Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a gyerekek akik keson...

Azok a gyerekek akik keson (2eves kor korul vagy kesobb) kezdenek beszelni addig hogyan kommunikalnak?

Figyelt kérdés

Ok is mondjak hogy vauvau meg hasonlok, mondjak a sajat szavaikat csak nem rendes szavakat?

Azert erdekel mert a fiam 14 honapos es kommunikal szepen, ugat, van szava a labdara stb, es erdekelne hogy attolmeg lehet-e hogy csak keson kezd el beszelni.


2016. aug. 30. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Csak saját magam tapasztalatát tudom megosztani.

Nem beszéltem 3 éves koromig, hát mutogattam, bólogattam, ráztam a fejem.

A gyermeked 'csak' alig múlt egy éves, egész ügyes a korához képest. Változó ki mikor beszél, ez nem verseny. Családban is egy gyerek 2 eves kora beszelt jobban

2016. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Miért, hogyan? Szépen. Sírnak, nevetnek, arcmimikájuk van, van kezük, lábuk, hangjuk.

Én már akkor is értettem, hogy mit szeretne vagy mit nem szeretne a kisfiam, amikor még nem beszélt.:)

2016. aug. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Az alapdolgokra volt "szava" a fiunknak. Amire nem, azt mutatta, odament hozzá stb. 2,5 évesen indult be a beszéde. De őt pl frusztrálta, hogy nem tud beszélni, dühkitörései voltak, jártunk vele szakértői bizottságnál és gyógypedagógushoz hordtuk. De azt mondták, hogy ez ritka, általában nem zavarja a gyerekeket, ha kicsit megvan késve a beszédfejlődésük.
2016. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Kézzel-lábbal :)
2016. aug. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A 2 éves kor egyáltalán nem késő.

Az az átlag.

Fiam a 2 éves státuszon 6 db szót tudott mondani (meg persze állathangokat, de az nem szó).

A 3. szülinapja előtt 2-3 hónappal kezdett beszélni, De akkor rohamtempóban behozta a lemaradást.

És mégis megértettem előtte is. Tudod ők szavak nélkül is nagyon jól kifejezik magukat.

2016. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a nagyfiam most 4 éves 2évesen beszélt de nem a rendes szavakat hanem kitalált mindenre valmit. Érdekes volt így kezdeni akkor az ovit, mondta ő a magáét csak nem értették. Szegény elmondta 10* aztán elmutogatta. 2-3 hónap alatt beindult a beszéde rendesen. Most egész nap be nem áll a szája-ezt szó szerint értsd
2016. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem verseny, nem masok miatt hanem magunk miatt varom nagyon hogy beszeljen. 1) neki konnyebb lenne megertetnie magat 2) nagyon szeretnem hallani a gondolatait
2016. aug. 30. 10:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik fiam két éves elmúlt, mire elkezdett ténylegesen beszélni. Addig csak annyit mondott, hogy bumm, meg hamm. A bummot akkor mondta, ha valami leesett (és imádta ezt mondani), a hammot meg akkor, ha enni kért. Egyébként tökéletesen megértett mindent, de ő nem akart megszólalni. Ilyenek mentek, hogy etetetetedeeede, ha játszott valamivel, egyébként meg hümmögött, és húzta oda a kezem, amit mutatni akart.

Onnantól indult be a beszéde, hogy bölcsis lett, egy évvel később már összetett mondatokban beszélt. Már iskolás, pici kora óta folyamatosan dicsérik a nagy szókincséért :)

2016. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na de akkor aki ket evesen kezd beszelni, az a gyerek is mutatott beszedkezdemenyemet kisebb koraban?

En is keson kezdtem el beszelni es olyan jo lenne ha nem varnank olyan sokat.

Megegyszer: tudom hogy nem verseny, szerintem ertheto ha szeretnem hogy beszeljen a gyerekem.

2016. aug. 30. 10:33
 10/13 A kérdező kommentje:
A bumm itt is megy:)
2016. aug. 30. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!