Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti hogy biirjátok?...

Anyukák ti hogy biirjátok? Mennyit segit párotok a baba nevelésében? Kisbabára gondolok. (2honapos baba anyukája)

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves koráig a fürdetésben,pelenkázásban tudott segíteni, majd az etetésben is a hozzátáplálás után.Egy hónapos koráig én fürdettem, mert kis súllyal születetett és nem merte megfürdetni, de azóta az apja fürdeti,lassan 11 hónapos.Megmutattam, hogy kell pelenkázni,így azt is csinálja nagyon kicsit kora óta.Mindig is foglalkozott vele.
2010. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdettől fogva eteti reggel és este egyszer, ha kellett éjjel szintén egyszer.

Este ő fürdeti, mert elég erősen kell fogni.

A bevásárlásokat mindig ő intézi, főleg, hogy csak hipermarketben vásárolunk, babaruhát persze együtt.

2010. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag semmit, néha játszik vele egy félórát, míg gyantázok vagy hajat festek, mert azt nem tudok gyerekkel. ez havi szinten kb. 2x1 óra.

de eddig is ilyen volt, különösebben sose segített a házimunkában. amikor megszültem, az első pár nap ő mosogatott, mosott, teregetett, de ez tényleg nagy szó volt nála.

2010. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én drága párom úgy 4 hós koráig nem tudott vele mit kezdeni. Vigyázott rá, de csak akkor ha aludt, dajkálta de ennyi. Most már nagyon jól elvannak, úgy 7-8 hós kora óta, most 18 hós. Onnantól már akkor is ráhagyhattam ha nem aludt. Maximum eteti, de azt is kb. 1 éves korától. Nekem az is elég, ha játszik vele, én meg csinálhatom a dolgomat. Szerencsém van kisfiunkkal, mert egy nagyon jó gyerek.
2010. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk apa nem igazán segít a baba körül, de a házimunkában annál többet, főz, mosogat, kiviszi a szemetet és takarít ha nekem nem jut időm erre. A babával napi szinten kb. 10 perc néha több. De ez már hosszabbodik, ahogy jobban figyel rá a baba és imádja ha mosolyog rá. Szóval idővel többet fog foglalkozni vele.
2010. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt, mert kezdetektől fogva besegített mind a házimunkában, mind a babával. Én császárral szültem, az első két hónapban úgy kímélt, mint a hímestojást, már én éreztem rosszul magam, hogy mindent megcsinál helyettem. Ő a szabadságát is úgy időzítette, hogy az első hónapban együtt lehessünk otthon, így nagyon sokat tudott a babával is foglalkozni. Az első perctől kezdve ő fürdette és pelenkázta is ugyanúgy, ahogy én. Amióta hozzátáplált, ugyanúgy eteti. Ha én valahová szeretnék kimozdulni, akkor szívesen vigyáz rá, még mikor picike is volt, simán megoldott volt, hogy akár több órára elmenjek bevásárolni vagy találkozni a barátnőimmel, tejcit lefejtem előre, ő meg üvegből megetette szépen a babát.

Szóval nekem nagyon nagy szerencsém van, nekem sokat segít a mai napig itthon. Pedig ő is dolgozik, sokat túlórázik, itt van még a kerti munka is, és mégis szakít rá mindig időt, hogy a picivel lehessen. Ő mindig azt mondja, hogy ez neki nem fáradtság.

2010. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én párom rengeteget dolgozik, nagy vállalkozást vezet, éjjel jön haza, így fürdetés altatás vacsi, ezt mindig nekem kell. Reggel ha felkel kicsit játszik vele, de soha nem vártam el tőle hogy pl mosogasson vagy bármi, azt a kis időt töltse velünk( 9 hós és 9 éves fiúk). Már egész megszoktam, hogy mindent egyedül csinálok, de heti 1x fodrászhoz járok, addig ő vigyáz a picire.Ha nincs segítség muszáj megoldani a dolgokat egyedül:) Ő megteremt nekünk mindent, de ennek ez az ára, hogy keveset vagyunk együtt.
2010. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-6 ig melóban volt. Este együtt fürdettük, utánna én felöltöztettem szopizott, majd vagy én vagy ő elringatta. Éjjel az kel hozzá aki hamarabb meghallja, kihozza és valamelyikőnk megetette. Hétvégente együtt megyünk vásárolni, most már 17 hónapos leviszi a játszótérre olvas neki. Ha megkértem kitakarított, elmosogat tereget vasal, mindenben segít! Mondjuk etetni nincs türelme mert nem mindig kell neki a kaja, vagyis minden más jobban érdekli játszana lomolna, de én addig megyek utánna míg meg nem eszi.

Mondjuk azért ő csak dolgozik, én meg egész nap otthon vagyok, egyik alvás időben aludtam a lányommal, másik alvás időben oda raktam a kaját mosást kiteregettem elpakoltam, minden nap egy helyiséget letörölgettem felporszívóztam, nem volt soha gond a házimunkával, első hónapban igényeltem a segítségét mert császár után nehéz volt felkelni egyedül szoptatàs után.

2010. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmenyit sem! A kórházból úgy jöttem haza, hogy üres volt a hütő! Én bevásároltam neki, de ő neki ez eszébe se jutott, se anyósomnak. De a lakás az fel volt díszitve :-(, olyan feleslges volt, jobban örültem volna egy tál levesnek. Már az 5. napon a húspultnál álltam és főztem. Ekkor vigyázott rá fél órát a párom. 2 hét után már vittem magammal a kicsit (télen született) mindenhova. Még az életben nem fürdette, nem is pelenkázta. Takarítani sem tud a párom, viszont sokat dolgozik a munkahelyén. Szerencsére a kislányunk egy tündér, 7 hónapig szoptattam, aludni nem aludtam addig max csak 3 órákat. Most 8 hónapos múlt, én is tanulok újra aludni :-), és a párom is el el van fél órákat vele. Én nem si vártam nagyon tőle semmit, hiszen baba előtt is egy kényelmes ember volt. Így úgy tekintem, hogy enkem már van két gyerekem :-)
2010. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!