Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más se tudja rajtam kívül...

Más se tudja rajtam kívül eldönteni, hogy most legyen kistesó (1 éves babóm van), vagy évek múlva?

Figyelt kérdés

Igazából félek, hogy nem vesznek vissza dogozni, viszont nagyon szeretnék egy kislányt még, de olvasom itt, hogy nem egy leányálom két picivel,én meg nem is vagyok az a nyugodt anyuka. Félek,hogy ha visszavesznek,nem jövök el többet szülni,mert nem merek.De mi van ha bevállalom a babát,és kettővelmég nehezebb munkát találni. Van rajtam kívül itt még egy ilyen bizonytalan pesszimista anyuka:)?

Ti hogyan gondolkodtok?


2010. aug. 3. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 16 hónapos a kislányom és nincs munkahelyem mert határozott idejű szerződésem volt amit nem hosszabítottak meg. Ezért most semmikképpen sem jöhet kistesó, de lehet pár év múlva belemegyek, bár már most mondogatta a férjem hogy azért jó lenne a kislányunknak egy kistesó. Előtte el kell majd mennem dolgozni valahova. Most ezen kattog állandóan az agyam, egyébként én sem vagyok nyugodt anyuka, pedig azt hittem az leszek :), szóval nekem nem is való most még egy pici.
2010. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Detto a helyzet, mint nálad, vagyis kicsit jobb mert én döntöttem végre. Az anyagiak segítettek meggyőzni magam, mert most nem tudnánk még egy babát bevállani, még úgy sem, hogy az alap dolgok megvannak a nagyobbtól. 3-4 év múlva még visszatérünk a témára, addig lesz időm megpihenni, újraértékelni a gyerekvállalást.
2010. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Helyettem döntött az élet. A lányom két éves, februárban jön a tesó.Még nem tudom elképzelni, hogy lesz.Még egy egyszerű bevásárlás alatt is teljesen leizzadok, mi lesz két gyerekkel...

És igen, utána hová megyek dolgozni...

2010. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon vacilláltam. A kislányom még csak fél éves. Már elmúltam 32 éves és nem szeretnék 35 év fölött szülni, ha nem muszáj. Olyan a szakmám (könyvelő), hogy nem lehet fél évre visszamenni dolgozni. Mire újból belerázódnék,megtanulnám újból a jogszabályokat szinte az fél év.

Tehát döntöttünk. Ha minden jól megy, akkor nem túl sokat várunk a kis tesóval:)

Én nagyon félek tőle, mert néha ezzel az egy babával is alig bírok, pedig egy kis angyal, de pl. most is ínhüvelygyulladással küzdök a sok emelgetéstől, pedig még csak fél éves és 7.5 kiló.

Túl leszünk ezen az időszakon is és úgy gondolom, hogy megéri, majd megoldjuk:))

2010. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha még nem vagy 40, akkor ráérsz, ráértek eldönteni, hogy vállaltok-e még másik babát. Nem kell ezt elkapkodni. Lehet, hogy pár év múlva már másként fogod ezt fel, lesz majd más munkalehetőség, vagy annyira vágyni fogsz a babázásra, hogy nem fognak érdekelni a "földi" dolgok. Ha elég fiatal vagy még, akkor ne foglalkozz ezzel most.

Én döntöttem, hogy nem lesz másik baba, mert 38 éves vagyok, fél éves a lányom, kis korkülönbséget nem szeretnék, mert azt úgy érzem, nem bírnám...így marad a kicsilány egyke.

Az pedig, hogy szeretnél egy kislányt...hát ez lutri még egyenlőre:-))))

2010. aug. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!