Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ANYUKÁK, CSAJOK a ti párotok...

ANYUKÁK, CSAJOK a ti párotok mit vesz részt a gyerek nevelés, foglalkozás terén?

Figyelt kérdés
Párom reggel 8-4 dolgozik.Hazaér eszik,és vagy számitógépezik vagy tv-zik.Semmit vég kép semmit nem segit,ha mondom neki foglalkozzon a gyerekkel,az a válasza:hogy egész nap ithon vagy vele foglalkozz te.Sajna nem birom már kivagyok,minden apuka ilyen?mit tegyek?sőt még a ház körül sem csinál semmit,mert ő fáradt neki nincs kedve munka után még ithon is dolgozni.mit mondjak neki,semmi nem hatja meg.
2010. aug. 2. 07:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
14-hó a gyermekem.
2010. aug. 2. 07:48
 2/15 anonim ***** válasza:

Párom pici kora óta részt vesz mindenben. Pelusozás, etetés, altatás, "nevelés", játék,séta, itthoni munka.

Sajnos most kevesebbet van itthon, idénymelója van, így reggel 6tól etse 8ig melózik. Hétvégén van itthon egy napot, max kettőt, de akkor mi állunk az első helyen. Este száámítógépezik és tévézik ha a lány lefeküdt. Közben azért rám is marad ideje.... :o))

El kellene beszélgetni a pároddal, szabályokat lefektetni hogy mindenkinek jó legyen. Ha nem hatja meg, akkor sajnos nincs mit kezdeni :o(

2010. aug. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom szerencsére mindenben besegít. A házi munkában, a gyerekkel játszik-bohóckodik neki, ha kell pelusozik, mindig ő fürdet, és van hogy elviszi sétálni, hogy én pihenjek! Néha előfordul, hogy ő is azt mondja, hogy fáradt, de ő még néha maszekolni is jár.

Szerintem ülj le vele beszélni. De na úgy futtában jegyezd meg neki, hanem konkrétan kérd meg, hogy valamikor üljetek le megbeszélni ezt a dolgot. Mond el neki, hogy míg ő 8 órát dolgozik, és utána fáradtan nem akar segíteni, addig Te 24 órás műszakot nyomsz le minden nap, valamint gondolja át, hogy hogy fogja bánni, hogy ott van, mégis kimarad a gyerek életéből! Akár kompromisszumot is köthettek, vagy állítsd választás elé. Lehet, hogy az is elég lenne, ha megmondanád, hogy a munkáján kívül ezt és ezt még elvárod (itt konkrét dolgokra gondoltam: pl. övé a fürdetés minden nap, vagy az esti mosogatás)

Sok sikert!!!

Ami lényeg!! Ne fojtsd el magadba, mert később nagyobb baj lehet, és ha sokáig nem szólsz, akkor később azt mondja, hogy eddig persze jó volt így ahogy volt...... hm

2010. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
erre azt mondja leszar...a hogy én mennyit vagyok vele,ő akkor is fáradt és nincs kedve semmihez.kivagyok nagyok.őt ne irányitsam.
2010. aug. 2. 07:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki, hogy ez igy nem család! Nem akarta a kicsit? Kérdezz rá az ő érzéseire is! Te ugye folyton elmondod, hogy ő egy lusta, nemtörődöm fèrj , most állj elé és kérdezd meg, ő mit érez azon kivül, hogy fáradt!?! Mi az ő problémája Veled/Veletek, amiért nincs igénye arra, hogy veletek töltsön el legalább egy óra hasznos időt. Ne hagyd magad! Szereted a párod még? Ha ugy érzed, van értelme a szájtépésnek, ne engedd, hogy ezt csinálja! Ne hagyd lerázni magad, ez nem igy működik!
2010. aug. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én párom is ilyen volt, pedig ő ugrálna örömében, ha csak 8-4-ig dolgozna. Én mindig mondtam neki, hogy a gyereknek nemcsak anyja van és hogy közösen vállaltuk a babát, minthogy közösen lakunk ebben a lakásban, vagyis neki ugyanúgy ki kell vennie a részét a gyereknevelésben és a házimunkában, mivel ő ugye beslattyog a munkahelyére, majd egy fix időpontban vége van, de a mi feladatunk kb. 3 éves munkaidő, meg hát ugye több is, mivel lehet, h 3 éves korában megy a gyerek oviba, de utána sem nő még fel egy jó darabig. Én elővettem a sodrófát és bekeményítettem. Kellett vagy 3 hónap, mire felfogta, hogy nincs kecmec. A legvérszomjasabb asszony lettem a világon. :) Megmondtam neki, hogy vagy megszoksz, vagy lehet költözni. Nagyon sokára vett komolyan. Külöben ő minden nap fél 7-re jár és 7-re ér haza vagy 8-ra. Övé az esti fürdetés és egyik héten ő eteti éjjel, másik héten én. Ezek a fix feladatai. A többi meg annyi, hogy ha valamivel elúszok, akkor besegít, de ez ritkán van. Ez se sok segítség, úgy értem, kevés energia befektetés a részéről, viszont nekem rengeteget számít. Én úgy voltam vele, hogy ha ezt nem bírja ki a kapcsolatunk, akkor más nehézséget sem fog, akkor menjen inkább most. Pedig akkor élhettünk volna havi 40e ft-ból meg a gyerektartásból. Meg mertem tenni és kibírta a kapcsolatunk és most minden sokkal jobb, mert segít. Sőt a múltkor még haza is jött a munkából előbb, mert el akartam menni a barátaimmal egy kicsit iszogatni. Nagyon normális lett.
2010. aug. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
na nálunk ugyanez van, tv internet és a kedvencem, nem csinálom nem női munka. Mondtam ha tudtam volna, én leszbikus lettem volna, hogy itt minden női munka. Tippek amikell elértem ezt azt: kimentem wc re és szóltam hogy a gyereket pelenkázza be mert ki van bontva de nekem mennem kell mert nagyon hiv a természet, persze nem kellett wc re menjekŞ:) de kivártam azt a 20 percet amig bepelenkázta, vért izzadt:)Egyszer csináltam meg: láttam, hogy a gyerek ébredezik, de férjem nem tusdta hiszen a gepbe volt belebújva, mondtam hogy a leves mindjart kész, megyek a boltba. Gyerek felébredt, leves főtt és pedig elmentem. hazajöttem 20 perc múlva (ami az örökkévalóság volt) és férjem izzadt, hogy a leves a gyerek, a jajjjj jajjj jajjj. Mondtam üdvözöllek világomban, ettöl kicsit helyrepattant.de csak kevés időre.néha kihúzom a szamitógépet a konnektorból miközben ő játszik, de minedenféle kommentár nélkül.akkor feláll és megkérdi mit csináljon.nagyon nehéz, mi babánk 3 hós.Szóval keményen kell, mert nem magadnak csináltad a gyereket henem kettötöknek.én is rengeteget sirok emiatt.....de fel a fejjel, megneveljük őket!
2010. aug. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8:06 vagyok. Na, ettől, hogy mondd, mit csináljak, kivagyok. :D Ilyenkor én azt mondom, nyisd ki a szemed és meglátod. :) Nagyon jó tipp a leves, a gyerek szitu. :)
2010. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja és még azt is szokta mondani,hogy azért ilyen mert én állandóan kötöszködöm vele,basz..atom.azért mert merek szólni.
2010. aug. 2. 08:48
 10/15 A kérdező kommentje:
ááá én ha kihúznám biztos szájon is csapna,a számitógép a mindene azon játszik állandóan
2010. aug. 2. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!