Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos a kislányom,...

4,5 hónapos a kislányom, egyszerűen semmit nem lehet tőle csinálni tudom részben én rontottam el.. Az lenne a kérdés ki mivel köti le a babáját?

Figyelt kérdés
Leszoktam tenni a szőnyegre egy takarót arra játékokat stb és ott el van kb 5-10percig,forgolódik. Van neki elektromos hinta abba sincs el sokáig.Utána sikít de szószerint. Segítség nélkül enni sem tudok, takarítani is akkor szoktam amikor este elalszik. Mivel tudná le kötni magát hogy ne keljen mindig mellette ülnöm vagy éppen kézbe hurcolnom?
2020. jún. 14. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Vegyél egy jó kengurut vagy egy hordozó kendőt és vedd a hátadra (amíg kicsi, addig előlre)! A kenguruba is be tudod úgy ültetni, hogy nem feléd van, hanem előre néz a kicsi, tudja mozgatni kezét, lábát.

Nálam ez vált be, akkor érezte hogy velem van, hogy mozog, tudott nézelődni, de közben én meg tudtam mást is csinálni.

2020. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban az én fiam is ilyen volt. Most 7 hónapos és kb 1-1,5 hónapja hosszabb időket (30-45percet) is eljátszik egyedül. Légy türelmes. Most erre van szükség. Plusz most még nem tud 5-10 percnél tovább koncentrálni egyetlen dologra. Nekem az vált be ebben az időszakban, hogy amikor megunta az egyik játékot akkor átrakták egy másik helyre, ott is elvolt 5-10 percet, majd egy harmadik helyre. Így kb elvolt 15-25 percet.
2020. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Elektromos hintaban adj a kezebe vekonyabb ragokat, es huzd kozel magadhoz, mikozben hintazik. Ha nem valik be, csatos hordozoban hatadra fel, es csinalhatsz mindent.
2020. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem kicsi még ahhoz, hogy ennél több egyedüllétet elvárj tőle. A megoldás a hordozókendő, vagy akkor csinálod amikor alszik. Kengurut nem javaslom. Ergonómiailag nagyon nem jó a babának.
2020. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem attól függ,hogy milyen habitusú a baba. Ennyi idősen az enyém se volt el, ez jelenleg is ilyen pedig már 1 éves múlt. Sajnos elég akaratos és makacs, mint én így feladtam a küzdést, és egész nap vele foglalkozom. Akkot takarítok mikor alszik, illetve a kaját rendelem.
2020. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Az enyém 7 hónapos. Én se tudok tőle semmit csinálni. Én is beletörődtem,majd ez az időszak is elmúlik egyszer. Amit muszáj azt muszáj,azt megcsinálom,persze kapkodva. Egyébként csak vele foglalkozom egész nap. A férjem sokat segít. Átveszi ha eszem,tusolok ilyesmi. A hordozó nálunk is valamelyest bevált. De már abba is kezd hisztizni néha,feszeng benne. Meg nehéz már abba is,10kg a fiam. Akaratos,makacs. De egy csoda,én nagyon büszke vagyok rá.
2020. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen az élet egy kisbabával. :) magadra kötöd hordozókendôvel és lesz 2 szabad kezed.
2020. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalis, nem te rontottad el, nekem is mondtak mindenfelet, de ez az elkapatas az elozo generacio szavajarasa. A valosagban a babak alapveto szukseglete a testkontaktus. Rengeteget erik akozben az idegrendszere, mikozben felveszed, mozgatod, nem veletlenul keri. Ettol meg segitseg nelkul ez nagyon megterhelo tud lenni, ezert en hasznaltam babahintat, jatszoszonyeget, amikor csak megmaradt benne, ez nem volt tobb a nagyobbik gyerekemnel altalaban napi 1-2x 20percnel. Mar ovis, es szepen el tud jatszani magaban is (de ez sem kovetelmeny). Amikor nem volt el, akkor felvettem a hatamra, illetve onnantol, hogy stabilan ult, piciknek valo tricikliben toltam (a babakocsit sokaig nem fogadta el). A kicsi tobbet elbogaraszik, neki egy doboz babajatekot szoktam odatenni, akozott valogat, ragcsal, hosszabb alvasok utan elvan egy ideig, ha erzi, hogy a kozelben vagyunk. Ha elfogyott a turelme, akkor ot is szoktam hordozni. O most 7 honapos. 4,5 honaposan a babahintaban is jobban elvolt, mostmar kuszik mindenfele, felfedezi a lakast. Gyorsan el fog repulni ez az idoszak, mikor ennyi hordozast igenyel. Nekunk az Adamo-hinta is sokat segit.
2020. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk az is segitett, hogy ferjem atvette szinte teljesen a fozest, a takaritas nagy reszet is. Ha lett volna lehetosegunk, rendeltuk volna az etelt.
2020. jún. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is mondjàk hogy elrontottam. De baromira nem èrdekel, sosem volt egy ide teszem-oda teszem baba. Ès nem lesz ilyen gyerek sem :) azèrt vagyok itthon, hogy foglalkozzak vele. Magamra kötöm (az ajànlott kenguru pedig nem jò, nèzz utàna), amig összekapom a lakàst, ha nagy ritkàn el van 10 percig akkor hagyom ès nem is megyek a làtòterèbe.
2020. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!