Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ANYUKÁK, CSAJOK a ti párotok...

ANYUKÁK, CSAJOK a ti párotok mit vesz részt a gyerek nevelés, foglalkozás terén?

Figyelt kérdés
Párom reggel 8-4 dolgozik.Hazaér eszik,és vagy számitógépezik vagy tv-zik.Semmit vég kép semmit nem segit,ha mondom neki foglalkozzon a gyerekkel,az a válasza:hogy egész nap ithon vagy vele foglalkozz te.Sajna nem birom már kivagyok,minden apuka ilyen?mit tegyek?sőt még a ház körül sem csinál semmit,mert ő fáradt neki nincs kedve munka után még ithon is dolgozni.mit mondjak neki,semmi nem hatja meg.
2010. aug. 2. 07:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

az én párom is totál kiakadna, ha kihúznám a számítógépet:)

Szerintem nem ez a megoldás.

Én kompromisszumokat kötök: pl. a férjem imádja a pizzát, de azt mondom neki, hogy csak akkor sütök, ha vigyáz a kicsire. Persze míg vigyáz rá, addig ezer más dolgot is megcsinálok a konyhában :)

Meg a garázs nálunk tiszta disznóól volt, meg a lakás is. Mondtam neki ezerszer, hogy rakja el a cuccait. Majd, majd... Na, erre fogtam magam, és elpakoltam én. Azóta az a baj, hogy nem talál semmit. Akkor szoktam hozzávágni, hogy ha eltette volna ő, akkor nem kellett volna nekem. Szóval hagyjon engem békén, én rendet tartok, ő meg keresse a dolgait, ha nem tart rendet.

És még egy vesszőparipája van, hogy én mindíg akkor állítom fel az ágyról, mikor lefeküdt. Így jó előre szoktam neki szólni, hogy szóljon, mikor ráér 10-20 percet segíteni, akkor viszont ott legyen mellettem. Ha azt megcsinálta, akkor mehet lefeküdni.

Különben nincs sok gond vele, imád a kicsivel foglalkozni, csak írtó trehány. De alapjáraton mindent meg tudok egyedül csinálni, nekem az a legnagyobb segítség, ha vigyáz a kicsire. Ki tudok takarítani nélküle is.

2010. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, csajok! Amikor hozzámentetek a párotokhoz (vagy gyereket vállaltatok, elvégre nem biztos, hogy mindenki házasságban él), akkor nem játszott a számítógépen? Akkor segített a házimunkában? Mert ha soha nem segített semmit, akkor ez várható volt, hogy a gyerek születése után is így lesz és nem biztos, hogy lehet rajta változtatni... Nekem az előző párom volt ilyen, több mint 5 év után szakítottam vele, mert tudtam, egy olyan pasival, aki folyton a gép előtt ül, nem kötöm össze az életem és nem vállalok vele gyereket. Azóta van férjem, 10 hónapos fiam. A párom számtech szakos, mégsem ül a gép előtt, ha más dolog van. Játszik a gyerekkel, jön sétálni, játszóterezni, eteti, fürdeti, tápszert készít, altatja. Bármit, amit éppen kell. Tudtam, hogy belőle jó férj és apuka lesz :)
2010. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
az én férjem elmegy reggel 6-kor és este 7-8 között ér haza. építkezünk még, így itthon is van mit csinálni, mivel kertes ház, az udvar is kialakítás alatt áll. enyém a veteményes, a többit ő rendezi. szóval ezek után ránk nem sok ideje marad. este, olyan 10 körül, ha bejön végre és még ébren van a manó, megdögönyözi, játszik vele, és lefoglalja, míg én gyorsan letusolok vagy csinálok valami rapid házimunkát, ami elmaradt. nem is várom el, hogy még ő rendezze a gyereket is, így is látom, hogy már reggel hulla fáradt, amikor felkel. de ez van, ő sosem volt idebent ülős típus, számítógépes játékunk nincs is:) én így szeretem, így fogadom el.
2010. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én már azt hittem, hogy csak az én férjem ilyen. :S
2010. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

13 honapos a kisfiunk.

Szerencsem van a ferjemmel.Pelenkaz,etet,jatszik,setalni is eljon velunk es az esti furdetest es lefektetest is O csinalja.

Pedig sokat dolgozik reggel 6- este 8-ig.De mindig szamithatok ra.A hazimunkat en szeretem csinalni es jol is megy igy en ebbe nem varok segitseget nekem annal nagyobb segitseg,hogy mig en teszek-veszek,O van a fiunkkal.

Amugy latszik is,hogy jo a kapcsolat mert a kisfiunk nagyon-nagyon apas:)

Nagyon sajnalom,hogy ilyen a parod.Probalj meg valahogy beszelni vele.Kitartas!

2010. aug. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!