Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény-módszerről vannak...

Dévény-módszerről vannak tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A védőnőm szerint a 6 hónapos kislányomat jó lenne,ha elvinném állapotfelmérésre,mert már kúsznia kellene.Állítólag ha kimarad a kúszás,mászás a fejlődési szakaszából,akár beszédhibás is lehet.Lehet benne igazság?
2008. nov. 26. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 6 hónapos gyermeknek még nem feltétlenül kell kúsznia, megfordulni viszont már igen. Ha nagyon aggódsz vidd el orthopéd orvoshoz, viszont nem hiszem hogy minden gyermek könyv szerint működik és papírforma szerint fejlődik. Szerintem ne aggódj!!
2008. nov. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!A kicsi lányka már forog hátról hasra és vissza.Próbálok nem beijedni,várok még egy kicsit(kb 1 hónapot),ha akkor sem kúszik,akkor elviszem.
2008. nov. 26. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
A Deveny-modszerrol CSAK jokat hallottam. Szerintem elviheted, hogy megnezzek mit tud, artani nem fog. Az pedig igaz, hogy a babak nem papriforma szerint mukodnek, ha forog mar a hatorol hasra, es vissza, az mindenkepp pozitiv.
2008. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell még feltétlenül kúsznia, van egy ismerősőm 8 hónapos a babója még csak most kezd kúszni, ne izgulj, baba függő a dolog, valamelyik csak lustibb. Van olyan baba aki 1 évesen már jár, van amelyik csak 14-15 hónaposan, ez ugyanolyan.Enyém 7 hónapos és most kezdett el kúszni.
2008. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, még egy okos védőnő. 6 hónapos korra elvárás, hogy mindkét irányba forogjon, a kúszás 8 hónapos korára. Engem akkor akasztott ki a védőnő, amikor 6 hónapos volt a lányom, és mivel még nem ült önállóan javasolta, hogy vigyük gyógytornászhoz..., nem normális!Amúgy az én lányom 6 hónaposan kezdett kúszni, de hátrafelé, előre soha sem kúszott. 8 hónaposan elkezdett mászni és még abban a hónapban fel is állt, most 10 hónaposan már megtette az első önálló lépéseit is. Nyugodj meg, teljesen jól fejlődik a babád, nem vagytok elkésve semmivel sem, ha akar fog kúszni, mászni, ráér még.
2008. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek,most már teljesen megnyugodtam.A védőnőm tényleg néha kiakaszt!Azóta megkérdeztem anyukámat,én mikor kezdtem el a "dolgokat" csinálni és közölte,hogy se én,se nővérem nem mászott,mégsem vagyunk beszédhibásak.Azért ez az állapotfelmérés még belefér!
2008. nov. 26. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ettől a szótól, hogy "kell, kellene", hülyét kapok, már bocs. Először azon akadtam ki,amikor azt mondták, hogy túl sokat nőtt, nem kellett volna ennyit (2cm helyett 3.5 cm), és mit csináljak, nyomjam össze? Vagy nem hízta meg a heti "kötelező" 150g-ot, köv. két hétben meg túl sokat hízott,(persze ezt is megjegyezte)pedig grammra pontosan kijött a havi hízása. Az én kisfiam is 6 hónapos, 3 hónaposan már hasra fordult,most már szépen ül, de hasról nem fordul a hátára. Ez van és eszembe sincs vinni sehová. Okos, értelmes baba, majd biztosan nemsokára ez is menni fog neki.

Te se aggódjál, sokszor feleslegesen hozzák a szívbajt az emberre, aztán ezen idegeskedünk, amivel szerintem sokkal többet ártunk a babának.

Minden jót!

2008. nov. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!