, hogy már az apró mocorgásra felébredtem és így már kb képben voltam mire pár perc múlva a baba felébredt.

Magadtól éjszaka semmiképpen ne ébreszd fel, felkel ő ha éhes

2020. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
7hónapos a babám. Ilyen még sosem volt. A legkisebb nyöszörgésre is kinyílik a szemem. Mondjuk nálunk mellettem alszik. Az azért más. Éberebben alszom. Ezért azt sem tudom soha elképzelni,hogy ráfeküdjek. Szerintem ha külön szobában aludna is felébrednék azonnal ha sír. Ez ösztön szerintem,mert a férjem nem ébred fel.
2020. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hú nagyon köszönöm mindenkinek! Akkor egyet már biztosan tudok, hogy nem fogom éjjel felkelteni☺
2020. jún. 8. 11:03
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Én nem kelteném fel...örülök ha alszik. De az enyém elég hamar jelzi hangos sírással ha felkelt. Én nagyon nyugodt vagyok mióta itt alszik mellettem. Kb 6hetes kora óta. Addig rakosgattam át az ágyába. De belefáradtam. Most nálunk úgy van hogy ha megébred nem kell felkelnem csak cicit a szájába és alszunk tovább. Így nappal nem vagyok kimerült. Majd akkor lesz nehéz nekem ha szeretném vissza szoktatni az ágyába,na az húzós lesz. Biztos nem fogja érteni,hogy mi van,hogy neki ott kéne elaludni egyem a szívét. Egyelőre marad mellettem.
2020. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülésem után mikor hazamentünk a kórházból nagyon hulla voltam. Akkor már 5 napja egyhuzamban alig alig aludtam valamit. A kórházban sem tudtam semmit pihenni. Szóval otthon megfürödtünk, megetettem a gyereket, el is aludt mellettem, és én is. Szinte azonnal. Egy idő múlva álmomból felugrottam, tapogattam az ágyat mint egy bolond, és kiabáltam, hogy hol van a gyerek. Néhány másodperc kellett, hogy magamhoz térjek, és a férjemre figyeljek. Mondta, hogy berakta a babát a kiságyba, mert a fejére húztam a takarót. Soha többé nem fordult ilyenre példa, mindig fent voltam már a mocorgásukra. 3 fiam van, 2 éves korukig mind köztünk aludt. Akkor tényleg nagyon kész voltam.
2020. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Velünk együtt aludt a baba az elején. Mármint egy szobában.Elég jó és mélyen alvó is voltam,viszont mióta megszületett totál éber alvó lettem, minden apró neszre felébredek.Ùgy is nézek ki mint aki pár éve nem aludta végig az éjszakát.Ébreszteni ne ébreszd,kel ha éhes lesz.Boldog babázást kívánok.
2020. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!