Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segít a baba a főzésben?

Hogy segít a baba a főzésben?

Figyelt kérdés
Most őszintén. A konyhapulton történik minden. Ott hogy segít? Sehogy mert ha felültetem tuti talál valamit ami nem a kezébe való+ el akar mászni. Vegyünk egy pogácsa sütést. Nem tudom másé mit csinál,de az enyém még nem szaggatja, meg semmit max az ujjával nyomkodja és nézi h a kezére ragad de ennyi. Miért hívják ezt mások úgy h " jaj de élvezte h együtt csináltunk" Szerintem ehhez nagyobbnak kéne lennie." Én nem tudom bevonni. minden meleg,éles,vizes+elmászik leesik stb. Én meg: ne azt ne nem,nem szabad,az meleg, be nyúlj hozzá..Szóval nálatok hogy segít egy ennyj idős kicsi?

2020. júl. 10. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Mennyi idős az ennyi idős gyerek?
2020. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt,20 hónapos.
2020. júl. 10. 20:35
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
20 hónaposan semmit. Legjobb esetben nem hátráltat.
2020. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk az volt a szokás, hogy nem a pultra ültettem - egyrészt veszélyes lehet, másrészt egyáltalán nem higiénikus dolod -, hanek az etetöszékbe, ez volt a munkahelye.

Ha így mondod neki, akkor el tudja fogadni, megérti, hogy ha szanaszét mászkál, akkor neki lesz baja, fájni fog, ha leesik, stb - és nem akar kimászni belöle. (Ha mégis, akkor megmondod, hogy nem segíthet, csak ha ott marad.)

A szék tálcájára - ahová a tányérja kerül evéskor - tettem az alapanyagokból, azokat meg tudta kóstolni, tudott velük "dolgozni", utánozni, amit csinálok.

A pogácsa esetében is kap egy kisebb adag tésztát, és azzal azt csinál, amit akar. A szaggatáshoz ennyi idösen még kicsi, de kis gombócokat tud csinálni, ezeket utána bevagdalom és úgy meg lehet sütni is.

2020. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Hordozóban van közben. Jobbára alszik.
2020. júl. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Az enyém is ennyi idős.

Én azért sokszor bevonom. Például ha krumplit pucolok akkor leköltözöm a földre. Ő adogatja a krumplit, majd amit megpucoltam teszi a vízbe. Persze pacsál, úszik minden. De baromira élvezi, nekem meg nem teher utána egy plusz felmosás, átöltöztetés.


De készítettünk már együtt piskótát is. Persze ezt sem a klasszikus együtt módon... Akkor is a földön (azért ott mert ott tényleg akkor csak ahhoz fér hozzá amit oda teszek). Kapott egy edényt és bele némi lisztet, jól elvolt vele. Aztán nézte ahogy habverővel felverem a tojásokat, majd ő adagolta bele a lisztet.


Persze sokkal hatékonyabb és gyorsabb lennék egyedul. És néha tovább tart a takarítás mint maga a közös időtöltés. De szerintem sokszor megéri.


Persze vannak dolgok amikbe nem vonom be, pl ha nyers hússal dolgozom

2020. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 babyboom567 ***** válasza:
78%

3,5 éves az enyém, 1x segített megmosni a krumplit, semmibe nem tudom bevonni,és azt sem szereti ha én csinálom. szóval sehogy.

Viszont a keresztfiam tényleg segített anyámnak pogácsát szaggatni,meg gyúrni 2 évesen.Az tény hogy az atyaúristen is tésztás meg vizes meg lisztes volt, kb 4x annyi meló.

Meg arra is emlékszem, hogy nagyim mindig adott tálat meg dolgokat és amíg ő főzött én csirízt főztem.Itt is volt meló utána eltakarítani.

Túléltük.

2020. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Az én 3.5 évesem is csak kiakad, mert vágni szeretne késsel, de nem lehet. Vagy szétfújja a lisztet. Nem jó móka.
2020. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
2.5 éves lányom pld zöldséget adogat, gyümölcsöt mikor mit én meg pucolom, ilyesmik.De nyújtott már deszkán tésztát,hagyom hogy lekenje tojással ha valami olyat készítek,vagy probálhatja szaggatni,megszorhatja stb..stb.Lehet nem olyan a végeredmény mint mikor egyedül csinálom,de addig se kell fel percenként szaladgálni hogy megint hová ment,mit csinál vagy épp ő nem hoz ezt vagy azt hogy javitsam meg,figyeljek rá.Kap figyelmet és mellette haladunk valamerre.
2020. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
2 éves lányom pont ma segített pogácsát sütni. Annyi volt a dolga hogy lekenje tojással a pogikat majd reszelt sajtot szórt rá. Minden tiszta tojásos lett, mindenhol sajtforgácsok voltak de élvezte az a lényeg. A tepsit a székre raktam, mellette állt. Segitett már zöldséget mosni, diót darálni. Kb ennyi a közös főzés.
2020. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!