Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalatotok az...

Mik a tapasztalatotok az update módszerről? Pro és kontra vélemények, tapasztalatok is érdekelnének.

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy aki csak update termékeket evett és betartotta, hogy mit mikor szabad és lefogyott. Ha igen hány kilóról hány kilóra? Visszahízta-e? Végzett-e mellette testmozgást? Ilyesmikre vagyok kíváncsi. Köszi előre is!:)


(azért kérdezem, mert a módszer hatékonyságáról vitatkoztam egy ismerősömmel és szeretnék "statisztikai adatokat" kapni)


2011. júl. 27. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:

anyum

13 kilót fogyott

nem hízott vissza

nem sportolt, mivel nem tud

2011. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Alapjában véve az ötlet jó, Norbi nagyon okos srác volt, én nagyon-nagyon tisztelem őt, és egyáltalán nem vagyok rá irigy.

Megcsinált egy étrendet, ami gyakorlatilag egy alap dolog, csupán senki nem publikálta ilyen reklám mellett, mivel a különböző magazinok és a televízió is úgy gondolta, hogy inkább leírnak agyament ötleteket minden héten(dinnyefogyi, egyél akármit fogyi), vagy reklámoznak csodakapszulákat, mert így a szerencsétlenekről több bőrt húznak le. Ő viszont király marketingstratégiával tálalta, és egy saját tömörítő márkát hozott létre-mivel ha csak a könyvet adta volna ki, az nem hozott volna akkora lóvét-amivel a diétához szükséges dolgokat árulja.

Egyszerűen zseniális egy üzletember szemével nézve, mert gyakorlatilag a nagy semmit(vagyis ez egy kicsit erős fogalmazás, a semmi alatt azt értem, hogy olyan dolgokat írt le, amik úgy 30-40 éve nyilvánvalóak sportolói körökben)leírta és ezáltal a termékeit adja el.

"Használói" szemmel nézve viszont szerintem vannak olcsóbb módok is a fogyásra.

2011. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bix ***** válasza:

előzőt kiegészíteném:


tényleg zseniális, és a legalapvetőbb emberi tulajdonságra játszik rá, a lustaságra. ugyanezt meg tudod csinálni otthon, csak utána kell olvasni és meg kell főzni. itt viszont készen megkapod, felcímkézve, könyvel, tokkal vonóval. nem kell gondolkozni, nem kell a konyhában számolgatni, nem kell mérleg hogy tudd mit eszel, csak megveszed megeszed.


működik. a kalóriákkal játszik, de ez nem kunszt, te is meg tudod otthon csinálni. feléből.

2011. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekem 2 tapasztalatom van:

Kb. 3-4 éve csináltam, 7 kg-t fogytam vele (ennyi volt a túlsúly), torna nélkül (elkezdtem aerobicozni, "híztam" 2 kilót "tőle", így pánikszerűen abbahagytam, viszont sokat sétáltunk a barátnőmmel). Soha nem vettem Norbis cuccot, csak az 1. könyvét, amiben leírta, hogy mikor mit kell enni. A light termékekkel sem szarakodtam, akkor még "belefért" az update-be a 20%-os tejföl és a 2,5-ös tej, meg a normál majonéz - mértékkel. (Aztán Norbi rájött, hogy ez mekkora biznisz, és egyből lett update-light mindenből, egy kisebb vagyonért, viszont Norbi arcával...)

Tehát főztem magamnak. Édesítőt pedig nem használtam, mert nem vagyok hajlandó műanyagot enni. Gyümölcscukrot vettem, viszont nem eszem sok édeset.

Pontosan nem emlékszem, de olyan fél év alatt mehetett le a 7 kiló, de nem is siettem sehova. Utána már nem update szerint, de viszonylag normálisan kajáltam, rászoktam az egészséges dolgokra (tk. kenyér, sok zöldség).

Kb. múlt nyár óta viszont sajnos visszaszoktam a kólára (cukros verzió), plusz vacsorára sokszor ettünk kenyérfélét. Ez meg is látszik rajta, de nem Norbi miatt, hanem mert sokat ettem/ittam hízlaló dolgot.

2. tapasztalat: most nincs lehetőségem főzni, ezért megrendeltem a Norbi ebédet (házhozszállítás). A kaják NAGYON finomak, messze a legjobb ilyen szállító. Sokat is adnak. Probléma: én ezt meg is ettem, mondván: 1 doboz = 1 adag. Nem vettem figyelembe, hogy egy 120 kilós férfinak is jól kell lakni vele, nyilván én a 70 kilómmal nem ehetek ugyanannyit. Valamint: otthon nem főzök annyi olajjal (bacon szalonnával!), mint Norbi.

Eredmény: 1 hónap alatt + még 2 kg.

