Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fontos a levegőzés?

Miért fontos a levegőzés?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám van. Főút mellett lakunk a semmi közepén, így babakocsis séta kizárva, nincs járda csak 100al száguldozó autósok (pedig csak 60al lehet menni). A kertünk még nagyon nincs rendben, használtan vettük a házat, a kert rendbetételig még nem jutottunk el. Konkrétan csak gaz van, meg egy hintaágy. Amíg nem volt ilyen meleg kint altattam napközben a babát babakocsiban, de most árnyék sincsen, és 32 fok napközben, és mire jó idő lesz, már az esti alvás következik... így jó, ha napi max 10 percet vagyunk kint, mert csinálni nem lehet semmit, csak a pici árnyékban körbenézni, aztán ennyi... aztán jönnek a szúnyogok. Idebent nagyjából jó idő van, egész éjjel szellőztetés. Miért fontos az, hogy napközben kimenjünk a dögmelegbe, amiben aludni sem tud a baba? Arról nem is beszélve, hogy ha kint alszik akkor én egész nap semmit nem tudok csinálni, mert kint kell vigyázni rá, meg folyton felébred a kakaskukorékolásra.
2020. júl. 2. 19:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Babakocsira: napvitorla. Ulj be a kocsiba vele es menjetek el a szomszed varosba egy parkba setalni. Neked nem kell h kimozdulj? Jovo tavasszal mar jatszoterre is kell vinned. Ez egy falu? Mert falun azert szoktak az emberek setalni az uton. Mellekutcak nincsnenek? Nem ertem. Falun nottem fel, orakat lehet setalni mindenfele.
2020. júl. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igazából mondhatjuk, hogy tanyavilág. Mert egyetlen főút mentén vannak elszórva a házak.

Azért a játszótérre kivinni más, mint azért beülni az autóba, hogy egy másik helyen 20 percig toljam a babakocsit (max annyit alszik benne), főleg, hogy tízből kilencszer nem akar "sétálni". Még mindig a hőséggel és a nappal van bajom, ha még őt tudnám is valahogy takarni, én szénné égnék és/vagy megsülnék. Egyébként már a 24 fokban is úgy kelt a babakocsis alvásból, hogy teljesen le volt izzadva, pedig csak egy body volt rajta :/

A szomszéd településre természetesen át fogom vinni a játszótérre, ha igényli.

De ki szoktunk ülni a hintaágyra, csak nem órákat. Pár naponta hosszabb ideig anyósék kertjében nézegetjük az állatokat.

2020. júl. 3. 03:01
 13/16 anonim ***** válasza:
Hat kisgyerekkel ilyen helyen n lesz egyszeru. Igaz h mi panelban,de kb csak kajalni jarunk haza,egesz nap a huvos,arnyekos jatszon elunk,ahogy a tobbiek is. Gyerekek bandaban,vizipisztoly parti,kisebbek homokozo,babak pleden arnyekban hasalnak. Csaladi napot tartunk lent,pizzat rendelunk. Megmondta a tobbseg h nem koltozik el,a gyerekek miatt,mert nem az udvar kell nekik,hanem lent a kozosseg,ez nagy igazsag. Mi is csak kulteruleten vagy videken tudnank hazat venni,de maradunk inkabb a panelban,mert a baratok a jatszo a mindene a gyereknek.
2020. júl. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok,azt elfelejtettem hogy az udvart le kell fedni napvitorlaval,vagy epitsetek nagy fedett teraszt hogy elhetobb legyen. Ki tudjatok legalabb ulni.
2020. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Derjaderja ***** válasza:
13. Ez tökjó, és én is sokat vagyok kint, de nem tudom, mennyire lehet most árnyékos bármi. Az árnyék nem szűri az UVt. Én 10 és 4 között nem engedem ki a gyereket (nekünk így is kijön napi 3-4 óra), 4-6 között csak árnyékba, 30-as naptejjel és így sem maradt fehér a bőre. Minden alkalom, amikor a nap nyomot hagy vki bőrén, egy fokkal közelebb van a bőrrákhoz, és azt is olvastam, hogy a naptej is rákkeltő.
2020. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Végül megoldottuk a problémát. Szereztünk egy régi padlószőnyeg-darabot, arra terítünk egy plédet és azon játszik a baba. Reggel találtam egy két méteres árnyékot, kb fél órát kint tudunk ott lenni. Délután pedig a másik oldalon van árnyék. Vittem ki vizet egy kis edényben, azzal mosdatom, hogy ne melegedjen túl. Élvezi. :) utána pedig babakocsiban alszik fél órát. Remélem ennyi levegő elég :)
2020. júl. 6. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!