Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan rossz dolog a komp?

Tényleg olyan rossz dolog a komp?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos lassan, és nem lehet bírni vele. Sír a járókában, a pihenőszékben, de már kézben sincs el, ficánkol egyfolytában, "menne" állandóan. Egyedül a játszószőnyegen van el, de arról meg pillanatok alatt lekúszik. Anyósom mondja sokszor, hogy vegyek neki kompot. Én nagyon ellene vagyok, de lehet lassan beadom a derekam. Tényleg olyan ördögtől való dolog az? Nekem is és öcsémnek is volt, illetve rengeteg embert ismerek, akinek nem maradt ki a gyerekkorából, mégsem származott belőle semmi hátránya. Nyilván nem egész nap lenne benne, csak míg megeszem a reggelim, vagy csinálok valami házimunkát. Szerintetek vegyek neki? Ülni már egész stabilan ül.
2020. jún. 29. 22:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem úgy kell ám elképzelni, hogy csípőficamod lesz egy életre. Nekem lúdtalpam volt miatta és a mai napig rosszul mérem fel a távolságot. Sokszor nekimegyek dolgoknak és a jogsit sem volt egyszerű megszerezni. Ilyen kicsi (de kellemetlen), de akár nagyobb dolgokba is mutatkozhat.

Rosszul rögzül a járás módja, rosszul alakul ki a talp boltozata..... Stb De balesetveszélyes is amúgy. Olvass utána. Millió helyen leírják. Ráadásul míg nem ül teljesen stabilan addig SOHA SEHOL nem szabad ültetni. Addig se míg reggelizele.

Mégis miért baj ha elkúszik? Nekem a 10 hós ugyan úgy n marad meg sehol és bejárja a lakást. Mégis megoldok mindent. A szabad mozgás számukra a legjobb.

2020. jún. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%
Miért baj ha elmászik. Vegyél babakarámot/járókát bármit csak ne kompot!
2020. jún. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért gond ha lemászik, mert amint leér a szőnyegről, elkezdi nyalogatni a járólapot. Sokszor takarítok, de ki-be mászkálunk és na..a ruhája nem érdekel, hogy piszkos lesz, de állandóan nyalogat mindent. De a babakarámon most elgondolkoztam. Bár nem tudom, hogy ha a szőnyegen is be lenne zárva, mennyire tetszene neki úgy. :/
2020. jún. 30. 07:29
 14/24 Derjaderja ***** válasza:
85%
Jóég. A járólap nyalogatás normális. A játszótéren is fogja a földet. Akkor fejlődik a mozgása, ha szabadon mozoghat. Már a járóka és a pihenőszék sem megfelelő ebben a korban egyáltalán.
2020. jún. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Kellenek a bacik, hagy' menjen, fedezzen fel mindent🙂mi lyenkor tettük bababiztossá a házat, amit esetleg magára tud rántani kiköttöttünk mindnet, konnektroba az a dugó aztán had csapja neki, semmi baja nem lesz.. Max ha csempétek van, vagy hideg a padló +1 réteg ruha hogy ne fázzon fel.
2020. jún. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
97%
Ne aggódj szerintem se a járólap nyalogatás miatt. Hadd menjen szabadon, úgy fog fejlődni a mozgása is, ha bőven van mozgástere. :) Persze, ahogy írta az előző válaszoló is, a konnektorok legyen védve, és egyéb veszélyes dologhoz se férjen hozzá. A nem 10 perce felmosott padló nem veszélyes. :) (Legalábbis szerintem)
2020. jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem, hogy mi ez, nekem gyerekként nem volt. Járókába tettek, hogy ne másszak túl messzire. Ha abban sír, akkor vegyetek "karámot" és kerítsétek körbe a játszószőnyeget.
2020. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nem kell egyből "Jóég"-ezni. Első gyerek, csak óvatos vagyok. Akik normálisan válaszoltak azoknak köszönöm szépen!😊
2020. jún. 30. 08:58
 19/24 anonim ***** válasza:
14%

Nekem még az jutott eszembe, hogy olyan játékokat adsz neki, amit amúgy nem és így érdekes számára, leköti magát arra az időre amíg elintézel valamit. Ezeket csak akkor kapja meg, így érdekes számára.

Megértelek, hogy nem engeded a padlónyalogatást. :/ Hála az égnek az én gyerekeim ilyet soha nem csináltak, ők a szájukba se vettek semmit (és normális iskolás gyerekek, szóval nem azért, mert gond volt velük), de biztos, hogy nem engedtem volna. Oké, hogy bacik, nem sterilen kell a gyereket tartani és nem idegbajt kapni, ha egy morzsát bekapnak, de ez számomra nagyon gusztustalan, hogy nyalja a földet és hagyom.

2020. jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
97%

Számomra egyértelmű, hogy amiről biztosan tudom és mindenki meg is erősít róla, hogy káros, azt nem alkalmazom, akármennyire is szokás volt régen (az alkoholos cumi is szokás volt falun, mégsem fontolja ma már meg senki sem, ahogy egy rakás ilyen van még).


Akármelyik megoldást is választod, keress olyat, ami egészséges!

2020. jún. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!