Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vennétek turkiban újszülöttnek...

Vennétek turkiban újszülöttnek ruhát?

Figyelt kérdés
Én úgy félek, hogy főleg a mostani helyzetben elkap valamit a baba. De anyósom vett pár dolgot, már szóltam neki, hogy nagyon aranyos, de most mi ezt nem merjük. Mivel fertőtlenítsem ki azt a pár darabot? Elvileg vegyszert nem szabad használni, de ilyen téli vastag zokni, meg plüss bady, hát szinesek is, a vasalót se tudom, hogy bírják -e. Ötletek? Őszi baba lesz, gondolta sok ruha kell majd neki és a drágák, majd ő megoldja, de én tényleg félek, hogy visszajön ez a koronás gebasz, és majd még egy megfázásra is azt fogom hinni, hogy nagy a baj ... Hogy tűnnek el a bacik és vírusok úgy, hogy a babának ne legyen ártalmas?

2020. júl. 17. 20:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%
nem.
2020. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Mosószóda, 90 fokon mosás, közel max hőfokon vasalás ( kivéve matrica). Én így csinálom a használt ruhákkal első alkalommal, ha nem bírja ki akkor kuka. Eddig mindegyik ruha rendben túlélte.
2020. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Persze, minden probléma nélkül. Ha van ruhagőzölőtök az vegyszer nélkül fertőtlenít is.
2020. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Ne pontozzátok le egymást légyszi, csak beszélgessünk!
2020. júl. 17. 21:09
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Vettem. Mosógép 90/60 fok azt csókolom.
2020. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Azért azt ugye nem gondolod, hogy, a koronavirus vígan éldegél fél évig egy ruhán? Ha jól emlékszem 3 napig életképes. 60 fokon kell kimosni, a vasalásnak én nem vagyok a híve, azt régen kellett csinálni, amikor nem mosott 60 fokon a gép. Egy nagy előnye van a használt ruhának, hogy nincs benne festékanyag, az új ruhák tele vannak festékkel, sok mosás kell amíg kijön és ez is ártalmas a babának.
2020. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Csak gőzölős vasalóm van, remélem jó lesz, mert matricás is egyik másik :( majd belülről csinálom ugyis.
2020. júl. 17. 21:12
 8/29 A kérdező kommentje:
Én jártam turkiba, magamnak szoktam venni ott ruhát, nem vagyok finnyás, meg ilyesmi, csak attól féltem, hogy azért mégis újszülött, szinte immunrendszer nélkül, aztán nem csak koronavírusra gondolok, hanem akármilyen bőrbetegségre, vagy bacira. Mindent elöl a 60 fokos mosás és a vasaló? Nem vagyok jártas ebben.
2020. júl. 17. 21:16
 9/29 A kérdező kommentje:
Rüh, rubeola, hpv, nemi betegségek, stb. ugye a ruhák egymással is érintkeznek, tehát használt felnőtt fehérneműt is árulnak. ezért gondoltam, hogy megkérdezem, hogy mindent, de mindent megöl a mosás vegyszer nélkül?
2020. júl. 17. 21:21
 10/29 anonim ***** válasza:
97%
Most kellene abbahagyni a parázást, mert ez még csak rosszabb lesz, ha a kezedben is fogod. Semmi baja nem lesz pár használt ruhától! Mosd ki, vasald, amennyire tudod és csókolom!
2020. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!