Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket csinál 17 hós fiatok?...

Miket csinál 17 hós fiatok? Sógyurmával érdemes már megismertetni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 12:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem akar egyedül járni, beszélni sem hajlandó csak baba nyelven. Leginkább a krumplikat és hagymákat szedi ki a szekrényemből és dobálja, imád pancsolni, pakolni, kiabálni és a reklámokat nézni a tv-ben. A rajzfilmek nem igazán kötik le. 12 foga van jelenleg, mindenevő, kivéve a péksütemény... képes levenni a kenyérről a sonkát, felvágottat, megeszi, majd visszaadja az üres kenyeret, hogy tegyek rá még felvágottat.:))) Anyukák, írjatok meg, miket csinál hasonló korú gyermeketek. Köszi a válaszokat.:)
2010. aug. 4. 12:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam szalad, mondja, anya, ata, ott, te( telefon) mutogat. Nekem is szeret pancsoni, imádja a kutyánkat, szeret labdázni, motorozni. A sógyurmával annyi a baj, hogy mindent a szájukba vesznek még. Legalább is az enyém nagyon tud porszívózni.
2010. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam mozgásban nagyon ügyes, 13 hónapos kora óta megy, most 19 hónapos. Egy hónapja már egyedül mászik fel a csúszdára az udvaron, imád homokozni, kismotorozni, hintázni, kisautókat tologatni. Ő a beszéddel áll hadilábon, egy-két szót mond csak. Rengeteg gyerekdalt hallgatunk, éneklünk, mondókázunk a tesókkal, mégsem.

Ő még csak most kezd belelendülni a darabosabb ételek evésébe, jelenleg 8 foga van. Nagyon keveset eszik, nem sovány, annak ellenére, hogy nincs 10 kg még. A játékokon kívül sokkal jobban érdekli apa szerszámkészlete, az én konyhám eszközei, a műanyag edények, szűrők, a PET-palackok, a seprű, lapát, felmosó:)

2010. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam sajnos csak ácsorog egyedül, de menni az nem akar. A homokozóban is csak alig, alig mocorog, inkább egy helyben ül. Igaz, saját kis szobályában alszik, már másfél hónapja külön nagy ágyban szundikál, könnyen lecseréltük a kiságyat.:) Most 12,75 kg, és 91 cm. A kisautókért Ő is oda van, vettünk neki kis motort is, de mivel járni még nem jár, így a motorozás is korai. Abban reménykedek, hogy ha sűrűn járunk játszótérre, akkor a nagyobb gyerekektől jobban eltanulja a dolgokat. :)
2010. aug. 4. 13:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Enyém ma lett 17 hónapos , bár lány... és a következőket tudja:

11 foga van

Kb. 15-20 szót mond

bébitaxi, motor a menő, de babakocsit is szívesen tologat.

1.5 hónapja jár, ill. most már szalad.

mindenevő (persze, nála is van ,h ezt így ,azt meg úgy.)

Rendkívül barátságos, puszikat dobál idegeneknek (is), utasításokat megért (Hozd ide a piros lapátot és tedd bele a nagy dobozba.)

Egyedül elalszik, mászókákra felmászik (sajnos...)

ja, és hisztizni is tud ezerrel. Olyan földönfetrengősen...

2010. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam most lesz 17 hónapos.Hát,azt hiszem,eltörpülne a Tiétek mellett...ennyire kicsi lenne?Csak 10 kg,82cm-ha jól mértem.Enni nem eszik vmi túl jól,felvágottat semmit,meg se kóstlja,csak rázza a fejét.Apával mindig együtt esznek :)

11 hónapos kora óta jár,azaz rohangál.Kint imád hintázni,csúszdázni,füvet nyírni,locsolni,mindenben "segít" :)

Bent mese,kirakó,rajzolás,autózás,ugrálás,fözés.Sógyurmátmég nem adtam neki,de már tervben van :)

ja,sajnos a szókincse még nagyon szegény.

2010. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos a lányom, pár napja kezdtünk gyurmázni, de olyan igazi gyurma,nem a sóliszt. Nagyon tetszik neki, tegnap másfél óra után úgy kellett leparancsolni az asztaltól, hogy irány fürdeni :)
2010. aug. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!