Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másodszor fordult elő estére,...

Másodszor fordult elő estére, hogy kevés volt a babának a tejem. 5 hónapos. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Mivel sírt, adtam neki tejpépet még szopi után. Megnyugodott, ezután még egy kicsit szoptattam, elaludt. Ez történt ugyanígy tegnap is. 3 hete kóstolgat dolgokat, a tejpép (vagyis tejberizspép, hypoallergén, vaníliás) 1 hete ismerős, de eddig csak néhány kanállal evett. Most egy 60 ml szerintem elfogyott. Fogalmam sincs, mennyi tejem lehet, napközben elég volt eddig, sosem pótoltam és mindig elégedett baba. Nem nagyon hízik (fél kilókat csak az elmúlt 2 hónapban per hó), de hosszú és jól néz ki, virgonc, mozgékony, élénk, jól alszik, eleget pisil/kalil.

Ha csökken a tejtermelés, gyakran kell szoptatni, ez eddig oké, eddig is igény szerint szoptattam. Csak estére nem tudom, miért nem marad. Éjjel 2x kel, 11kor és 2 fele, mindig sok tejem van akkor.

Szóval a lényeg: mivel növelhetnék esti mennyiséget, illetve ha nem megy, jó lesz pótlásnak a pép?


2020. jún. 26. 20:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

10 a gyermek 3hósan is fogzik ha olyan ,mégsem választjuk le azért ,a harapást pedig gyorsan megtanulják ,hogy nem szabad .Mindenki akkor választja le a gyermekét amikor azt az anyuka úgy gondolja .Semmi baj nincs ezzel ...

Kérdező ,ha van elég pisis kakas pelus biztos vagy benne ,hogy éhes marad ?

2020. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem bánom én, ha akár egész nap cicin van, imádok szoptatni, csak van az a pont, amikor nem jön semmi, a reflex elmúlt és nyűglődik. Mikor mellre teszem, hangulatomtól függően kb 2 perc, mire jön a tej. Második leadás nagyon ritkán van. Ha akár 10 percet is pihentem, újra tud jönni a tejleado reflex, de nyilván kevesebb tejjel. Szóval ezzel szoktam játszani. Iszom többet, lehet, hogy tényleg nem volt elég, max 2 litert ittam ma.
2020. jún. 26. 21:44
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen, most éhes volt, szívott szegény mint a gép és nem jött már semmi. Napközben ilyen nincsen :(
2020. jún. 26. 21:45
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is ilyen a babám .Szerintem tényleg növekedési ugrás.Nem létezik ,hogy egész nap elég neki ,nálunk is rendben a pelusok száma ,szépen fejlődik és csak és kizárólag este kevés ,de már hajnalban és reggel elég. Én személy szerint várok egy pár napot, odafigyelek a folyadékra és ha nap közben többet igényli ,akkor többet adom neki.
2020. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Remélem, igazad van :)
2020. jún. 26. 21:57
 16/16 anonim ***** válasza:
58%

Estére kevesebb zsírosabb tej jön. Ezért tűnik kevésnek, de a tápértéke magas. Ha egy baba este sokat cicizik, nyugtalan az is normális. Én is este sokkal többet szoptattam.


De van lll.hu-n szoptatási tanácsadó, hátha segít.

2020. jún. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!