Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba. Teljesen...

6 hónapos baba. Teljesen elvesztettem a fonalat napirend és evés ügyben (is)?

Figyelt kérdés

Ezidáig abban a hitben voltam, hogy minden rendben a napjainkkal a helyzethez képest (költöztünk, építkezünk.. ), de ahogy olvasgatom itt a percre pontos napirendeket, csak pislogok.


Anyatejes baba, így az első étkezése anyatej. Szopi után majdnem mindig elalszik. A második délelőtti étkezés gyümölcs, aztán anyatej.


Ebédre főzelék, anyatej, délután gyümölcs, fürdés előtt és után is szopi.


Az egyetlen fix dolog a napban a délelőtti gyümölcs és a fürdés - alvás.


Tudom, hogy biztonságot adna neki a kötött napirend, de egyszerűen nem tudom kialakitani. Nem tudom, kitől kérhetnék tanácsot, ahogy azt sem, ki mennyire kozmetikázza a dolgokat.


Kaphatnék őszinte válaszokat arra, hogy jó - e ez így, vagy, hogy mit csinalhatok rosszul? Nálatok hogy nézett ki a nap egy hathónapos babával?


2020. aug. 5. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sétálni szoktad vinni? Egy délelőtti és egy délutáni fix séta szintén segít a napirend kialakításában.
2020. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én se alakítottam ki napirendet babakorban. Engem nem érdekelt, hogy, más mit csinál, nekünk így volt jó, 1-2 évesen viszont már igényelte, hogy, legyen napirend, lett is.
2020. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, egyet szoktunk délután, melegben inkább koraeste.


Köszönöm szépen! :)

2020. aug. 5. 22:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Reggel felkel 7-8 között szopizik aztán 9-10 között amikor éhes lesz reggelizik valami gyümölcs joghurt virsli felvágott mikor mi.Fél12-12;30 között alszik amikor álmos lesz úgy alszik el hogy szopizik változó mennyit 30perc és 2 óra között alszik. Felkel ebédel valami főzeléket vagy sült hús zöldség leves persze neki megfelelőt. Aztán 16:45-17:15körül vacsi. 17:40-18:10 között fürdés aztán 7 körül szopi-altatás. Tehát csak körülbelüli napirend van.
2020. aug. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Az enyém 9 hónapos,nálunk is érdekes ez a napirend kérdés. Annyi mindentől függ. Én ezt el se akarom hinni,hogy van olyan hogy percre pontosan minden nap ugyanúgy jön ki. Van hogy 3 órát alig bír ki ébren délelőtt,látom rajta hogy nyűgös, nyilván elaltatom. Másnap meg lehet 4 órát van fent minden gond nélkül,akkor meg ha akarnám sem tudnám előbb lerakni. Már borul akkor a fix napirend. Vagy van hogy fél órát alszik,olyan is előfordul hogy kettőt,hát az is borítja. Akkor a délutáni alvás másként jön ki. Szerintem akinél ez kijön minden nap ugyanúgy az trükköl már bocsánat de a gyerek kárára. Húzza az időt akkor is ha látja,hogy már álmos. Vagy megébreszti előbb. Ezt másként nem lehet. Nekem senki ne mondja,hogy van olyan baba aki mindig ugyanakkor és ugyanannyit alszik. Ez csak úgy megy ha anyuka közbe avatkozik. Na felébresztem már, ne aludjon annyit mert akkor mikor fog elaludni este elven. Amikor már csak egyszer alszik nappal,akkor már sokkal könnyebb kialakítani. Gondolom a tied kétszer vagy akár még háromszor is alszik. A szoptatott babáknál meg még nehezebb szerintem. Enyém is anyatejes. Nem látod a konkrét mennyiséget amit megeszik,összetétele is napszakonként változik. A tápszert kikevered,látod mennyit evett meg és tudod,hogy ezzel kb 4 órát ki kell bírnia. Be tudod építeni a napirendbe.
2020. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok babákról szóló könyvet olvastam - lehet rosszul tettem- de a kevés közül azt hiszem Tracy Hogg könyvéből tanultam, tudtam meg a napirendről.

