Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek hamar vissza kellett...

Akiknek hamar vissza kellett menni szülés után dolgozni, de még maradtatok volna szívesen otthon a gyerekkel, nem esett rosszul azt hallani más anyukáktól hogy milyen rossz volt nekik 3 évig otthon?

Figyelt kérdés
2020. júl. 30. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Mindenki más-és más,másképp éli az életét, más-más feladatai vannak. Sosem irigyeltem más batyúját, mert minek, lehet, hogy én nem bírnám elhordozni.


Van akinek lételeme a család, van akinek nem, van aki szeret otthon dolgozni, mert az számára a természetes, van aki csak emberek között érzi jól magát. Annyira változó.


Én csak egyet figyeltem meg az ilyen típusú emberek között: hogy a gyerekeik ahhoz képest, hogy otthon voltak, szanaszét voltak és nevelés nélkül. Ez ami nagyon nagyon fura volt számomra velük kapcsolatban.

2020. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

En is ebben a cipőben járok. Nem esik rosszul, mert mindenki a saját sorsának kovácsa. En is itthon maradhatnék, csak nagy lemondásokkal járna. Ok is vissza mehettek volna hamarabb dolgozni, csak nyilván a gyerekelhelyezes nem volt megoldott/költséges lett volna. Mindenki a körülményekhez mérten dönt egyik vagy másik dolog mellett. Pl aki vissza akarna menni de nem megy, lehet nem tudja bolibe adni a gyereket. Hat neki ezt dobta a gép. Ő ettől nem boldog. Nekünk hamar kell visszamenni mi ettől nem vagyunk boldogok.

Engem nem tesz ez szomorúvá, mert hat attól hogy ő otthon szomorkodik nekem sem jobb sem rosszabb nem lesz. Őszintén szólva en inkább azokra vagyok kicsit irigy, akik minden teketoria nélkül otthon maradhatnak és élvezik is. Nekik nagyon jó lehet 🙂

2020. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Én vissza fogok menni, 2 évesen lesz bölcsis, remélem fel is veszik.


Engem nem zavar, hogyha más otthon marad evekig, irigy sem vagyok.

Ettől független van véleményem azokról, akik nem mennek vissza, a férjük pedig szó szerint kidolgozza a belét (napi 14 óra munka), hogy megéljenek, ők pedig "kinlódnak" otthon


Persze sok jó példa is van, nyilván nem látunk bele az életükbe részletesen

2020. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Èn ilyet nem ismerek, aki otthon volt 3 évig vagy tovább még egyikük sem panaszkodott emiatt nekem. Ők így is akarták, aki panaszkodik az miért nem ment vissza? Oké, kevés a bölcsi, de azért 2 évesen általában be lehet jutni, én is fél évesen várólistára tetettem, és másfél évesen kezdett. Vagy te olyan helyen élsz ahol tényleg nem lehet bejutni? Vagy ők ilyen “semmi sem jó” típusú emberek?
2020. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4.

Nem most volt, hanem 7 éve, de nemhogy bölcsibe, de még oviba is 4 évesen vették fel. Nem falu, 3 óvoda és egy magánovi is volt a városba. A kisebbik se kezdhette el, mert nem szeptemberben, hanem decemberben töltötte a 3-at és a következő szeptemberbe mehetett csak. Egyéni vállalkozó voltam, úgyhogy még az se lett volna kifogás, hogy nem dolgozok.

2020. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: igen, oviba van hogy 4 évesen veszik fel, de olyankor maradhat bölcsiben addig ha járt. De arról nem írtál, egyáltalán megpróbáltad igényelni, és időben?
2020. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A bölcsi még esélytelenebb volt akkoriban, most már épült egy új, de akkor 1 volt és nem nagyon volt hely, most már lehet van.
2020. júl. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!