Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rángás / remegés szoptatás...

Rángás / remegés szoptatás alatt, félálomban. Mitől lehet? Anyúkák, akik hasonlót tapasztaltatok gyereketeknél, légyszí írjatok!

Figyelt kérdés
A babánk 5,5 hónapos, szopik és nemrég kezdtük a gyümölcsös hozzátáplálást. A remegés kizárólagosan szoptatás közben, félálomban jelentkezik a szabad kezén és a kis fején. Neurológusnál voltunk, epilepszia egyenlőre kizárva.
2010. aug. 2. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában a fejletlen idegrendszer okoz hasonló remegést pici babáknál. Általában éppen olyankor szokott előfordulni, mikor a baba elernyed, pl. elalvás előtt. Ahogy érik az idegrendszere, el fog múlni. Ha voltatok neurológián, erről nem mondtak semmit?
2010. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2010. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, mennyire és hogyan remeg a babád. Az enyém is csinálta, még álmában is. Mára elmúlt (8 hós). Én nem izgultam emiatt, mert tudom, h. az idegrenszer érik ilyenkor és azért csinálják. Mondjuk, nem tudom, mennyire remeg a Te babád. Az enyém nem remegett nagyon, inkább olyan volt, mintha reszketne vagy rázná a hideg. Ha pisil vagy kakil, a mai napig csinálja, csak rövidebb ideig. Ha komoly baj lenne, a neurológus észrevenné szerintem. Viszitek még más orvoshoz is?
2010. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Sajnos a neurológus azon kívűl hogy megállapította,hogy szerinte nem epilepsziáról van szó,más utbaigazítást nem adott.A remegések szerintem elég ilyesztőek,a kis feje és keze jól láthatóan remeg és ez napi szinten egyszer előfordúl.Ma voltunk vérvételen is, mert nagyon izzad szopizás közben és állítólag ez sem jó.EEG-re is készülünk,lehet hogy felesleges köröket futunk,de engem akkor sem hagy nyugodni ez a látvány.Amúgy nagyon tündéri a kisfiúnk,kis mosolygós:).

2010. aug. 2. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A legutóbbi válaszoló vagyok. Az én kicsim is nagyon izzadt szopás közben. Már nem szopik, de még mindig izzad amikor eszik (tápszert). Mi is elvittük vérvételre meg cardiologiára is, de szerencsére semmi baja, az erős izzadás normális élettani jelenség pici babáknál. Persze vigyétek el Ti is, legalább megnyugtatnak ha nem találnak semmit. Szerintem minden rendben lesz, nagyon drukkolok! Majd esetleg írd meg, mit mondott a doki. Kitartás, ne izguld halálra magad! Üdv! Zs.
2010. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!