Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos szoptatott babám...

5 hónapos szoptatott babám nagyon rossz alvó. Önző dolog, ha nem bírom tovább? A Sinlac mennyire lehet erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Éjjelente óránként-két óránként kel, visszaringatni csak elvétve tudom, cicin nyugszik vissza. Pedig előtte egy órát szopizott, mégis felébred alig egy óra múlva! Az orvos felírta, de most elfogott a kétely. Mennyire segíthet? Nagyon bezavar a szoptatásba? És mi lesz azzal, hogy féléves korig ajánlott kizárólagosan anyatejjel táplálni? Nagyon önző dolog, ha annyit szeretnék, hogy mondjuk 3-4 órát aludjon végig? :S

2013. júl. 25. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmi nincs azzal, hogy fél éves koráig kizárólag anyatejjel... Sok baba felnő úgy, hogy nem csak tejcsit kap.

Lehet, hogy azért ébred olyan gyakran, mert éhes. Nem lehet, hogy kevesebb a tejed? Egyikőtöknek sem jó, ha ilyen gyakran ébred.

2013. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam én is és ugyanígy lelkiismeret furdalásom volt amiért "művackot" is adnék a lányomnak az anyatej mellé.

Viszont ő már nem nagyon gyarapodott és éjjel felkelt 2-3 óránként, így pont betöltötte az 5. hónapját mikor elkezdtem neki adni este fürdés után Sinlacot.

Azóta tudok én is aludni, így a rossz érzés is elmúlt hiszen beláttam, a tejem éjszakára már kevés volt neki, hiába szoptattam/szoptatom igény szerint, nekem sosem volt literszámra.

Most lesz 8 hónapos, még mindig szoptatom, bár már tápszert is adok neki nappal + este Sinlac, mert nagyon kevés a tejem, viszont a szoptatásba ez sem zavart be, szerintem sokszor nem is nagyon jön tej, ő akkor is szeret cumizgatni a mellemen, igazi cumit sosem fogadta el, kicsi korában is mindig a mellemen altattam (napközben sokszor most is).

2013. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Elfelejtettem írni, hogy a Sinlac óta 5 hónaposan 6-7 órát simán végigaludt, hajnalban kelt fel csak, akkor megszoptattam.

Mostanában már sokszor végig alszik este 9-től reggel 7-ig evés nélkül.

2013. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Sinlacrol nem tudok nyilatkozni, nem probaltam. Nekem is rosszalvo volt a kisfiam vagy inkabb cicifuggo. Volt, hogy orankent ebredt szopizni. Nagyon ki voltam mar faradva meg ugy is, hogy velem aludt es csak odanyomtam a mellem. Vegul meggyoztek anyukamek, gyerekorvos, stb., hogy a szoptatas meg az anyatej milyen jo es maradt minden ugyanugy. Szep lassan kevesebbet ebredt, de azert ejjel tobbszor, valahogy megszoktam es sikerult tapszer es minden nelkul kihuzni 21 honapot:) Mostmar csak mosolygok, de akkor tenyleg faraszto volt.

Dontsd el, hogy neked mi a fontos, olvass utana. Ha nem birod, nem szegyen, igy is 5 honapig kizarolag csak anyatej, az is nagyon jo.

Nem onzo dolog, amit irsz.

2013. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden szopis babánál ez van. Nálunk is sokszor ébred éjjel, én már sokszor el sem rakom a cicit, bekapja, kicsit nyammog félálomban, aztán alszunk tovább egymást átölelve.
2013. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én se bírtam, az óránkénti kelést, ráadásul én nem altattam az ágyunkban, úgyhogy óránként vettem ki az ágyikójából, fél óra szopizás, visszatettem, és mire elaludtam már kelt is újra. Fú de fárasztó volt! Aztán tápszerhez nyúltam, azóta csak akkor nem alussza át az éjszakát, amikor nő a foga.

Nem önző dolog, hogy aludni akarsz! Egy kimerült, fáradt anyuka nem jó játék, te is sokkal lelkesebben játszanál napközben a pöttömmel, ha egy kicsit jobban ki tudnád pihenni magad.

A sinlac nagyon jó dolog, tele van vitaminnal és antiallergén, nyugodtan próbáld ki! Ha majd hozzátáplálod a picinykéd, akkor tehetsz bele gyümölcspürét is, úgy is nagyon finom és a babád is szeretni fogja.

Ne görcsölj rá erre a szoptatásra annyira. Most már nem az ókorban vagyunk, hogy ha nincs tejed, a babád más anyamellen fog felnőni. Ezek a mai tápszerek, pépek gondosan ki vannak dolgozva, hogy a babáknak a legmegfelelőbb minőségű táplálékot biztosítsák. Nem bűn az, ha este adsz a picúrnak sinlacot, senki nem fog érte megkövezni! Nem mindenki olyan kitartó, mint a 21 hónapig szoptató anyuka. Le a kalappal előtte, de ha neked nem megy, akkor nem megy. :)

Jó étvágyat a babának! :)

2013. júl. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, nem önző dolog. Egyébként nem biztos, hogy beválik. A lányunk volt anyatejes, utána tápszeres, aztán egy ideig kaptunk mástól tejet, majd megint tápszer következett. Akármit kapott percre pontosan ugyanakkor kelt és ugyanannyit evett éjszaka és nappal is.
2013. júl. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is gondolkoztam , hogy estére adok még a cici mellé tejpépet, de aztán mégsem. 6 hós múlt, és olyan szépen gyarapodik még mindeig az anyatejtől, hogy nincs szívem hozzá.

Nem gondolom én sem, hogy önző vagy, nincs értelme kikészítened magad. Én is azt gondolom, hogy amint kifáradok, jöhet a pép vagy tápi, de mivel már fogzik is a kisasszony, lehet hogy nem oldaná meg az éjszakákat.

Persze nekem ennyire nem kel fel sokszor a kislanyom, de mivel van még egy 2.5 évesem itthon, ezért még a 2-3 kelés is fárasztó.

Szó mi szó nem kell teljesen kicsinálnod magad, hiszen nem megvonod tőle az anyatejet csak kiegészíted.

2013. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem onzo dolog probald meg ha gondolod, de nalunk nem jott be ugyhogy ne ess ketsegbe ha nem sikerul:) egyebkent biztos hogy ehes nem csak megnyugvasra hasznalja a cicit? Fogzas, mozgasfejlodes hogy all? Ezek is bekavarhatnak.
2013. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy az a baja higy ehes.. Hanem cicizni akar mert igy nyugtatja meg magat. Cumitol elzarkozol?
2016. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!