Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják, hogy ne hagyjuk...

Miért mondják, hogy ne hagyjuk napközben aludni a babànkat?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babànk, hasfájós. Délig nagyon jól alszik, utána nyűgös, keveset alszik. Kb hajnali 2-ig van fent, ritkán előfordul 3-4 ig. Attól függ mennyire fáj a pocija. Néhány családtag, mindig azzal jön, reggel ébresszük fel, hagyjuk ébren délelőtt is, így este korán elalszik majd.

Hiába mondjuk, hogy ez egy csecsemő, nem igy megy, nem fogják fel. Köztük van olyan, aki 2 gyereket is felnevelt.

Egyszerűen nem fogják fel, hogy egy csecsemő nem olyan mint egy egy éves baba.



2020. jún. 28. 12:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi a gond? Csináld úgy ahogy Neked tetszik és ezt mondd meg nekik is. Okoskodók mindig lesznek akik nem értik meg velük nem lehet mit csinálni.
2020. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Hajnali 2-től délig folyamatosan alszik? Ha igen, akkor tényleg át tudod állítani a bioritmusát. Bár ha nem panaszkodtok arra, hogy hajnalig ébren van, akkor nem értem, minek szólnak bele.
2020. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Néhány családtaggal nem kell beszélgetni.
2020. jún. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy van szopi és pelelenkázás delig, gyorsan vissza alszik, délután csak cicin. Este pláne nem hajnalig.
2020. jún. 28. 12:58
 5/30 anonim ***** válasza:
55%

Mert így össze fogja keverni a nappalt meg az éjszakát.


Én sem hagynám aludni, kell egy pár nap amíg átáll, de jobb lenne neki is.

2020. jún. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

2

Nem panaszkodunk. Ők kérdezik milyen napunk volt, mi csak válaszolunk.

2020. jún. 28. 13:00
 7/30 A kérdező kommentje:

5

Egy csecsemő? Azt se tudja mi az a nappal és éjszaka. Most meg az a dolga, hogy aludjon, egyen, kakiljon. Keveset tud meg fent lenni. Neked van gyereked?

2020. jún. 28. 13:02
 8/30 Derjaderja ***** válasza:
90%

2 hónapos korra már tudni szokták nagyjából, mikor van nappal és éjjel. Van ilyen, hogy felcseréli, erre az ébresztés a megoldás, illetve legfőképp a fény, ki kell vinni reggeli szopi után (nem baj ha alszik), és nappal nappali, éjjel éjjeli fényviszonyokat tartani.

Más kérdés, hogy ha zavarnak a tanácsok, néha az is érthető, de tényszerűen nincs teljesen igazad, ha éretten született, akkor ő már nem olyan nagyon kis baba.

2020. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

8

Jó, nincsen teljesen, de én nem erzem rajta, ha fent van nyűgös és sokat sír, cicin nyugszik meg. Örülünk ha este elalszik, megha az hajnalban történik meg.


Már ahogy megszületett, onnantól adják ezt a jó... tanácsot...

2020. jún. 28. 13:17
 10/30 Derjaderja ***** válasza:

Szerintem ez 2 problema.

Az egyik, hogy beleszólnak ezek szerint kéretlenül, ezt egy rossz alvó baba anyukájaként én is tudom. Ettől függetlenül néha tényleg jószándékkal, ítélkezés nélkül ötletel valaki, ilyenkor ha bizonytalanok vagyunk magunkban, akkor zavar. Érdemes a kétfajta tanácsadót elkülöníteni, a második fajta általában veszi is a lapot, ha mondod, hogy most épp ez így működik, Neked jó, majd később gondolkozol vagy keresel megoldást.


Másrészt nem tudom, szopizik-e a babád, de az anyatej hormontartalma pár hét alatt már jelzi nekik a napszakot, illetve ha nem is szopizik, akkor a fény hatására termelődő melatonin segít ebben, ezért javasolt így segíteni a babának.


Persze könnyen kialakul az, hogy Te is vele alszol 2-től délig, ami rövid távon jó hogy ne halj meg, hosszú távon nem annyira.


Lassan amúgy fogja már érdekelni a világ. Az enyém amúgy születésétől full èlénk és sose volt csak eszik/alszik baba, èn meg azt hallgattam mindig, hogy többet kéne altatni, mert biztos fáradt. Már 1,5 éves és még mindig ezt mondják mások (szakértő amúgy egyetértett velem, szóval nem vmi maniákus vagyok), miközben én látom, több mint 500 napja, hogy mennyi ingerre mennyire fárad el.


Viszont a babák ébresztése egy kedvezőbb alvás elérésére teljesen oké, urban legend, hogy alvó gyereket nem szabad ébreszteni. Az enyém pl ha 4 után kel du vagy 2 órànál többet alszik, akkor éjfélre lehet elaltatni.


A Hordozóház alvós Facebook csoportját nézd meg, ott nagyon bababarátak az elvek, a kérdésedre szakértő válaszol meg még aki akar, azoknàl nyilvàn néha kell nyelni egy-egy nagyot.

2020. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!