Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az ami nagyon szükséges...

Mi az ami nagyon szükséges szülés után a babának?

Figyelt kérdés

A kérdésem az pontosan, hogy a baba születése utáni kb 2-3 hónapban mik a legszükségesebb dolgok?


Van már baba kocsi, hordozó, kiságy, pelenkázó.


Mik kellenek még a cumisüvegen, tisztálkodó szereken (kád, törcsik, babatusfürdő, krémek) , és a pelenkákon, ruhákon kívül?


Első baba és télen fog megszületni.


Köszi a segítséget! :)



2020. jún. 30. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Légzésfigyelő
2020. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. jún. 30. 08:56
 3/15 anonim ***** válasza:
6%
Fejformáló párnát beszerezhetsz,nem létszükséglet de jó ha van.
2020. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Lázmérő, a gyógyszer és apoloszercsomag amit a gyerekorvos felír
2020. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Pl matracvédő hogy apróbb balesetnél ne az egész ágy ússzon.Én Baby Bruint használtam mindhárom gyereknél.
2020. jún. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy annyiféle család van és annyiféle helyzet... én is körbekérdeztem egy ilyet, aztán hogyha megvennék neki mindent, amit mondtak, hogy anélkül élni se lehet az első három hónapban, kb rámenne a gatyám is.

Ezért mi indulunk egy nagyon minimál listával: pelenka, popsitörlő, popsikrém, fürdető + minden, amit a gyerekorvos felír, kád, textilpelenkák, bodyk, zoknik, kisnadrágok, sapka, rugalmas hordozókendő, autós hordozó kölcsönbe, kiságy, takaró. Ennyi. Az összes többit közben fogom eldönteni, hogy mi jönne most jól és mi nem, és igen, babakocsit sem veszünk most még. Majd vele. Vagy nem is veszünk, még nem tudom. De ez az őrületes bevásárlás az elején, ez nekem gyanús, hogy felesleges...

2020. jún. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

6 jól mondja. Nekem pl nagyon nagyon nagyon hasznos volt a hordozó kendő. Más meg nem szeret. Légzés figyelőnk meg pl egyáltalán nem volt. Időre született egészséges baba.

Ami alap:

Babakocsi, kiságy, pelenkázó, kiskád, cumisüveg, körömvágó, lázmérő, ruhák, pelenka, popsitörlő, popsikrém, kis téli overál. Az elején fürdető sem kell mert ír az orvos és azt kell használni.

A többit meg majd látod menet közben mi az ami jól jönne

2020. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Erre nehéz mit mondani. Mindenkinek más.

Nekem pl nem hiányzott sosem a légzésfigyelő, nem használtunk. A fejpárna sem. Matracvédőnk sem volt, sosem volt baleset.

Kiskádunk sem volt, a nagyba fürdettem.

Ami tényleg kellett nekünk:

Kiságy, babakocsi, ruhák, kocsiba a hordozó, lázmérő, gyógyszerek, pelus, popsikrém, fürderő, alkohol a köldökéhez, fültisztító, törcsik, texrilpelusok. Körömvágó olló.

Plusz ami nekem segítség volt, a pihenőszék. Abba belefektettem, kivittem magammal a konyhába, abba aludt míg főztem.

Cumit cumisüveget is vettünk, de azokat 7-8 hósan kezdte használni.


De mondom, mindenki más, minden baba más. Nekünk elég volt ennyi az első kb fél évben.

2020. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk sem volt légzésfigyelőnk. Amikor en terhes voltam, kikertem a szulesz, a vedono es a gyerekorvos véleményét is, hogy szerintük kell e. Egyöntetű nem volt a vélemény - momdjuk nem most volt, akkoriban meg nem volt ennyire felkapott, nem is igem lehetett sok helyen vasarolni se.

Cumisuvegunk se volt. Szoptatott baba volt, hozzátáplálni, itatni kanalat és poharat használtunk. Matracvedo helyett eldobható vízálló pelenkázó alátétet használtunk.

2020. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld! Köszi!
2020. jún. 30. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!