Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Télire szeretnék eltenni...

Télire szeretnék eltenni zöldségeket amiket a piacon vásároltam. A kelbimbót és sütőtököt, hogyan lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés

A sütőtököt gondolom szeletelés után egyből lehet, a kelbimbót kell-, vagy nem muszáj blansírozni? Lehetőleg nem szeretném, de nem tudom így is lehetüe, csak nyersen tisztítás után.


Spenótot valaki fagyasztott már blansírozás nélkül?


2008. nov. 25. 21:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Még valami. Nekem azt mondták a piacon, hogy a kelbimbó levele fogyasztható. Ti erről mit tudtok?
2008. nov. 25. 21:39
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a kelbimbót főzd meg és turmixold le, majd úgy fagyaszd le kis dobozokban. A sütőtököt pedig süsd meg szintén turmixold le és szintén rakd dobozokba. Én pl. nyáron vettem őszibarackot mert ugye már nincs szezonja. Azt is felfőztem majd leturmixoltam és én azt jégkockatároló zacsikba fagyasztottam le. Így majd ha kell annyit nyomkodok ki amennyire szükségem lesz. A spenótot és a salátalevelet is felfőztem és leturmixoltam. Ezeket kis dobozokba tettem. De ezekből egy kis kocka is igen tartalmas. Én úgy fogom ezeket elővenni majd, hogy előveszem a dobozt kicsit felolvasztom az oldalát, hogy ki tudjam szedni a spenótot, majd elnegyedelem. Egy negyed kockát megcsinálok főzeléknek a többit pedig visszateszem a hűtőbe.
2008. nov. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!