Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyermekes anyukák!...

Első gyermekes anyukák! Érzett valaki így, mikor megszületett a gyereke?

Figyelt kérdés
A terhességet szülést sokkal könnyebben viseltem. Igaz volt mikor akkor is sirhatnékom lett, de mindent ugyanúgy tudtam csinálni(pl:házimunka). Volt idő magamra és nem voltam fáradt. Amióta megszületett a kislányunk lassan 2 hónapja már most nagyon megviselnek a mindennapok. Lelkileg magam alatt vagyok, nagyon fáradtnak érzem magam. Egyszer sem tudtam rendesen aludni még napközben sem. Ha el is alszik 10 perc múlva tuti felébred vagy előbb és sír. Olyan mintha szülés utáni depresszióm lenne mert ennyit sose sírtam még. Férjem sokat segít az igaz, de hétköznap meg hétvégén is legtöbbször éjszaka én vagyok fennt. Érthető hogy dolgozik, de 24 órában én vagyok talpon nulla alvással. Az a helyzet hogy még nagyon friss házasok is vagyunk és hirtelen jött a terhesség és a házasság is. Később akartuk volna a babát. Férjem mindig azt mondja később se lehet erre jobban felkészülni. Szülei igaz segítenek sokat, de így se érzem magam magabiztosnak a szülői szerepre. Tudom rossz ezt mondani de hiányzik hogy kimozdulhassak otthonról, hogy nyugodt életem legyen mint azelőtt. Sose voltam ez az eljárós típus, de azért vtak közös programjaink és egymásra is jutott időnk. Mostanában egyre többször lecsesz ha nem jól csinálok valamit a baba körül. Már semmi sem olyan mint korábban. Sokszor azon gondolkodok nem tudom ezt tovább csinálni de tudom hogy nem lehet ezt csak úgy feladni. Mikor lesz jobb a helyzet anyukák? Akiket hirtelen ért a terhesség hogyan küzdöttetek meg a gyerekneveléssel? El fog múlni bennem ez a megfelelés, szorongás?

#Gyereknevelés nehézségek
2020. aug. 2. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Próbáltad magadra kötni?
2020. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fáradt vagy és így érthető,hogy minden nehezebb. Én nagyon nem bírom ha nemtudom kialudni magam, ráadásul én egyedül is maradtam terhesen,szerencsém volt a babámmal ,elég jól tudtam mellette aludni,de ígyis fáradt voltam.

Idővel majd könnyebb lesz, többet fog aludni. Ha már nem kell éjjel szoptatni akkor a férjed fel tud hozzá kelni,és te kialudhatod magad. Vagy akár a nagyszülőknél is aludhat néha ha már nagyobb lesz. Kitartás.

2020. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
A baba próbára teszi a házasságot. A legstabilabbat is. Érthető ha több a vita, hisz fáradtak vagytok, nincs idotok egymásra. Lehet, hogy tényleg depressziós vagy. Ha tudsz anyós sál vagy anyukaddal koooeralni kérd meg őket, pár napra menjenek hozzatok, hogy legalább 2 ejjelt tudj aludni. Max ugye az etetesek legyenek de ringatni ne kelljen.
2020. aug. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Tarts ki, nálunk is hasonló volt a helyzet. 2 éves kora körül rendeződött teljesen a helyzet, addig fokozatok voltak, kicsivel mindig jobb és jobb lett. Az első hónapok félkómában teltek a kialvatlanság miatt, valósággal számoltam a napokat.
2020. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Én is éreztem így. Pszichológus segített. Nem állapított meg depressziót, a hormonok és a fáradtság miatt alakult így,plusz a császár utáni felépülés miatt is. Nekem nagyon hiányzott a régi életem, és a pszihologuson kívül nem mertem elmondani senkinek, csak a férjemnek és a testvéremnek. Jó ha ki tudja beszélni magából az ember. Nekem olyan 3-4 hónap után lett jobb. Bele kell razodni az anyaságba. Meg kell szokni. Amikor meg jobban alszik éjjel, az is sokat fog a hangulatot dobni.
2020. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak sotet gondolataim, kb 3 honapos lehetett a baba mire kijottem ebbol. Bar ez vszeg azert volt mert onnantol aludta at az ejszakakat. Viszont en ko kemenyen elvartam a ferjemtol h segitsen o is az ejszakazasban is. Anyukam jott sokszor, atvette en meg aludtam par orat. 1 hos kora ota minden honapban egy hetvegere elmentunk a ferjemmel kettsebe romantikazni, anyukam vigyazott ra. Mondjul az en babam (sajnos) tapszere volt ezert ezt konnyen meg lehetett oldani.

Kerj segitseget, kimerult vagy

Gondolj arra hogy ez csak egy idoszak semmi se tart orokke majd jobb lesz

2020. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!