Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg az a megoldás, hogy...

Tényleg az a megoldás, hogy sírni hagyom?

Figyelt kérdés
7 honaposom nagyon rossz alvó, panaszkodtam emiatt egy ismerősömnek. Neki 3 gyereke van, mindhárom 2-3 hónapos kortól átaludta az éjszaķat. Ismerem őket, kitűnő tanulók, boldogok és jó a szüleikkel a kapcsolatuk. Anyuka azt mondta, ő ha nem volt okuk, akkor hagyta álomba sírni őket így tanultak meg aludni 2-3 héten belul mind . Azt mondta amúgy minden gyerek problémáa alvo ritka a kivétel. Ez lenne a megoldás? Mit gondoltok?

2020. jún. 14. 21:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%
8as vagyok. Tudom hogy mindenbe, ebbe is bele fogtok kötni, de nem érdekel. Pont a kreativitásom, kíváncsiságom miatt lettem sikeres és rengeteg mindent értem el idáig és még nincs vége. Nem az a baj, ha valaki sírni hagyja a gyerekét éjjel, hanem ha mindig, kivétel nélkül nem törődik a sírással. Meg kell tudni különböztetni a sírásokat. Elvileg ez is ösztönös, mégis sokaknak nem megy. És sokkal rosszabb egy kialvatlanságban szenvedő anya a gyerek lelki világára és jövőjére. Bocs.
2020. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, mint mindenben, itt sem a szélsőség a jó, hanem valahol középúton.

Az sem helyes ha hagyod sírni - ahogy már írták is miért - de az sem megoldás ha azonnal pattansz és rögtön fel is veszed.

Lassan kell rászoktatni, hogy megtanuljon visszaaludni magától.

Ha felsír, akkor jelez, keresi veletek a kapcsolatot. Erre reagálni kell, de nem azzal hogy fel is veszitek. Ha odamész hozzá és megsimogatod, az éppen olyan visszajelzés, mintha felvennéd.

Nekem nem sikerült megoldanom, mert tekintettel kellett lennem a férjemre akinek másnap szüksége volt a figyelmére, és én is fáradtabb voltam, mint hogy ide-oda mászkáljak. Én a könnyebb utat választottam, odamentem mellé és ott maradtam, fogtam a kezét ahogy feküdt a kiságyban, amíg visszaaludt.

2020. jún. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Eszem ágában nem volt sosem sírni hagyni. 14hónapos, a mai napig kel éjjel. Gyakorlatilag vagy 16hónapja nem aludtam egyszer sem végig az éjszakát. Ez ilyen. Meg kell érnie az alvásra is. De az, hogy otthagyjam, had sírjon, na ez eszembe nem jutna.
2020. jún. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem hagyom sírni. Nyilván könnyebb a szülőnek, ha a gyerek feladja és nem sír többet, mint ahogy a hordozott gyerekek is szoktak nyűglődősebbek lenni egy babakocsis/pihenőszékesnél. De az idegrendszeri fejlődésének jobb.

8-ast is értem, habár amikor ilyen vehemensen és pökhendi stílusban véd valaki valamit és magát sztárolja, dicsekszik, ott azért mindig van valami gyanús. De nyilván nem arról van szó, hogy a sírni hagyott babák mind idegbeteg koldusok lesznek, ha felnőnek. Ettől függetlenül a sírni hagyás nem tesz jt egy gyerek idegrendszeri fejlődésének, ez tudományos tény, olvass kutatásokat, ne egyedi történetek alapján tájékozódj.

2020. jún. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudnám elhallgatni a gyerek sírást! Számomra szívtelen megoldásnak hangzik, akármilyen tapasztalatból beszél!
2020. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Elképesztően szembe megy minden ösztönöddel és fogalmam sincs hogy képes bárki figyelmen kívül hagyni a saját gyereke sírását.

Emlékszem ahogy beléptem érte az ajtón a csecsemőosztályon, ahol még nem is láttam ki sír, de azonnal tudtam hogy az enyém sír. Megfeszült minden idegszálam az első hónapokban amint sírni kezdett, szószerint fizikai reakciót váltott ki belőlem a hormonok hatására. Nem tudnám érzékletesen leírni mit éreztem, de szerintem ez másoknak is ismerős érzés akinek már volt újszülött babája.

2020. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!