Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött korban kiszúrt fül...

Újszülött korban kiszúrt fül beforrhat még 3 évesen?

Figyelt kérdés
Kórházban szúrták még ki annak idején kislányom fülét. Most kapott egy nagyon szép fülbevalót 3 évesen (eddig nem cserélgettük). És mivel valahogy az egyik fülében nem állt jól, megállapítottam, hogy ott nagyon lent van a lyuk, egyáltalán nem szimmetrikus a kettő, még szemlátomásra sem. :( Van rá esély, hogy beforrjon? Úgy hallottam, hogy csecsemőkorban kiszúrt fül soha nem forr már össze. :(
2020. jún. 30. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Nekem csecsemökorban szúrták, három éve nem volt benne semmi, de most kipróbáltam és simán bele tudtam tenni a fülbevalót. Van pár másik lyuk, amit 16 évesen szúrtunk, abba már nem megy bele. Nem tudom, hogy ez azért van-e, mert csecsemőkorban szúrták, vagy mert sokat volt használva. De én nem hordtam gyerekkoromban és nem nőtt be. Nem tudom, hogy ez segít-e.
2020. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem vedd ki belőle a fülbevalót és próbáld meg, hátha benő.

Nekem és a hugomnak 1 és 3 éves korunkban lyukasztották ki a fülünket. A hugom 1-másfél évvel később elhagyta a fülbevalóját és én neki nagyon gyorsan összenőtt a füle.

Nekem viszont tizen éves koromig volt benne állandóan fülbevaló, aztán több évig nem hordtam és már nem nőtt be.

2020. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

1!


Regen voltál csecsemő, nem? Ha azóta már 16 is elmúltál, akkor minimum 16 éve szúrták azt a lyukat és ebből 13 évig volt benne fülbevaló. Egyértelmű hogy nem forr össze ennyi idő után.


Kérdező!


Osszeforrhat, de nem feltetlenul fog

2020. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Na én ezért nem szúrattam ki, mert ahogy nő a fül, a lyuk is elvándorol vele.
2020. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok: azt is írtam, hogy gyerekkoromban nem hordtam fülbevalót, mégsem forrt össze...
2020. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csecsemőként túl fent volt a lyuk, hülyén állt benne a fülbevaló. Anyukam ezert par honap mulva ki is vette a fulbevalot belole, majd utana 4 evesen megint kilyukasztottak a fulem, pont az elso lyuk alatt. Az elso lyuk sosem forrt be, szerintem a mai napig tudnek bele fulbevalot tenni, pedig eltelt 22 ev. Latszik, de igazabol nem zavar es sosem jegyezte meg senki, ugyhogy igy is lehet elni :) De az tuti, hogy pont emiatt en sem fogom majd a lanyom fulet kilyukasztani, csak ha majd ő szeretne. En 4 evesen kertem, mert lattam, hogy sok kislanynak van fulbevaloja, emlekszem a lyukasztasra a mai napig, nem fajt es nem is sirtam.
2020. jún. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is babaként szúrták ki, de gyűlöltem és nem voltam hajlandó 20 éves koromig fülbevalót hordani. Szerintem 10 évesen már nem erőltették. Kipróbáltam 20 évesen, mivel beforrt, nekem újra kellett lyukasztani.


Egyébként felnőtt fejjel azt mondom, annyira semmilyen fájdalommal nem jár a füllyukasztás, hogyha lányom lenne, várnék, amíg ő szeretne egyet.

2020. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 babyboom567 ***** válasza:
100%
44 éves vagyok, csecsemőként lyukasztották ki a fülem, és kb 30 éve nem volt benne semmi,és nincs beforrva.
2020. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Ahogy látom, egyénfüggő a dolog, de nagyobb rá az esély, hogy nem forr majd be. :( Engem viszont zavar (még ha őt jelenleg nem is). De itt az egyik válasz után elbizonytalanodtam. Lehet inkább a másik fülén kellene majd a mostani lyuk alá lőni (a szimmetria miatt), mert akkor beleszakadni a korábbi lyukba nem tud, és lehet jó pár év múlva eleve be is forrna.
2020. jún. 30. 13:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyik kislanyomnak beforrt, a masiknak nem.
2020. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!