Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjam meg igy a...

Hogyan oldjam meg igy a delutani (ebed utani) alvast a 6 honapos kisfiamnal?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 honapos, de sajnos ebed utan nehez letenni aludni. Reggel 8-kor kell ekkor eszik es utanna 12-kor ebedel legkozelebb. Delelott meg igyenyli az alvast. Jatszik 2 orat aztan faradt lesz es almos, leteszem es alszik 1-1.5 orat is. A gond az, hogy mire felkel mar 11 ora elmult. 12-kor kap ebedet de utanna szegenyt hiaba rakom le aludni, hiszen nemreg kelt fel es csak nyuglodik a kisagyba egy oran keresztul, amig ismet elalszik. Nem tudom nallatok mikor allt be a delutani alvas. Inkabb ne eroltessem szegenyt mert csak akkor fog beallni amikor mar delelott nem alszik? Vagy tovabbra is tegyem be a kisagyba akkor is, ha fel oraval elotte ebredt? Persze az o igenyei is fontosak nem csak az amit en szeretnek csak csupan erdeklodom, hogy masnal, hogy van, mert szerintem a delutani alvas fontos lenne de muszaly ezt pont ebed utan megejteni vagy elotte lehet egy kis jatek, hogy elfaradjon? Koszi es bocsi, hogy hosszu lett.
2010. aug. 3. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk reggel 8kor ébred, reggeli, aztán fél 11 körül elalszik, dél körül ébred fel ismét, ebédel.

Ebéd után egy kis játék, séta és fél 3-3 körül elalszik. A délutáni alvás kb 1-1.5 óra.

Nyugodtan játszhat nem muszáj rögtön ebéd után lerakni aludni :)

2010. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszodat. Akkor jatszom vele egy kicsit ebed utan es ha latom, hogy elfaradt akkor johet az alvas.
2010. aug. 3. 09:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van, picit ki lehet tolni a délutáni alvást, így neki se lesz szenvedés :)

Sok sikert és jó babázást!

2010. aug. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
muszáj elfáradjon, különben csak bűntetés lesz számára, ha ebéd után berakod a kiságyba. Szerintem butaság, hogy pont ebéd után kell letenni, főleg, ha ilyen korán ebédel. Az én 6 hónapos kisfiam délelőtt is alszik, mostanában 2* is 30-60 percet, 2-3 óra körül ebédel, 5-6 között kb. megint alszik kicsit, uzsonna után megint alszik kicsit. Minden gyermeknek egyéni alvásigénye van. Az enyém, ha nem alszik rendesen, legalább 3* napközben, este fél 10-re kidől, viszont éjjel 1-2 óra körül elkezd kukorékolni.
2010. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 8 hónapos, és még mindig háromszor alszik, mert igényli. Én mindig akkor teszem le aludni, amikor látom, hogy fáradt. Sohasem óra szerint. Figyeld meg őt, mik az álmosság jelei. Nálunk például szem- és orr dörzsi, illetve a fülét piszkálja. Nyugodtan játssz vele addig amíg elfárad. Aztán irány az ágy.
2010. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen lanyok a hasznos valaszokat. Ma jatszodtam vele egy kicsit ebed utan es mikor lattam, hogy almos (nallunk is szemdorzsoles meg elfordul a jatekaitol)betettem a kisagyba, felhuztam neki a feje felett levo forgokat es szepen szo nelkul elaludt. Ugyhogy ezutan igy fogom csinalni, nem fogom rogton szegenykemet berakni a kisagyba. Sajnos eleg rossz etku en 4 orankent etetem de ekkor is azert eszik mert en dontok igy maskent 5-6 orankent enne. :( Ezt azert megsem lehet. Ezert jon ki nallunk igy az ebed mert e kovekezo mar 4 ora korul/utan van.
2010. aug. 3. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kettőször alszik egy nap, akkor nyugodtan lerakhatod aludni délután akár 14:00 Vagy 14:30 körül is. Nem gond ha nem azonnal ebéd után, hiszen akkor még nem fáradt a kis Drága :)
2010. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!