Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az oka a barnázásnak?...

Mi az oka a barnázásnak? Lehet-e akadály kisbaba vállalásában?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem barnáztam, mindig úgy kezdodott a mentruációm, hogy egybol dolt belolem a vér, és eros fájdalmaim voltak. Viszont az utolsó két menstruáció (és tavaly is szeptemberben és októberben) 2 napos barnázással kezdodott, és ezalatt nem gorcsolok.Kisbabát szeretnénk, és kérdésem, hogy ez lehet annak a jele, hogy ezekben a ciklusokban nincs peteérés, vagy jelenthet-e bármilyen akadályt a gyerekvállalásban. Az igaz, hogy mielott ez elkezdodott volna, gyógyteákat ittam (lady ciklus). Lehet, hogy ezt nem kellett volna? 38/N

2015. márc. 13. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A menstruáció előtti barnázás progeszteron hiányra utalhat (ha kevés a progedzteron akkor a megtermékenyített petesejt nem tud megtapadni a méhfalon ergo korai vetélést okoz). Jobb lenne ha felkeresnél egy endokrinológust, hogy csináljon egy hormonsort, mert (bocsi, hogy ezt írom, de) nem vagy már 20 éves és biztosan te sem szeretnél lecsúszni a lehetőségről, hogy babád lehessen, így nem is érdemes várni semmire.

Max. azt mondja, hogy nincs semmi gond, de akkor legalább megnyugszol.

2015. márc. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nogyógyásznál voltam, aki uh-n látta, hogy 1-2 nap múlva lesz peteérés, és emiatt nem írt ki a vérvizsgálatot (azzal az indokkal, hogy ezek szerint minden rendben van.)
2015. márc. 13. 08:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy ultrahangból nem lehet megállapítani a hormonszintet. Akinek progedzteron hiánya van azoknak van peteérése csak éppen nem képesek megtartani a terhességet.

Keress fel egy endokrinológust, ne csak sima nőgyógyászt.

2015. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ, remélem az endokrinológus tényleg kiírja végre a vérvizsgálatot. Eredetileg ezt szerettem volna elérni a nogyógy.-nál is.
2015. márc. 13. 10:30
 5/9 anonim ***** válasza:

En abszolút nem ertek egyet az előttem szoloval.

Sajat példám alapjan mondom,hogy az 1-2napos barnazas nem kóros,es nem feltétlenul utal progeszteron hiányra,vagy az ovilacio elmaradasara.

3gyermekem van,mindig volt 1-2napos rövid maszatolasom mielőtt megjott volna.(voltam vervetelen is a 21.napon tökéletes volt a prog.szintem)

Valoszinu,hogy mivel a teazas ota van ez neked lehet,hogy megkeverte a hormonjaidat.Szerintem hagyd el ezeket.

Ahogyan írtad is normalis ciklusaid voltak,es ovud is volt(hőmèrőzés,ovu teszt sokat segíthet hogy jókor legyetek egyutt) szerintem várj turelemmel!

Nekem a 3.babam 1ev utan sikerült (elotte a tesok azonnal) es nem volt semmi eü.oka,siman ennyi idő kellett.Én is 30voltam akkor!

Sok sikert!!

2015. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs,most làtom,hogy hany eves vagy.Ettôl függetlenul fenntartom amiket írtam,szerintem ne idegeskedel!
2015. márc. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ha a teától van a pecsételő, akkor el is fog múlni, és amúgy két nap még nem annyira súlyos szerintem. Nekem mondjuk volt sárgatest-elégtelenségem úgy, hogy mindig volt szépen érő petesejtem, és feltehetően ovuláltam is. Egyszer kiharcoltam a dokinál, hogy nézzen már rá erre a pecsételésre, mert nekem akár 5-6 napig is szokott tartani, ráadásul a ciklusaim is csak 25-26 naposak voltak. S lőn, a pecsételő alatt nem talált sárgatestet egyik petefészekben sem.

De ez szerintem nem a te eseted. Mindenesetre utánaolvashatsz a hőmérőzésnek, elkezdheted figyelni a peteérésed, és egy kicsit gyakrabban együttlenni akkortájt.

2015. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sem azt írtam, hogy tuti progeszteron hiánya van a kérdezőnek, hanem, hogy a barnázás erre is utalhat. De valljuk be összesen 2 vérvételről van szó a 3. és a 21. napon. Ez olyan nagy dolog lenne, hogy felesleges elmennie rá úgy hogy elmúlt már 38 éves? Inkább várjon még hónapokig és hőmérőzzön (ami egyébként nem rossz tipp)? Pikk-pakk ki lehetne zárni egy lehetséges hátráltató tényezőt ami nem kerülne sem sok pénzbe, sem időbe, sem pedig fájdalomba.

Ennyi idősen első babára várva ti sem akarnátok húzni az időt legalább magatoknak valljátok be.

2015. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat mindenkinek. Ugy dontottem, hogy elmegyek endokrinológushoz, biztos ami tuti. Legfeljebb megnyugtató eredményt kapok, ha pedig gond van, gyorsan kiderul.
2015. márc. 17. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!