Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a fiú...

Miért van az, hogy a fiú babák általában az apjuk keresztnevét kapják automatikusan (nem mindig, de sokkal több esetben, mint a lány babáknál), a lány babák viszont szinte soha?

Figyelt kérdés
Anyukák lányneveknél igényesebbek?
2020. aug. 3. 15:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, negyedik generációs Krisztina vagyok.

A lányom nem ez lett. Régi rossz szokás, és mint ilyen, nemigen van magyarázata. Amúgy jó példa vagyok arra, hogy nem csak a férfiaknál van ez.

2020. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%
Igen, szokás volt első fiúnak sz édesapja nevét tovabbvinnie, ma már nem. Viszont az én kisfiam aki nemrég született az apja nevét kapta. Mert tetszik. Mert nrm volt kedvünk a mai trendi tucatnevek közül választani. Tetszik, hogy régi magyar neve van. Tetszik hogy két legfontosabb ferfit a világon ugyanúgy hívják. Ha elé teszik a "kicsi" jel öt sem zavar, nagyon aranyos szerintem és ő is büszke lesz hogy így hívják. Lányoknál is szokás volt, mamám , anyukámnak adta tovább a nevét. Családi összejövetelen sose volt ebből probléma.. Keresztapum fiát is ugyanúgy hívják, mégis mindig tudtuk kiről van szó. Probnlema ott van ahol csinálnak :)
2020. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%

Lányoknál is szokás volt, sok ilyet ismerek. Pl nővérem is anyám nevét kapta. Anyósom is az anyukája nevét, stb.

Nálunk is a férjem nevét kapta a fiúnak. Nem a szokás miatt. Régen is nagyon tetszett ez a név. Most is tetszik. A férjem is szereti a nevét. Vállalható, becézhető.

2020. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%
Én megőrülök ettől, de ez volt szokás.. Néha engem is próbálnak győzködni, hogy ha fiam lesz, vigye tovább nemcsak az apja vezetéknevét, hanem a keresztnevét is...Férjem apját, nagyapját, és dédapját is így hívták, sőt lehet, hogy még az ükapját is. De nem elég, hogy értelmetlen szokásnak tartom, még csak nem is tetszik a név.. Hiába imádom a férjem.. Két keresztnevet pedig nem szeretnék adni.
2020. aug. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert a férfiak szoktak ragaszkodni ehhez a hülye szokáshoz, mert "hagyomány". A nők meg rájuk hagyják, hogy legyen meg az örömük. Én is mindig ezt mondom, hogy akkor miért csak a fiúkra vonatkozik a hagyomány?
2020. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is azért, mert a fiú viszi tovább A NEVET, és szerintem is baromság. Esetleg az is benne lehetett, hogy ugye mindenki az apa családnevét kapta, nem lehetett válogatni. Mivel x generáció óta mindenki Nagy Lajos volt, senki nem kérdőjelezte meg, hogy a Nagy vezetéknévhez a Lajos illik. Ha viszont az anya mondjuk Piroska volt, ő ugye más vezetéknévvel hordta, egész addig, amíg nem lett belőle Nagy Lajosné.(Nem Nagy Piroska, mert régen ugye az se volt szokás.) Ezért lánygyereknél már lehet, hogy tanakodni kezdtek, hogy Nagy Piroska,olyan furcsa lenne🤔 Inkább legyen Ilona, mint a nagynéni.
2020. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
97%

Régen még nem volt internet, hogy megnézhessek az mta névlistát. 😉

Így jött az a "szokás" , hogy a szülők nevét adták. Született 6-7 gyerek és ismertek durván 50 nevet. A mi felmenőink közül is sok unokatestvért is ugyanúgy hívnak (a mi családunkban az András és a Balázs volt a felkapott, van vagy 5-6 mind a kettőből).


Nekem inkább az a furcsa, hogy most bárki sok száz név közül tudna keresni, mégis a leggyakoribb nevet választják.

2020. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem apukak ilyen szempontbol szentimentalisabbak (mar aki igy) es szeretik ha a gyerek az o teljes nevuket viszi tovabb, az anyukak, mivel a csaladnev valtozik, talan mar nem ragaszkodnak ennyire hogy a lanygyerekuk tovabbvigye. De ez csak egy tipp, a szuleim a szuleik nevet kaptak es az ocsem is az apaet, ami egyben a nagyapame is.
2020. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem csak a lanyneveknel gyorsabban változik a divat. Akislanyokat úgymond a névvel is "öltöztetik".

Régen a bibliai neveket választották (vedoszent) ma meg kis hercegnocskeknek hercegnős neveket adnak, és hát az Andrea, meg a Szilvia, stb már nem trendi.

A Ferfineveknel kevésbé változik a divat.

2020. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

#19 én nem ismerek Bence bácsit, Noel bácsit, Milán bácsit, Gergő bácsit, Zalán bácsit, Olivér bácsit. És ez csak a top 20.



Anna, Emma, Nóra, Gréta, Dóra, Sára, Lilla ezek viszont gyakori volt régen is.

Szóval a férfi nevekben is van változás és a női nevek között is van régi.

2020. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!