Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel jobb a tápszer a tehénte...

Mivel jobb a tápszer a tehéntejnél?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt a dolgot. Babám szopizik még, de elolvasgattam a tápszerek dobozát és gyakorlatilag az összes tejpor + cukrok + vitaminok elegye. Minden benne van, ami a tehéntejben is! Akkor miért nem szabad 3 év alatt tehéntejet adni? Persze erre azt mondják, a tápszert könnyebb megemészteni, de ez hülyeség, hiszen a tejpor az TEJ, csak kivonják belőle a vizet. A HA-s tápszerek, az persze más. Szóval nem érzem én ezt logikusnak, és azt gondolom, azért van ez a "tápszert+ junior tejitalt 3 éves korig minden gyereknek", mert a tápszergyártóknak is meg kell élniük valamiből. Mit gondoltok?
2011. okt. 18. 08:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
tehéntej más összetételű, mint az anyatej. a tápszerrel az anyatejet próbálják utánozni, de azt is valamiből készíteni kell, így tehéntejből állítják elő. Egy kisbaba aki kizárólag tejet eszik, annak nagyon nem lenne jó csak tehéntejet kapnia az előbb említett okok miatt. Az, hogy 3 éves korig tejital? Na abban már én is az üzletet látom
2011. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szerintem a tápszer teljes értékű étkezés. A tejet meg kiegészítésnek adnám, semmiképp nem egy étkezés kiváltására.

Persze amikor már a reggelihez kapna mondjuk kakaót, vagy kávét, arra elégséges a tej.

2011. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerinted milyen vitamin van a mai főleg uzleti tejekben?
2011. okt. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pont ez az! Nem tudják "leutánozni" az anyatejet, hanem fogják a tehéntejet, tesznek bele egy kis extra cukrot (nézzétek meg, minden aminek "óz" a vége, pl dextróz, laktóz), némi vitamint és bedobozolják. Mitől olyan ez, mint az anyatej...? De nem is ez a kérdés, hanem az, hogy akkor miért mondják, hogy TILOS a tehéntej 2-3 éves korig?
2011. okt. 18. 10:40
 5/16 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk én sem értem,szerintemtöbb rosszat tesznek azzal ha a gyerek 3 éves koráig abszolut nem iszik tehéntejet... van kozéput is,mi egy éves koruk óta tehéntejet is adunk nekik,meg tápszert is.
2011. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem tudják leutánozni, a tápszerreklámok mellett is mindig ott van, hogy a legegészségesebb táplálási mód a szoptatás, de valamivel mégis kell helyettesíteni, ha nincs anyatej. Mivel, csak magamat tudom ismételni, a tehéntej, a bocinak lett kifejlesztve, egész más összetételű, kisbabáknak nem jó. Van amiből sok van benne, van amiből kevés. Mikor még nem voltak tápszerek, akkor is sejthettek valamit erről a régi öregek és a tehéntejet cukros vízzel higítva (feles tej, háromnegyeded tej, stb. ) adták a babának. Ez egy durva közelítés volt az anyatej "lemásolására", azóta már bőven van tápszer választék, nyilván az egy sokkal kifinomultabb utánzata az anyatejnek.

Emellett menet közben rájöttek, hogy a tehéntej allergizálhat, minél később vezetjük be, annál kisebb az allergia kockázata. (van aki a 3 éves kort ajánlja, de legtöbb helyen egy éves kortól már azt írják/mondják, hogy adható) Aki mégis elővigyázatos szeretne lenni, azok számára készül a tejital 3 éves korig.


Nem tudom, sikerült-e választ kapnod a kérdésedre. Ha nem, nyugodtan kérdezz még

2011. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A tápszer többszörösen kezelt tehéntej hozzáadott vitaminokkal. A többszörös kezelésnek köszönhetően könnyebben emészthető, a hozzáadott vitaminoknak és ásványi anyagoknak köszönhetően teljes értékű a kisbabák számára.


Amúgy 1 éves kortól bevezethető helyette a tehéntej, ha nincs allergiás a családban.

2011. okt. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

De egyébként egy percig se zavarjon, hogy az anyatej tömény laktóz és például a laktóz érzékeny gyerekek már azt sem kaphatják. Nézik is a harmadik napon, hogy nincs e anyagcserezavara a babának, mert ebben az esetben az anyatej, lévén laktóz, komoly kockázatot jelent. És ha az anyatejet akarja valaki utánozni, laktóz nélkül nehezen elképzelhető, pont az anyatej magas laktóz tartalma okán.

Ja és a tehéntej, ami mellett kampányolsz, szintén laktózt tartalmaz.

A fruktóz- gyümölcscukor, akkor a gyümölcs sem jó, hiszen van olyan gyümölcs, ami szinte tömény cukor.

A glükóz meg a szőlőcukor, tudom a szőlő meg maga az ördögtől való és semmiképp nem emberi fogyasztásra van.

Hát, azért kicsit egysíkú a gondolkodásod.


Ja és a tehéntej, nem a laktóz (cukor) miatt nem ajánlott, hanem a tejfehérje miatt. Amit a tápszer nem tartalmaz eredeti formában. Illetve persze a tápszer is idegen fehérje, ezért jobb az anyatej 6 hónapos korig, utána a tejital, és ezzel fokozatosan hozzászokik a gyerek a fehérjéhez és végül jöhet a tehéntej.

2011. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, nem érdemlem, ezt a hangnemet, senkit nem bántottam vagy támadtam és nem is kampányolok a tehéntej mellett.


Amire rá szerettem volna világítani az az, hogy a tápszer nem anyatej utánzat, hanem felturbózott, egyszerű tehéntej. Tévhit az, hogy módosítva ("többszörösen kezelve")vannak a fehérjék, mert nincsenek! Egyedül a HA-s tápszerekben.


Ugyanez a junior tejital. Azt mondják, azért adjuk ezt, hogy kisebb valószínűséggel alakuljon ki az allergia. Ugyanez. Sima tehéntej ezzel azzal...


A cukrokkal semmi bajom, nem is erről szólt a kérdés.


Egyébként senkit nem akarok meggyőzni, csak érdekesnek találom ezt a mértékű agymosást. A tápszert a legtöbben túlmisztifikálják és valamiféle "mű-anyatejként" gondolnak rá, amikor nem az. És tényleg csak elméleti a kérdés, nálunk sem tápszert, sem tehéntejet nem fogyaszt senki.

2011. okt. 19. 08:08
 10/16 anonim ***** válasza:

Ismerős ez a stílus és ez a %, a napokban írta valaki az egyik kérdésem kapcsán valakire, hogy "magasról beszél". Közben egyáltalán nem volt így. Viszont ez, na ez a magasról beszélés, amit a 62%os válaszoló tett az imént.


Igazad van, nem érdemelted ki, de eddig szerencsére a többiek tudtak normálisan válaszolni

2011. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!