Ekkor felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol kérdésemre a hölgy bevallotta, hogy egy Réka menüben 1200(!!!) kcal van. (Először ködösített, hogy nem tudja, mert nem az számít...) Mit ne mondjak, 1500 kalóriával fogyok, ha az ebédben 1200 van, gyakorlatilag alig ehetnék mellé. Egy joghurt meg egy gyümölcs, és annyi. Csak ezt elfelejtették mondani.

Most egy másik futártól rendelek, ahol rá van írva a fittness kajára, hogy hány kalória van benne. Elárulom: kevesebb, mint a Norbiéban.

Jó az ELV, működik a dolog, csak nem érdemes termékekre költeni.

A húgom baba után 15 kilót fogyott 9 hónap alatt, sport nélkül. Ő is magának főzött.

2011. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én is tisztelem Norbit és a feleségét, mert alapjáraton helyes elgondolás szerint élnek, és adnak tanácsokat.

Abban igaza van Norbinak, hogy a fehérlisztet, és a cukrot, no meg a káros anyagokat (pl. nátrium glutamát) száműznünk kell az életünkből.

Azonban több sántító dolgot is észrevettem a termékeit tanulmányozva:

-rengeteg termékben megtalálható a hagyományos liszt, tehát nem tisztán szénhidrát csökkentett lisztből készül a termék-->ebből rájöttem, hogy a hagyományos fehérliszt mértékkel és ritkán nem árthat, ha mással csökkentjük GI indexét

-találtam egy olyan terméket is, ami nem teljesen cukormentes, rá is van írva, hogy alacsony cukortartalmú

-hiába mondják, hogy nem tartalmaz rossz és káros anyagokat, mert elég ha elolvassuk a sima update kenyér összetevőit, és meglepődünk egy-két dolgon

a vanilin is káros pl. és ez valamelyik csokoládéjukban is megtalálható


én ennek ellenére, szoktam vásárolni tőlük, mert az elgondolás alapja tényleg jó, de én csak a cukormentességre ügyelek nagyon szigorúan

ha van egy kis rizs, vagy fehér liszt, nem esem kétségbe, megfelelő ételekkel kombinálva tudom csökkenteni a GI indexét és emellett RENGETEGET sportolok


ha már a sportnál tartok, Rubint Réka dvd-i nagyon jók! aki kritizálni meri, az nem hiszem, hogy egyszer is végigcsinálta. nagyon kemények! de ha már megszoktad, még mindig lehet nehezíteni rajta (súlyzók, bokasúly, kombinációk)


a másik dolog pedig az, hogy a termékeik eszméletlenül drágák. ma sajnos Magyarország lakosságának többségének sajnos nem telik erre.


nem muszáj megvenni tehát az update dolgokat, mert lehet e nélkül is fogyózni (sok fehérje), csak ugye kényelmesebb néha betolni büntetlenül egy update tiramisut, vagy valami péksütit


a cukorbetegeknek viszont nagyon jó, hogy vannak ilyen szénhidrát csökkentett termékek, mert Norbinál szinte bármit megtalálhatnak! cukormentes ketchup, diókrém, szinte minden van! így ők is élhetnek teljes életet.


remélem nem baj, hogy ilyen hosszúra sikeredett a véleményem:)

2011. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ja és még annyit, hogy több, mint 10 kilót fogytam május óta, és heti 3 alkalommal eszem olyan ételt, ami fehérlisztet tartalmaz

160cm/46kg

2011. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a véleményeket. teljes mértékben egyetértek a 2. válaszolóval. alapvetőleg nincs semmi bajom a módszerrel, csak ismerek olyat, aki elvakultan updatezik és nem látja át, hogy ez üzlet és nem minden annyira egészséges és hogy ezekből a termékekből sem lehet ész nélkül zabálni, ha valaki fogyni akar és ez bosszant:) ja és Réka tornái szerintem is nagyon jók, azokhoz minden elismerésem.
2011. júl. 27. 18:17
 8/9 bix ***** válasza:

"-rengeteg termékben megtalálható a hagyományos liszt, tehát nem tisztán szénhidrát csökkentett lisztből készül a termék-->ebből rájöttem, hogy a hagyományos fehérliszt mértékkel és ritkán nem árthat, ha mással csökkentjük GI indexét

-találtam egy olyan terméket is, ami nem teljesen cukormentes, rá is van írva, hogy alacsony cukortartalmú "


senki nem állítja az ellenkezőjét aki normális. a lényeg a globális kalória deficit és hogy bevigyél alapvetően fontos tápanyagokat. lehet gyömölcsöt vagy zöldséget zabálva is hízni, ahogy zsömlével is fogyni. a lényeg hogy mértékkel. ezért lehet pl rizst enni, krumpli helyett. jelentősen magasabb a kcal tartalma, de rostos, egyenletes felszívódású... az a baj hogy sokan ha azt hallják hogy lehet enni kenyeret fél kilókat is betolnak vacsira, az pedig már necces

2011. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igazad van bix!
2011. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!