Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi: jó dolog, vagy rossz...

Cumi: jó dolog, vagy rossz dolog? Jobb, ha inkább nem használunk?

Figyelt kérdés
Ti használtok cumit? Akik nem használnak: mit gondoltok, miért jobb, hogy nem cumiztatjátok a babát?
2016. nov. 30. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

alapvetően a legjobb ha semmiét nem szopja - sem ujjat sem cumit, akkor nem deformálódik a fogsor, nincs kialakult függőség a tárgy/testrész iránt egy gonddal kevesebb.

csak sajnos 2-3 hónapos kor tájékán sok baba dönt úgy, hogy ujjszopós lesz. Szerintem attól jobb a cumi, ezért mindkét gyerekemnek cumit adtam, mikor úgy láttam, hogy kezdi szopni az ujját. a cumit el lehet venni, könnyebb tisztán tartani, kevésbé rongálja a fogakat, nem lesz sebes a gyerek ujja, télen is a szájába tudja venni, akkor is ha kesztyű van.

2016. nov. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam cumizik de pár hónapos kora óta csak alváshoz. Ébrenléti időben nem szeretem, a fogaknak se tesz jót illetve szerintem a beszédfejlődésnek se biztos, az enyém cumival a szájában egy hangot se ad ki legalábbis. Azt se tartom jó dolognak, ha a cumi nyugtatja meg, ez szerintem távolságtartás, inkább felveszem babusgatom ha pl beütötte magát. De vannak babák akik könnyen elalszanak szopómozdulatokkal, ha nem tudsz szoptatni vagy nem akarod, hogy szopi és altatás egyben legyen, akkor segíthet. Ettől függetlenül nem elég neki elalváshoz a cumi, ugyanúgy mellette vagyok, de sokan meg simán elalszanak társaság nélkül is, ha cumiznak. Teljesen egyedül eleinte nem tudnak.
2016. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ördögtől való dolog, mint ahogy sokan írják itt az oldalon. Inkább a cumi, mint az ujja (ahogy előttem is írták). Az én babám kap cumit (csak szopik), napközben azzal alszik el, éjszaka nem cumizik, és napközben sem, csak ha nyűgös,fáradt, és leteszem aludni.
2016. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Használ a kisfiam, de csak alváshoz, ébredés után az első, hogy kiveszem a szájából. Ha megyünk valahova, akkor van nálam talonban, mert már jártunk úgy séta közben, hogy sírni kezdett és végigbömbölte, míg a város másik végéről hazaértünk. Olyan nincs, hogy nappal játszik és cumi van a szájában, azt nem engedem. Az ujját sosem szopta. 10 hónapos egyébként.


MAM cumit használunk, remélem nem ártunk a fogainak. Az alvást nagyban segíti és úgy vettem észre, ha éjjel félálomban felsír és visszadugom az elgurult cumit, szépen folytatja a szunyát. :)

2016. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
A kislányunk az ujját szopja cumi helyett és nagyon örülünk neki, bár igaz, nem is próbálkoztunk a cumival. Hogy miért? Mert nem tud egyszerre játszani, felfedezni és az ujját is szopni, míg ha cumi lenne a szájában, akkor simán tudna közben játszani, tehát úgy sokkal többet lenne a szájában a cumi mint így az ujja.
2016. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

A lányomnak külső nyomásra adtam pár hetes korában, 3 évesen sikerült leraknia. A kicsinek adtunk mikor pár napos volt de szerencsére nem tetszett neki, el is raktuk. 9 hónapos, se cumi se ujj szopás.

Szerintem jobb így

2016. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

en mondjuk azt erosen vitatnam, h a cumi rontja el a fogakat. Sem az ocsem, sem en nem cumiztunk sokaig, sot. Az ujjunkat sem szoptuk, megis kellett fogszabalyzo, mivel a csalad genetikailag hajlamos az eloreallo fogsorra. A nagybatyjam pl 6 eve koraig cumizott es az o fogsora tokeletesen szabalyos.

Ugyanakkor a cumizas javitja es fejleszti a beszedkeszseget, mivel a baba a szopomozdulattal kezdi az arca es az allkapcsa felkesziteset a beszedre. Ez pszichologia...

Masreszt nyilvan nem jo, ha tulzasba viszi az ember. Arra kell osztonozni a gyereket, h minel hamarabb letegye a cumit es ne szokjon ra, sem pedig az ujjszopasra.

2016. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
5: úgy kell szoktatni, hogy játékhoz nincs cumi. az enyémnél ez működik, alvás után egyből adja a kezembe.
2016. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunknsegítség, lányomnak az alváshoz kell, fiamnak meg azért adom, mert anélkül mindent a szájába vesz. Ha pl. a naggyal kirakózunk, akkor a picinek odaadom a cumit, hofy ne vegye a széjába a darabokat (papír ugye), vagy ha játszón vagyunk ne egye a homokot, ne rágcsálja a hintát, mert azt us megtenné azonnal.
2016. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadja, szerintem használjatok. Megnyugtatja a babát, alváshoz még sokáig jó lesz. Én úgy csináltam, hogy ébrenlétkor nincs nála, szinte a kiságy "része". Nappal nem kéri, ébredés után nekem is adja oda egyből, hogy tegyem a polcra.

Azt javaslom, hogy altatáshoz használd majd, kiságyban és babakocsiban (vagy ahol altatod még a babát). Máskor meg ne legyen a keze ügyében.

2016. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!