Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet jön a kistesó? Mesélnél...

Lehet jön a kistesó? Mesélnél milyen az élet gyerekeiddel, akik közt 19 hónap a korkülönbség?

Figyelt kérdés

Hamar szerettünk volna babát, de szívem szerint egy két hónapot vártam volna még. De nagyon úgy néz ki Picuri jönni akart:):) Már két napja késik,ami nem igazán jellemző,és semmi előjele a mensinek:)


Hogy boldogultatok??? Vannak tanáécsaitok,amit érdemes ilyen ksi korkülönbség esetén fiygelembe venni?

Kislányom egy igazi minta baba volt, evett aludt, 3 hónapos koráig egyszer kelt éjszaka,nem volt hasfájós, a mai napig is mindnet el tudok mellette végezni.

Vajon a kistesó is ilyen lesz,vagy ez nem garancia???


2011. okt. 16. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 18 hónap van a kettő között.

Az első jó gyerek semmire sem garancia..


Jó tanács? Keress segítséget, hozassatok kaját, ha megoldható jöjjön takarítónő.

Amikor alszanak épp egyszerre, akkor azonnal dőlj és aludj, ne számítson a mosatlan, vagy bármi. Próbáld túlélni ép ésszel az elejét, de utána nagyon jó!

Közös programok szervezése, együtt játék, stb.

2011. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy az első gyerek jó volt, attól a második nem biztos, hogy az lesz. Nálunk 3 gyerkőc van, a nagyok között 18 hónap, a középső és a kicsi között pedig 20 hónap.

A nagyot mindig vond be a baba körüli tevékenységekbe, ezzel csökkenthető a testvérféltékenység. Ami nálunk szinte életmentő volt, az a hordozás. Ugyanis a második baba nagyon hasfájós volt, egy pillanatra nem tudtam eltenni, így magamra kötöttem, és tudtam játszani a nagyobbal, és a kicsi sem sírt. Aztán a hordozás több szempontból is jó volt: a sétáknál tudtam fogni a nagyobb kezét. A házimunka elvégzése közös "buli" lett, azaz: a kicsi mei tai-ban, a nagyok "segítenek". Kicsit lassabban haladok, mintha egyedül csinálnám, de legalább nem marad munka akkorra, mikor alszanak, és ők is élvezik, a kicsi nézelődik, a nagyok meg mesélnek közben.

Aztán még... Próbáld úgy egyeztetni a napközbeni alvást, hogy egyszer legalább egy időben aludjanak. Ez azért jó, mert azalatt magaddal is tudsz foglalkozni, feltöltődni, amíg alszanak.

Rendeljetek kaját, így nem kell főznöd, és árban sem több, mintha főznél.

Ha van segítséged, az nagyon szuper, de ha jól szervezed a dolgokat, akkor egyedül is menni fog, bár egy kicsit nehezebb lesz (nálunk nincs segítség sajnos).

Ha lehet, akkor havonta passzoljátok le a nagyot valakihez egy éjszakár (nagyszülők, keresztszülők stb), és később, ha a kicsi is már nagyobb, akkor őt is. Havonta egy szabad hétvége nagy ajándék!

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem hasznát veszed a tanácsoknak.

2011. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!