Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult valaha olyan, hogy...

Előfordult valaha olyan, hogy egy újszülött a kórházban legurult az anyuka ágyáról? Miért ugranak erre a csecsemősök?

Figyelt kérdés

Baba mama szobában, ahol éjjel-nappal velünk anyukákkal van a pici, az egyik anyuka elaltatta a babáját mellé fekve, az ágy közepén volt, a háta mögött összetekert takaró, a hasa előtt egy nagy párna, a külső részhez a gurulós kocsi is odatolva. Anyuka kiment gyorsan pisilni, nyilván nem órákra hagyta ott a babát. (Egyébként mi is lenne azzal is a baj?? Egy 3 hónapos se nagyon forogna le, nemhogy egy kis magatehetetlen újszülött. ) Bejött a csecsemős a szobába és magából kikelve üvöltött az anyukákkal, hogy mit képzelünk (??) ilyet tilos csinálni, stb. Akkor is megkérdeztem, miért ne lehetne az elbarikádozott gyereket 4 percre otthagyni, nem tudta elmondani. Vagy nem akarta. Hogy eshetne le? Visszakérdeztem arr is, miert nincsen legzesfigyelo akkor, minden babatoligában, ha annyira vigyáznak a picikre. Mert nincsen, egyben sem.

Mi van, ha ott lesz SIDSje a babának? Erre se tudott válaszolni. De mi voltunk a gyökér anyukák, hogy merjük ezt, babát ki kell venni onnan, cuccba be, nem baj ha nagy nehezen aludt csak el. Császáros anyuka volt szegény, aki kiment, alig tudott lépni, emelni még nagyon nehezen, nem akarta kikínlódni onnan.

Ez az eset 8 éve volt, azóta még 2x szültem, de ugyanígy utálják, ha a baba ott alszik el. Valaki?


2020. jún. 11. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen előfordult már ilyen. Egyébként az újszülött is tud helyet változtatni. Nem véletlenül tud felkúszni az anyja hasáról a melléig. Primitív reflex a talpban, ez segíti az előrehaladást, idővel kialszik a reflex.
2020. jún. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

"Egy 3 hónapos se nagyon forogna le, nemhogy egy kis magatehetetlen újszülött."


Dehogynem!

Nehogy pórul járj ilyen nagy mellénnyel!

2020. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Amikor kórházban voltunk a naggyal, a "szobatárs" 3 hetes baba pont azért volt bent, mert leesett az ágyról.

Egyébként meg tisztán emlékszem, hogy soha nem ott volt a lányom már pár naposan sem, mint ahova letettem a kiságyban. Addig kukacolt, amíg bejárta az egész ágyat. És nem, nem azért mert olyan "ügyes" volt, pont hogy megkésett volt, de ezek ebben a korban nem tudatos, hanem reflexszintű mocorgások.

2020. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Bizony ahogy a 3-as is irja. Az én fiam 6 héttel korábban született. Két hetet volt inkubatorban, és még őt is folyton az inkubátor faláról szedték vissza.
2020. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Azert ugranak az ilyenre a korhazi dolgozok, mert amig ott vannak, addig az o felelosseguk a babak biztonsaga. Ha barmi tortenik vele, sok ember eloszeretettel perli a korhazat mulasztas miatt, meg esetleg akkor is, ha igazabol az anya hibazott valojaban. Ilyenkor az egyetlen, ami vedi az egeszsegugyi dolgozot, ha bizonyitani tudja, hogy "az eloiras szerint jart el". Ha az az eloiras, hogy a csecsemot a gurulos kocsiba kell tenni, ha az anya kimegy, akkor oda kell tenni, es pont. Es hiaba mondod, hogy "az agyon is jo", mert azt nem lehet egy eloirasba mind belefoglalni, hogy "a gurulos kocsiba kell tenni, de lehet az agyon is, amennyiben az alabbi valamennyi feltetel teljesul: 1)az agy szeletol minimum 40 centire van elhelyezve, 2) minden oldalrol egy legalabb x meretu parnaval megtamasztva, 3) az anya nem hagyja magara 5 percnel tovabb..." Senki sem fog ilyen eloirast megfogalmazni, ha pedig nincs pontositva, mindig bele lehet kotni.
2020. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Ahogy olvasom el volt barikádozva és többen voltatok a szobában. Így én sem értem miért akadt ki ennyire. Otthon én is elbarikádozva hagytam az ágyon és még a földre is tettem párnákat, biztos ami biztos. Több idő volt felépíteni a "védelmet", mint amennyi időt a mosdóban töltöttem. 😂

De tényleg légy résen, mert simán leesnek az ágyról.

2020. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk nálunk minden kocsiban van légzésfigyelő. De ugye ha már SIDS. Puha felületen hamarabb bekövetkezik, mint a vélhetően kemény matracos kis kocsiban.

De amúgy az egyetlen ok valóban a kockázat minimalizálása. Az lehet, hogy abban a helyzetben 1% esély volt a leesésre vagy egyébre, a kicsi kocsiban meg 0%. Melyik a kisebb?

2020. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk annyit mondtak, hogy mindenképpen rakjunk mellé legalább egy párnát.

Amúgy az, hogy 3 hónapos baba mit tud, lehetne vitatkozni. Az én fiam pl simán forgott már akkor. Szóval őt nem lehetett volna felügyelet nélkül hagyni az ágyon.

2020. jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk még a kiskocsiban sem hagyhatod felügyelet nélkül. Ha ki akarsz menni pisilni, akkor csak akkor hagyhatod a szobában a babát a kocsijában, ha ott a szobatárs, és megkéred h figyeljen rá. Például h ne fulladjon bele a bukásába, vagy ha oldalt fekszik az ágyban, akkor ha valami csoda folytán, sosem lehet tudni, de hasra billenne, ne fulladjon meg, mire visszaérsz. Ha egyedül vagy, akkor addig oda kell vinni a picit a nővérekhez. Szerintem ez így korrekt, inkább legyenek szigorúbbak, mint hogy egyszer valami baj legyen a nagy lazaságból, aztán akkor leperli a kedves anyuka még a gatyájukat is. Azt a 3-4 napot ki lehet bírni, aztán otthon azt csinálsz vele, amit akarsz, ott már a te felelősséged meg lellkiismereted. Borzalmas amúgy, hogy az emberek egyre nehezebben viselik, ha szabályok közé vannak szorítva. 3 napot nem lehet kibírni úgy, hogy befogom a számat, és azt csinálom, amit mondanak és úgy, ahogy mondják, ahogy ott az adott helyen szabályos? Nem is értem.
2020. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen 9, meg az is baj, ha engedsz, akkor hol határ? Sokkal egyszerűbb azt mondani, hogy a kocsiban kell lennie a babának. Mert az emberek mindig csak egy picit lepik át a határokat és minél lazább a határ annál nagyobb lesz a veszély. És nyilván nem hiányzik egyetlen kórháznak sem a per. Meg a hírverés a sajtóban főleg.
2020. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!