Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-hós kislányom nem hajlandó...

7-hós kislányom nem hajlandó meginni a tápszert mit adtatok helyette a babátoknak?

Figyelt kérdés

Már kipróbáltunk sokféle tápit,de semelyik sem vált be.

Már szépen eszik,de mit tudok neki egész nap enni adni tápi helyett.A védőnő tanácstalan azt mondja erőltessem a tápszert,de ha nem kell neki mit erőltessem.


2010. aug. 3. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Tejpép?
2010. aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanácsolta a védőnő, hogy vegyek a gyógyszertárban szőlőcukrot (port), s egy picit tegyek a tápszerbe, hátha úgy elfogadja. Bevallom, nem próbáltam, mert újra elkezdtem fejni, és megint sok lett a tejem.
2010. aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tejpépet eszik vacsira,de reggel nem tudok mit adni neki.
2010. aug. 3. 08:30
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
Nekünk a 2/3-os tejet ajánlotta a védőnő.1 liter tejhez 2 deci viz és 2 kanál cukor kell azt felforralni és kész.(ez az arány a házi tehén tejhez megy!)Hozzá teszem,nem lett a lányomnak semmi baja tőle!
2010. aug. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló volt a helyzet. 6 hónapos korára egy étkezést kiváltottam, és annyira bejött neki a kanalazás, h 7 hónapos korára már csak reggel és este volt hajlandó cumisüvegből inni a tápszert nagy nehezen, és egyszer csak akkor sem. Egyszerűen látni sem akarta a cumisüveget -- kivéve éjjel ha ébredt és éhes volt. A dokink azt mondta, ne erőltessem, nincs értelme. Így azóta is nagy ritkán iszik tápszert, azt is főleg éjjel. A tápszerben levő K-vitamin és egyebek bevitelét meg úgy beszéltük meg, h reggelire grízpépet készítek babámnak (tápszerben keverek ki rizspelyhet pl), vacsira pedig sinlacot eszik. De az is lehetne vmilyen pehely (elég nagy a választék-köles, kukorica, majd a gluténtartalmúak is jöhetnek), és ezek elég olcsók is. Nálunk a tejpép szóba sem jöhet, mert babám tejérzékeny, de a tápszeres grízpépeket imádja, és elég változatosan el lehet készíteni kis gyümölcspürével ízesítve.
2010. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Kisfiam szintén 7 hónapos,ő 1 hónapja abszolút nem fogadja el a tápszert.Reggel és este tejpépet kap,napközben pedig főzeléket és gyümölcsöt.
2010. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnyugtattatok,szerintem az én lányom is nagyon megszerette a kanalas evést,mert imád enni csak kevés folyadékot iszik de majd alakul.

2010. aug. 3. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!