Engem az elején zavart, hogy nincs napirendje, holott ott meg amott, más anyukánál azt olvasom, hogy....

Hogg a napirendre a 4É-t találta ki: étkezés - ébrenlét - édes álom - én idő (anyukáé). Ha ezek fixen váltják egymást a babánál, akkor kialakul a napirend, ami nem órához lest, van kötve, hanem ezekhez a cselekvésekhez.

A biztonságot te adod neki és az, hogy tudja, hogy pl a meleg étel (ebéd) evése után játék/séta/mese stb. lesz,majd alvás,ha fel kel akkor meg kap cicit, utána játék/mese/séta majd fürdés,alvás.


Percre pontosan mi sem működünk, plusz nekünk a munka, a felnőtt lét szab keretet, de pl munka mentes napon borul az addigi napirended. (A babáknak a napjaik "céltalanul" telnek, nekik minden nap új élmény és minden nap hosszú.)


Plusz folyamatosan változnak a babák alvási szokásai és van, hogy valami felborítja a napirendjét és pl kimarad a délelőtti alvás vagy épp 8kor fürdik a 7 helyett, de ez nem baj.


Amíg boldognak látod és érződik rajta, hogy biztonságban érzi magát, nincs gond a napirendjével.


Nálunk is kb-i idők vannak, kb 6.30-7.00-között kel, akkor 2-3 órát kibír, de van, hogy nem alussza ki magát és kevesebb, mint egy óra múlva újra alszik. Van, hogy 3* de van, hogy 2* alszik egy nap. Fürdetni 19.30 körül visszük, de pl most este 20.00 is elmúlt mire odáig eljutottunk.

2020. aug. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az étkezéshez nem tudok Hozzászólni, mert mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mert csak addig szopizott. Kb rögtön váltottunk ki étkezéseket, először csal a délelőttit, majd az ebédet, vacsorát.... Most 11 hósan így állunk: reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora, tápi.

Van, hogy valamelyik étkezés kimarad, vagy későbbre csúszik.


6-os voltam.

2020. aug. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2020. aug. 6. 04:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Lassan egy éves a fiam és nincs percre pontos napirend. Én sem hiszem, hogy lehet annyira pontosan csinálni mindig mindent. De nem is nagyon érdekel más mit irkál erről. Szerintem inkább a dolgok sorrendje a lényeg nem az hogy pontosan ugyan abban a percben történjen.

Felkel, cici, aztán eljátszik, gyümölcs, cici, séta, ebéd, cici, utána megint eljátszik/ játszunk, uzsi, cici, utána játszótér, mese, fürdés, fekvés.

Igen amúgy mi sem tudtunk még étkezést kiváltani. Ez van. Nem görcsölök rajta 🤷

2020. aug. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A lanyommal mem volt napirend

Vagyis igy nem igaz

Onkabb ugy fogalmazok h allando valtozasban volt az igenye szerint

Ami fix volt az a furdes es a seta

Kb 1 evesen allt be egy normal mapirend 1 deli alvassal. Addig ahogy osszejott. Mondjuk engem nem zavart mert tudtam h pl most fogzik most novekedesi ugrasa van most jarni tanul ... Mindig volt valami ami boritotta


Ellenben a fiam szuletesetol kezdve 3 orankent kell evett, 2 honaposan 6 orakat aludt ejjel egyben, majd 3 honaposan a 9 orat, pontosan reggel 6 kor kelt mindig. Na ezt utaltam 🤣 persze lenyelmes volt mert az orat hozza igazitottam 🤣 es a nagylannyal is jobban tudtam tervezni. Na de akkor is !

Most mar tini es full kaotikus ahogy lennie kell! 🤩

2020. aug. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!