Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rokonságban született gyerekek...

Rokonságban született gyerekek miért nem betegen születnek? Vagy miért nincs késobb dem bajuk? Ez miért van? Pedig elvileg "defektesnek" kellene lenniük nem?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy ha PL. Unokatestvér, AZ unokatestvérrel(közeli, távoli) én ismerek ilyeneket, (és ITT a kisebbségre, és a magyarság is egyaránt, mivel én mindegyik fajtából tudok rá példâkat) na az ö gyerekeik miért nem betegen születnek, vagy lettek kësöbb Pl. Autisták? Mert ez ugye "beltenyészetnek" minösül. És Pl. Egy magyar párnak akik nem rokonok, még is beteg gyerekünk születik. Ez miért van így?? A kérdés elméleti, és csak kíváncsiságból, én nem szaporodok beltenyészetben.
2019. febr. 19. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A genetika ennél bonyolultabb. Ha mindkét fél hordozója valami betegségnek akkor van baj, ez lehet idegeneknél is sajnos de rokonoknál ahol a dns készlet nyilván hasonló ott nagyobb rá az esély de nem törvényszerű a beteg gyerek.
2019. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem mindig így van, nézz utána menj el a könyvtárba egy genetika könyvért.

Van egy ismerősöm ( külföldön lakom , ők más népcsoport). Anya, és apa es unokatestvérek. Három gyerekük van, az első kettő teljesen egészséges a harmadik sérült.

2019. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom. De hogy hogy van gusztusuk egy rokonnal gyereket csinálni azt nem értem. Akit en ismerek annak 3van.most született a harmadik. Latszolag rendben vannak. Elsö unokatestvérek a ferje El, mind a ketten nagyon csunyák is ráadásul.
2019. febr. 19. 18:51
 4/4 anonim ***** válasza:
39%
Na az beteg. Első unokatestvérek??? Pfff...
2019. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!