Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem beszél? 15 hós a...

Miért nem beszél? 15 hós a kisfiam, majdnem egész nap halandzsázik, de ő még nem mondd olyat, hogy : mama, papa, kaka, inni enni, stb. Ez rosszat jelent?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, 14 hós, állítólag 2 éves koráig nem baj. A lányom használ bizonyos betűkombinációkat sajátos kifejezésmódra pl ha kér vmit az mindig de, mindig mondja, hogy aja, stb. Babát is mond, de nem a játékra hanem mindenre.
2010. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ezt mondták, csak igazán kiborító, hogy mindenhonnan azt hallom, hogy az enyém már ezt meg azt mond, meg már verset szavall, meghogy mikor beszél már, és ettől teljesen bestresszelek....
2010. aug. 1. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
igen, nagy büszkeségnek hiszik, hogy a gyerekük másban ügyes mint a tied... enyém mindenben nagyon előre van, szóval engem nem zavar ha esetleg később beszél majd.
2010. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne hallgas másra.A lányom 21 hónapos és kb.2 hónapja indult be igazán a beszédfejlődése,de azt hozzá kell tennem,hogy családi napközibe jár.

A lányom ennyi idősen ezeket mondta,úgy,hogy tudta is,hogy mire:Eztis-aztis,nyami(éhes volt),apa.

Viszont abszolút megértette magát és értette,mit szeretnék.

Én úgy tudom,hogy 2.5-3 éves korig nem baj,ha nem beszél normálisan,úgyhogy még rengeteg ideje van.

2010. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Verset szaval:-))) el ne hidd!

Enyém -lány-17 hós lesz és pár szaót mond csak, viszont minden megért, tudja mi micsoda, ha megkérdzeem.

És szintén egész nap halandzsázik.

2010. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 18 hónapos és egész nap csak mondja a halandzsa szöveget de semmi értelmeset.Mindent megért,de még lusta és nem akar beszélni.Én nem aggódom majd elkezd beszélni.
2010. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos fiam legértelmesebb "szavai" : iff - inni, mamm - mama, pamm - papa, bamm-labda, hamm,nyamm -Kaját!, tzitzi-anya ( amíg szopizott, addig így kért cicit :) ) , NEM és a TETE!

Fiúknál 3 éves kortól, lányoknál 2,5 éves kortól gond, ha egy szót se szól. De tényleg, egy szót se. Szóval ne aggódj! Engem is kikészítettek, pedig a lányom 20 hónaposan már folyékonyan beszélt.

2010. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia. az én hugom 3és fél éves..és most kezd beszélni..a védőnőnek is szóltunk többször is hogy még nem beszél de azt mondta hogy nembaj..majd az oviban elkezd ha meg nem akkor majd valami vizsgálat és kiderül hogy mi az oka. aztán most kb 2 hete már minden szót..magától is..úgyhogy nyugi nem lesz semmi baj..


17/L

2010. aug. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!