Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a fiú...

Miért van az, hogy a fiú babák általában az apjuk keresztnevét kapják automatikusan (nem mindig, de sokkal több esetben, mint a lány babáknál), a lány babák viszont szinte soha?

Figyelt kérdés
Anyukák lányneveknél igényesebbek?
2020. aug. 3. 15:20
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Ebben lehet valami, én is így érzem, hogy a lányokat a névvel is öltöztetik.

Manapság már ugye nemcsak az ismerőseink vannak, hanem benne vagyunk csoportokban, stb., ott is látjuk a tendenciát. A fiúknál még mindig több a Zoltán, Sándor, István (Zolika, Sanyika, Pistike), stb., míg a lányoknál meg a divatosebb nevek dominálnak. Évek óta nem láttam/hallottam (csoportokban sem) újszülöttet Erzsébet, Mária, Aranka, stb. névvel.

2020. aug. 3. 21:30
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

#21 de Annát, Sárát, Nórát biztos hallottál.

A férfi nevekből is a szebb nevek maradtak meg. József, Béla, Géza sem születik manapság.

2020. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Újhullám :-)

Egyébként ismerek Józsikát, Bélukát és Gézukát is 1-5 éves korosztályban. De valóban ritkábbak.

2020. aug. 3. 21:49
 24/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha lesz egy fiam az apja nevét kapja, nem azért mert pl. Hagyomány, hanem azért mert nekem nagyon tetszik és kap második nevet, ami szintén tetszik, lányom van, nem az én nevemet kapta, mert tudtam hogy nem fog hozzá illeni. Ha lesz még egy lányom, meg kapja a nevemet második név ként.
2020. aug. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk pont a párom nem akarta tovább adni a saját nevét, én kértem hogy legyen az első fiúnknak is az a neve, mint neki csak mi is mellé tettünk egy második keresztnevet, amin szólítjuk. Nekem fontos volt, hogy a fiúnk viselje az apja nevét. Nekem ez még jobban a családhoz tartozást jelenti. Aztán a párom kérte, hogy akkor már az én nevemet is vigyük tovább, így lett a második lányunk második neve, az mint nekem. Szerintem ez egy szép gesztus, nekem az is tetszik, ha valaki egy nagyon kedves rokonról nevezi el a gyereket vagy egy olyan személyről akire szeretné, ha hasonlítana. Bár simán magába nem adtam volna tovább egyik nevet sem,csak úgy hogy kap egy "sajátot" is a gyermek.
2020. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!