Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időbe telt összeszokni...

Hajnalcsillag32 kérdése:

Mennyi időbe telt összeszokni a babával vagy egyáltalán mikor alakult az ki hogy természetes hogy az életetek része lett?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám de még annyira fura érzés hogy itt van néha szorongok is e miatt nagyon szeretem őt de egyszerűen nagyon szokatlan ez az egész pedig már van egy 11 éves fiam nem gondoltam hogy ennyire nehezen fogom megszokni.mennyi idő szerintetek mire minden olyan természetes lesz normális egyáltalán h igy érzek?

2020. aug. 3. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Mind a 4 gyerekkel az első perctől kezdve olyan volt, mintha mindig velünk lettek volna.
2020. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nekem a kötődés rögtön ment, de a szorongás, hogy valamit rosszul csinálok, leejtem, vagy hogy valami nagy baja van ha sir, kb. 3 hónapig nagyon erős volt.
2020. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Én olyan 4-5 hónapos kora körül éreztem azt,hogy természetes az egész. Nem alakult ki azonnal a kötődés,néha úgy éreztem zombi üzemmódban csak ellátom,viszont azt lelkiismeretesen,a legnagyobb odaadásommal. Azt a határtalan szeretetet,ragaszkodást mint most (9hónapos) nem éreztem. Igen,olyan furcsa,szokatlan volt az egész. Bele kellett jönnöm és össze kellett szokjunk,ami a mi esetünkben nem 6 hét volt. Hozzá tartozik,hogy nagyon hasfájós,sokat sírós baba volt,vigasztalhatatlan,ami szintén befolyásolta a kötődés kialakulását nálam. Úgy képzeltem én balga,hogy ha anya ott van és szeretgeti a babát akkor megnyugszik és minden gyönyörű. Hát én próbáltam szeretgetni,de ő órákon keresztül lilára sírta magát,feszítette magát ki a karomból,volt hogy levegőt sem vett,már kék volt. Rendesen meg voltam rémülve,hogy jézusom most mit csináljak vele. Szégyellem egy picit most már,de volt olyan hogy féltem vele egyedül itthon maradni. Azóta nagyon anyás lett ő is,nekem elmúltak ezek a félelmek,hála égnek a hasfájás is. Úgy hogy nálunk ez több hónap volt mire kialakult.
2020. aug. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Én az első pillanattól imádtam, hogy ott van velünk, de TERMÉSZETES csak nagyon-nagyon sokára lett. Hónapok kérdése. Aztán a mozgásfejlődés során megint voltak szokatlan pillanatok. Olyan is volt, hogy már tudott mászni (az egyik első alkalom), és amikor megfordultam a konyhában, konkrétan megrémültem, hogy mi az a mozgó dolog a padlón mögöttem :) Persze csak pár másodperc volt az egész onnantól, hogy elfordultam tőle, odáig, hogy ő "mögöttem termett" (volt vagy 40 centi mozgása közben), mégsem számítottam rá. Sőt, amikor először kijött a szobájából, amikor megébredt este, szintén a frászt hozta rám, ahogy megláttam a sziluettjét az üvegajtón keresztül :D
2020. aug. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 3-4 hónap kellett minimum hozzá. Nagyon jól akartam csinálni mindent és teljesen rágörcsöltem. Rendesen stresszeltem,hogy éjjel felkel a baba, hogy fogom tudni megetetni (gond volt a szoptatás körül) és ha eszik is,hogy altatom vissza. Pedig így vissza gondolva,semmi okom nem volt ezen aggódni, születése óta jó alvó.
2020. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!