Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen tanácsokat adnátok...

Milyen tanácsokat adnátok szülés előtt àlló nőknek? 38hkm

Figyelt kérdés
Közeleg a szülés idôpontja, néhány könyvet elolvastam màr de még így sem tudom mire számítsak. Saját tapasztalat alapjàn kíváncsi lennék anyukák vélemènyère, tanácsaira hogy lehet könnyebb a szülés folyamata.

#Anyukàktól
2020. jún. 20. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon közhelyes leszek, de bizz magadban, hogy ki fogod birni.
2020. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Mondogasd, hogy nemsokára vége és megölelheted a babád. Én mindkétszer elfelejtettem, miért is szenvedek, annyira kikészültem, hogy gyakorlatilag sokkolt, hogy jééé, itt egy gyerek :O :D

Csak koncentrálj végig arra, hogy miért is csinálod!

2020. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekem szülésem nem ment könnyen, rettentő fájt, nem tudtam mit kezdeni a fájásokkal. Második gyekem születése, bár hosszabb volt a vajúdás miatt, de végig az járt a fejemben a fájásokkal csak közelebb kerülök a "nagy találkozáshoz", engedtem, hogy fájjon. Természetes szülés volt mindkettő, párom bent volt mindkét alkalommal. Könnyű szülést, kitartást és jó egészséget!
2020. jún. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolnám, hogy minden eshetőségre készülj fel. Arra is, hogy lehet császár a vége. Nézz utána annak is. Én megbántam, hogy nem tettem
2020. jún. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Én azt tanácsolnám, ne csak a szülésre készülj fel, mert hidd el, az a legkevésbé nehéz része a dolognak. Az megy felkészülés nélkül is. Persze, jó tisztában lenni a dolgokkal, és erre is szükség van.

De nagyon hasznos lenne a szoptatásra rendesen felkészülni, mert nem fog menni ösztönösen, ahogy azt elképzelik sokan, hogy majd az úgyis jön magától.

Főzz előre és fagyassz, amennyit tudsz. Kérj segítséget a házimunkával, bevásárlással. Szervezz le előre segítséget. Ha csak teheted, rendben és tisztán hagyd ott a lakást, amikor elmész szülni, mert mikor hazaérsz, kisebb bajod is nagyobb lesz a mosogatásnál.

2020. jún. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Barhogy is lesz, mar csak orak, percek valasztanak el a gyermekedtol, en vartam hogy ez megtortenjen es hagytam hogy sodorjanak az esemenyek, sokat segitett.
2020. jún. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az jött be, hogy nem engedtem át magam semmilyen érzelemnek, fájdalomnak. Megmondom őszintén, nem gondoltam a babára sem. Egyfajta projekt volt és átmentem robotba. Fájt, de nem törődtem vele, csak a légzésre figyeltem, és vártam a következő fájást mert tudtam, hogy közelebb visz a végéhez minden egyes fájás. Így nem is volt rossz élmény, és abszolút túlélhető az egész. . Egyszer volt a 30+ óra alatt, hogy elvesztettem már a türelmem és majdnem kétségbe estem, de ekkor a szülésznő megfogta a kezem és mondta, hogy csak őt nézzem és lélegezzek. Szoval amit en tudok mondani, az, hogy a jó szülésznő kincs. Ha akkor összeomlok, tuti császár lett volna már, aminek akkor nem örültem volna, mert 6-7 órára rá már megvolt a kicsi és akkor minek szenvedtem előtte annyit ha meg fel is vágnak?! Szóval a legfontosabb az önuralom, ne hagyd el magad. És tényleg nem szabad jajgatni. Nem azért mondjak, mert bunkók, hanem ha nem vagy ura a fájdalmadnak akkor egyrészt sokkal jobban faj, másrészt elkezded magad sajnálni amiből nagyon nehéz kijönni és sokkal rosszabb élmény lesz az egész. Persze nem kell néma csendben szülni, csak összeomlani nem szabad.
2020. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Ez a "nem szabad jajgatni" egy hülyeség. Szülés közben a nő már nincs is magánál. A dolgok csak történnek vele, nem tud önmagára reflektálni, tehát nem is tudja magát sajnálni... Nyugodtan kiabálj, ha jól esik, a szülészeten hozzá vannak szokva.
2020. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha ellazítja a torkát, száját, a méhszája is könnyebben tágul. Amelyik szülésznő nem javasolja, hogy engedd ki a hangodat, az nem jó szakember.
2020. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem engedi el az irányítást, akkor tényleg nagyon fáj. Ha engedi, hogy más tudatállapotba kerüljön, akkor gyorsabban és könnyebben is megy végbe a természetes folyamat. Azért tartott neked 30+ órát, mert uralni akartad azt, amit nem lehet. Szomorú, hogy így irányítottak, de ez van. Tévedtél, amiokr azt hitted, ez a helyes megoldás.
2020. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!