Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert minden kesobb ert meg...

Miert minden kesobb ert meg az en gyerekem?

Figyelt kérdés

1 eves

Rengeteg ilyen koru baba van a csaladban(4egesz pontosan) es a baratnom kozott is van aki egy napon szuletett a lanyommal. A sajat szememmel latom h ezek a gyerekek olyanok h mondasz neki vmit es egybol feldolgozza az infot. Pl elmondod neki h ő itt a pistike es megerti mert 2 perccel kesobb ha mondom neki h add oda pistikenek a kisautot ranez a pistikere es odaadja neki. Az en gyerekemnek millioszor tobb ido kell mire processzalja a dolgokat. Hetekig honapokig tanitok neki vmit mire megerti. Miert van ez? Ez massal is elofordult v aggodnom kene?


2020. aug. 4. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
EGY éves! Hogy lehet, hogy egy EGY éves már most nem megfelelő számodra és olyan magasra teszed az elvárásokat, hogy már most, EGY évesen csalódást okoz neked? A gyereknek semmi baja, de neked sürgősen kellene egy pszichológus! ŐSzintén! Még hála az égnek CSAK EGY ÉVES, és talán (talán!) még nem fogja fel a hozzáállásodat. Gyorsan, gyorsan, kezeltesd a dolgot, mert hamarosan megérti, hogy ő nem elég jó, nem versenyképes a te szemedben a szomszéd Mancikával és akkor egy életre tönkreteszed! Felelősséggel tartozol érte, ideje, hogy kezeltesd magad!
2020. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3-4 êves lenne még megérteném, de 1 faking éves...
2020. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jajj istenem... most miert kell ilyet irni.

Egyszeruen csak aggodom de nekem o a legtomeletesebb a vilagon. De teny h nehezebben tanul meg dolgokat, 9hos statuszon is kerdeztek h erti e mar h kerem meg ilyenek. Baromira nem erette csak 11 honaposan. Es meg csomo ilyen. Szoval csak aggodom...

2020. aug. 4. 14:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fejlődnek egyformán a gyerekek, az egyiknek ilyen képessége jobb a másiknak meg másmilyen.Ha az orvos, védőnő nem problémázik te se hasonlítsd senkiéhez.
2020. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd be! Mi változik az életében, ha 9 hónapos helyett 11 hónaposan adja oda neked a gumilabdát? Kit érdekel? Engedd ezeket el! Minden életszakaszban meg lesznek ezek az "elvárások". Csak a későbbiekben érezni is fogja a nyomást részedről, és jön az "ez sem megy még" , "ezt se tudod", "már tudnod kéne", "nézd neki már megy", és ez akkor is átmegy hozzá, ha te ezeket nem ejted ki a szádon. Megérzi és megérti, ne félj, ezt nagyon gyorsan! Így lesznek gyomorfekélyes, túlfeszült, merev, teljesítménykényszeres tindézserek később. Most alapozod meg. Engedd el ezeket! Ha 5 évesen nem beszél, azt mondom, gond van, de hogy 1 hónappal később érti meg, hogy "add ide", hááát... realitáskontroll kellene!
2020. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a többi gyereket békén hagyják és nem akarják mindenáron erőszakosan "tanítani" kilenchónapos meg egyéves létükre. Tényleg hagyd, hadd játsszon szabadon, ezeknek a pár hónapos különbségeknek semmi jelentősége.
2020. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én így, ilyen szülők mellett nőttem fel, akik "csak aggódtak ". Pánikbeteg vagyok, megfelelési kényszeres, neurotikus.
2020. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ertem, ha mindenki ezt mondja biztos van benne valami es csinalom ezt rosszul...

Koszonom a valaszokat, igyszek valtozni ebben

2020. aug. 4. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálsz te rosszul semmit, ez egy ilyen becsípődés az embereknél, nem csinálod, hanem van. Próbálj lazítani, próbálj nem is gondolni ilyenekre. Nem rossz vagy, nem hibás vagy, csak az érzéseket és elvárásokat valahogy redukáld, akár szakember segítségével. És főleg ne mutasd ki a baba felé. Ez, főleg ha így nevelkedtél, nem a te hibád, de tudsz tenni ellene, hogy ő is így járjon.. És tök jó, hogy elfogadod mások építő véleményét :)

Utolsó voltam

2020. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyeneket kérdeztek a 9 hós státuszon? Ajaj akkor mi is lebőgünk rendesen. Dehogy adja oda ha kérek valamit,szerintem nem is érti. Pedig szerintem nekem egy tökéletesen fejlődő,értelmes fiam van. Ne hagyd hogy ezek a dolgok elbizonytalanítsanak. Nincs a gyermekeddel semmi baj. És a legfontosabb szerintem,hogy ne magadban keresd a hibát. Sokat foglalkozol vele ez látszik abból amit írsz. Lehet a suliban meg kiemelkedik a többi közül,olyan jól szerepel majd. Kicsi még,abból hogy most kicsit később tanul meg dolgokat,mint a környezetedben másé még nem lehet következtetést levonni.
2020. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!