Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért engedik forgalmazni a...

Miért engedik forgalmazni a babára káros eszközöket?

Figyelt kérdés

Pl. a bébikomp, rugós hinta vagy a kenguru?

A bébikompot pár ország már betiltotta, mégis a környezetemben 3 anyuka is megvette a gyereknek, és fogalmuk sincs a rossz hatásairól. Múltkor én is majdnem vettem egy kengurut, ha nem nézek utána én hülye meg is veszem.

Miért nem tájékoztatja a védőnő/gyerekorvos az anyukákat, vagy tiltják be mindenhol ezeket?



2020. júl. 22. 14:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Miért engedik forgalmazni a cigarettákat? Vagy a cukros üdítőket. Hiszen köztudott, hogy az egyik rákkeltő anyagokat tartalmaz, a másik pedig elhízást okoz és ezzel egy csomó krónikus betegség alakul ki tőle.


Mert nincsenek konkrét bizonyítékok, minden tanulmány csak feltételezés. Feltételezésekre meg nem lehet egy adott dolgot betiltani.

2020. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%

Illetve ugye mint az előbb említett cigi, cukornál, ott is fontos a mértékletesség. Egy egészséges, időre született újszülöttnek nyílván semmi baja nem lesz, ha hetente 1-2 órát tölt az említett eszközökben, míg ha egy amúgyis gerinc problémákkal született, vagy csípőficamos, koraszülött babát ültetnek bele napi több órára, nyílván igen, gond lesz belőle.


De ezt már az anya kompetenciája eldönteni. Az autókat se tiltatjuk be, mert néhányan hülyék, és nem képesek betartani a kresszt.

2020. júl. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert egyrészt van aki megveszi, másrészt mert fogyasztói társadalomban minden a pénzről és nem az egeszségről szól.Ennyivel egészíteném ki az előttem szólókat.
2020. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Derjaderja ***** válasza:
42%
Mi az a rugós hinta?
2020. júl. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Derjaderja ***** válasza:
91%

Előző vagyok, megtalàltam, borzalom! (Csak elsőre nem értettem, mert az adamo is um rugós, legalábbis van rugója).


Az se segít, hogy a babàk mozgásában is teljesen tájékozatlanok vagyunk így társadalmilag. Ha nem olvas utána az ember, és nincs szerencséje azzal, hogy jó forrást talál, akkor a közbeszédben terjedő dolgok teljesen hibásak.


Pl minket a szomszéd néni osztott, hogy járókába kéne tegyem a gyereket, mert az arra van, hogy meg tanuljon járni (és ne maradjon le, mint az enyém, aki amúgy nincs lemaradva, csak a szomszéd kislán hamarabb járt...)

2020. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%
A rugós hinta nem káros, ha a baba már tud magától ülni, nyugodtan ugrálhat a rugós hintában. Ez fejleszti lábizmokat, combizmokat, talpizomzatot és az egyensúlyérzéket.
2020. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

Sokan megvesznek mindent, hiszen egyre jobban súlykolva van, hogy mindent meg kell adni a gyereknek, illetve minél hamarabb tudjon mindent (állni, járni stb)


Az a baj, hogy igazoltan nincsen tanulmány, arról, hogy nagymértékben káros. Illetve el tudom képzelni, hogy van javaslat a bebikompban töltott időre, pl napi 1 óra, de sokan nem tartják be, így nem lehet ez alapján hosszútávú következményeket erre fogni

2020. júl. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Derjaderja ***** válasza:
87%

Attól még, hogy tud ülni, nem egészséges indokolatlanul, mesterségesen félálló helyzetbe tenni, ahol szabad mozgása sincs.

Pont a spontán mozgásfejlődés biztosítja, hogy mindig annyit legyen félig álló helyzetben es annyit rugózzon, amihez a gerinc és az izmai elég fejlettek már.

2020. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%
Mert ezek egyike sem konkrétan káros, csak az lehet. Mint dohányzás. Egeszsegugyi problémákat és bwtegswgwkwt okozHAT. Nem 100%, csak van rá esély. Ezért.
2020. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Derjaderja ***** válasza:
67%

Pontosabban: ezek mindegyike káros, az adott fejlődési szakaszban túlzottan terheli az ízületeket, olyan testtartást erőltet, ami nem az egészséges mozgáshoz szükséges izomfeszülésnek felel meg, az idegrendszeri fejlődést befolyásolja, félreviszi, és addig sem a szabad mozgásidejét tölti a gyerek - csak valamelyik gyerek erre érzékenyebb, valamelyik nem, és valamelyiknél az életbe nem fogja senki visszavezetni mondjuk a 40 éves kori gerincsérvet vagy épp csak a rossz mozgáskoordinációt arra, hogy helytelen eszközöket használtak nàla baba korában.


Egyébként pont ez az elterjedt tévedés, hogy nekünk kell a babákat megtanítani mozogni, nekünk kell az izmaikat erősíteni, stimulálni az idegrendszerüket. Kb ebből ered minden baj.


Meg persze a marketingjük nagyon jó az ilyen cuccoknak meg a "gyerekiparnak".

2020. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!